Sezatoarea canadiana (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Noi sintem pe ultima suta de metri, miine luam si ne intoarcem in 4 saptamini asa ca pina atunci si sa va regasesc, cu mic cu mare, sanatosi si voiosi .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Drum bun Oana si Dana , vacante placute va doresc si mult soare

eu asa ma bucur de soare, ca rata de apa....apropo tre sa va pun poze, duminica pe lac era o mamica ratusca cu 7 bobocei de-o zi...ce pufosi erau, imi venea sa ma balacesc si eu acolo in lumea lor

si eu vreau dvd de la costco....le-ati gasit? Monicutza? cat sunt?
in wk la acvariu este fete familial intrarea este la juma de pret , chiar si abonamentul anual, asa ca la intoarcere din camping, ne oprim acolo direct, mai ales ca nu avem catelul si nu tre sa ne stresam cu intorsul acasa

Multumesc de aprecieri la adresa Stephiliciului
Nelia am tot uitat sa-tzi zic, filmul ala cu sarpele a acaparat-o pe Steph atat ii place
Data viitoare va fac film la calarit sa vedeti ce stiu pitici sa calareasca

Cursul de aici ofera si sedinte simple, poate ca si la Montreal gasiti, asa nu trebuie sa te duci wk de wk, poate o data pe luna
Aici tzin si campuri de vara, la anul o sa mearga si Steph o saptamana, daca gasesc covoaturage poate o inscriu mai mult, ca e departe


Ma duc sa vad poze noi, ca aseara nu am reusit



Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

http://www.youtube.com/watch?v=xgHmSdpjEIk

dansul celor 1000 de maini, facut de 21 de fete surde si mute. facut numai cu indicatiile celor 4 antrenori

enjoy

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Setul de dvd-uri costa la Costco $99.99 si contine 17 dvd-uri. 2 pachete cu Planet Earth si Blue Planet si inca 2 seturi cu animale (ceva cu viata salbatica, mamifere, pasari...). Ultimele pareau foarte interesante pt copii. Merita tot pachetul, doar ca noi probabil le vom cauta in blue ray. O sa incerc si la Future Shop, pe ebay, chapters indigo (un site meserias cu carti, jucarii si filme).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Daiopri multa putere incontinuare
Cat mai sta sora ta?

Olga ai o minune de fetita, sa va traiasca iar baietelul e un smecher

Ange sa-tzi traiasca Robert, ce cadou frumos de ziua lui sa vina buni la el....rasfatatilor

nu stiu de ce il vedeam pe caine alb, cand colo e o bula neagra de par...s-a mai cumintit?

gata ma duc la nani

ah, monicutza merci o sa-l cupar si eu cat de curand

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Mikion, 4 posturi la biblioteca la univ Laval

http://www.rh.ulaval.ca/sgc/accueil/emplois/emplois_professionnels

bafta

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Dana, drum bun, vreme frumoasa, distractie peste masura!

oanagabriela, drum bun, banuiesc ca plecati prin europa, io daca nu l-as astepta pe pepitutzul asta asa de nerabdatoare v-as invidia. In a good way!

Daiopri, ce baietel mare ai tu! Acu face pe poseta cu surioara?

Olga, am vazut si eu pozele, mai de vreo 2 zile, sunt super, da' io cam uit sa ma exprim cum trebuie.

ktrinel, esti fata viteaza si hotarata, le gasesti tu solutii la toate. De julia cred ca ti se rupe sufletul, of.

khristin, khristin, stai asa, pai plecati mai spre seara, sau faceti o halta de o juma de ora si prin parc. Il vedem si noi pe frumuselul tau mic si dup-aia mergeti mai departe, doar e in drum.

nelia, bine c-ai scapat de-un stres cu examenul.

denisam, distractie in romania! Vii pana pe 27 inapoi?

ange pe-ale tale poze si ce s-a mai pus dupa olga n-am mai vazut, sa nu credeti ca ignor cu intentie. Dar la multi ani baiatului!

