Strumfi de iul-aug 2007 (145)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Apropos de 'pedepse'/smecherii aplicate de mine la DAria care inca mai tin:
Alina.a nici DAria nu suporta nici o clama in par. Am zis ori o tund ori trebuie sa o fac sa stea sa-i prind coditze. Si a mers faza cu: 'Nu mai plecam nicaieri, stam acasa'. Ne imbracam, ne incaltam si la usa incercam sa-i fac cozi, bineinteles bazaiala, o lua la fuga. II zic calm, nu-i nimic stam acasa, nu mai mergem nicaieri, si ma descalt sa ma fac inteleasa si ma asez pe pat. In secunda doi vine ea la mine intre picioare sa o pieptan.
Iar cand ma mai supara prin parc ii zic raspicat 'Gata, mergem acasa' si se potoleste de f multe ori.' PLus renumita fraza 'Hai ca mergem la Luca' atunci cand vreau sa plec altundeva.

Of, ma duc acum sa-i spal caruciorul, il dam la un alt bebe. Noi ramanen cu ala tip umbrela ca si asa il impingeam din ce in ce mai greu pe ala mare. Mi-e o lene...

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msfhbo spune:

Karligutza,

sunt convinsa ca este extrem de putin important pentru tine, dar tin sa-ti spun ca numele meu este Simona.Fara kk... la sfarsit.
As vrea sa cred ca acum s-au lamurit fetele care nu intelesesera despre ce rautate vorbeam.
Numai bine tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Dana, nu te cred ca aveti hanorac pana nu pui poze Sa stii ca erau multeeeeee flori in padure, dar eu, ca niciodata, parca nu mai am curaj sa intru prin iarba. Tot timpul parca mi se urca ceva pe picioare. Au ras de mine tot drumul

Oanamada
, foarte frumoase pozele voastre de la nunta si cununia civila. Sa va iubiti multi ani de acum inaite

Carla, voi ce faceti toti 4? Larisa papaceste?

Loredana, il si vad pe tenor cantand

Karli, ce faceti? Cum a iesit dulceata de visine? Am mai vorbit despre asta?

Timi, ce fac fetele frumoase?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Daca vreti sa aflati cum functioneaza mouse-ul dati click mai jos

http://2006.1-click.jp/

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


Sa stii ca i-am obosit bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Oanamada ce picere ai frate!!!!
F frumoase pozele, La multi ani!!!

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Dana, vroiam sa-ti spun de multa vreme ca-mi plca desenul de pe peretele Dariei, cel cu litere si pisicuta. E cumva tip autocolant? De unde l-ai luat?

Ilenutza, 60 de oua?

Oaana, tu ce mai zici? In ce stare de spirit mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

2222...cata lume citeste...incantata de cunostinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Nu-i autocolant, e pictat de sora prietenei mele: 1 mil. E f misto, DAria imi arata mereu pisica, puiul, ariciul, hipopotamul... La litere a ramas in acelasi stadiu: a, b si c. E drept ca nici macar nu m-am strofocat sa o invat mai multe. La iarna, cand o sa stam mai mult in casa. Acum se joaca cu apa intr-un lighean pe balcon, varsa dintr-un paharel intr-altul iar si iar si iar...

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

andrei se joaca de 10 min la chiuveta.ma gandesc cu groaza la cata apa consuma



Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

andrei se joaca de 10 min la chiuveta.ma gandesc cu groaza la cata apa consuma



Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)






Pai era mai ieftin sa ramai la mare

Mergi la inceput