Si... Gata, pauza la neuron.

nelia, meonicutza, pucku, nu mai stiu cine intreba, detaliile despre ce contine pachetul www.bbcamericashop.com/dvd/the-bbc-natural-history-collection-featuring-planet-earth-14615.html" target="_blank">aicia-nia. Am scris in prima postare ce volume are, da' asa mi-e de lene sa scriu chiar fiecare titlu de 17 dvd-uri. Really, really vreti? Ah, si aveti dreptate, l-am intrebat pe sefu-coleg, au fost 99, da io cu preturile nu prea le am de felul meu, ce am retinut sigur e ca au fost super ieftine. eh, ce e 80:17, ce-i 99:17. Cat un inchiriat la blockbuster.

monicutza, da, pai e fain chaptersu, da-i mai scump decat amazonul de obicei, atata noroc pe el ca are starbucks. E cel mai scump, de fapt pe-aci. Si singurul!
Acu'i drept ca la amazon platesti shipping, dar la valoarea de 150, sigur ship free. Incercati mai degraba walmart sau locuri de-astea mai ciposhe, poate-poate. Va descurcati voi de-aici, io mi-am facut datoria civica, ca stiu ce mult le plac copiilor...

Voi aveti ceva zi libera in curand asa-i?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

neata.trezireeeaaaa.a venit vara!!! arde soarele dela 6,00
Dana,sa ai vacanta frumoasa si relaxanta.Eu m-as duce in tzarile calde oricand in timpul anului,ca-i vara,ca-i iarna.Ce conteaza?!relax si incarcat de baterii sa fie.Nu uita de poze.Doar asa sa vad si eu tzarile calde...
2 saptamani trec repede.pana ne organizam noi cu intalnirea te-ai si intors.

Ana,dar de ce nu poti sa o lasi pe sora ta 2-3 ore intr-o seara singra cu Tudor?Sau alta varianta ar fi sa-ti lasi colegul cu Tudor si sa sa o iei si pe dansa.

mqqm,pozele le-am pus de gura voastrale vizionezi cand ai timp si daca ai timp.chiar crezi ca ma supar daca nu le vizionezi

daiopri,ma bucur mult ca sunteti bine.

oana,wow!vacanta!drum bun cu vacanta faina.si tu la fel:poze!multe pozeee! Bunica ce face?o lasati acasa?

nelia,nu stiu ce aveam si ce nu.anul asta nu am facut nimic.A! ba da.stationamentul

stiti ce a facut mama ieri?a luat margarete din camp,din alea salbatice si mi le-a pus in ghivece.Doamne pazea!Eu am dat o caruta de bani pe flori iar ea mi-a facut un super decor din margarete moca

multumesc pt urari si pt aprecieri la adresa mamei mele.Nu este chiar atat de tanara pe cat pare.Asa a fost toata viata ei.O "pustoaica" si o haioasa.sa o vedeti cum umbla cu papuci si adidasi in picioare.Zici ca calca in strachini.Habar nu are sa mearga.

o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,
Incep si eu ziua cu un mesaj.

Vizionat toate pozele.
Daisy, sa ne mai trimiti poze si sa ne povestesti cum e la voi in Alberta: ne place sa aflam despre sarbatori din astea cu cowboy.

Olga, frumoasa petrecere, frumosi copiii.

Ange, radiezi si tu si mama ta si copiii in poze.
Dar sa stii ca nu suntem asa amarate nici cand suntem singuri aici, nu mai ca suntem nerasfatate.
Dar asta cu 1 luna cel putin petrecuta impreuna ar trebui sa o punem in practica.

Dana, si eu tot asa zic in Sud merge oricand si iarna si vara.
Cand sunt copiii mari, e mai complicata sincronizarea cu vacantele.

Mi-e asa frica ca trece vara si nu apucam sa ne bucuram de ea.
M-am hotarat sa trec la fuste si sandale.

Denisa, am vazut si pozele voastre de la Safari.
Am fost si noi la un parc din asta, nu mi-e clar daca e acelasi.

A venit balciul lg. casa noastra, sunt copiii innebuniti.
Asa ca o sapt vom sta pe acolo.

Pucku, si pozele voastre le-am vazut.
Super ca Steph face calarie.

Eu votez ptr. un picnic cu mic cu mare intr-o duminica intr-un parc.
Ptr iesiri intre gagici seara, eu zic sa o lasam mai pe toamna/iarna.

O zi buna.





Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Cristina/MQQM, multumim ptr pontul cu DVD-urile.
Le vom lua si noi mai ales ptr Victor, ca sa aibe ce sa studieze in vacanta.
Mi-a zis ca il "planetele il intereseaza trop".

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput