Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

HE HE..sigur. o sa ne umflam de somn peste vreo 7 luni

si la avantaje trebuie sa adaugam faptul ca o masa nu mai dureaza o ora....cand ma gandesc acum nu imi vine sa faced ca faceam fatza...nu dormeam mai mult de 1,5 ore pe repriza
Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui aris26

SALUTARE

carmen - pai cred ca e vorba de perspectiva, eu ma laudam pe aici ca doarme piticul mult, adica de la 12 la 4-5, dupa care se trezeste definitiv la 7-8. vad ca aveti cam aceelashi program.mie 5 ore legate de somn mi se par o mare realizare. dar ai dreptate...fetele vad ca au mai mult noroc ca noi.

vape toate


Pai de la reprize de somn de cate max 2 ore la 5 ore legate este chiar ... a farytale... .. in ritmul asta pe la 1 an poate dormim si noi 7-8 ore.... visez eu

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)



Da si eu am avut o perioada in care dormeam 3 ore in 24 .... eu care inainte fara 8 ore de somn nu ma tineam pe picioare....
Eu dupa ce scap de cosmarul asta care se cheama alaptatat imi iau o vacanta si dorm 1 saptaman continuu.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna ziua tuturor,

V-a fost dor de mine??? Ca eu nu mai pot de dorul vostru...
Cum a fost la botez? Ei bine chiar frumos. Piciul a fost un cumintel, nu a plans in biserica decat foarte putin, dupa ce l-a scos din cristelnita si l-a pus pe masa...necajit fiind ca l-a tinut parintele asa putin in apa... E innebunit dupa apa, ar sta in baliutza 10 ore...L-am luat apoi cu noi la restaurant unde a si socializat cu lumea, a si dormit putin, apoi a devenit foarte agitat si l-a dus mama soacra acasa... A doua zi, la scaldatoare iar a fost ok pana in momentul cand l-a scos din apa. Nimeni, nici o babutza nu a comentat si nu a venit cu idei ciudate, dar i-am pus totusi in apa petale de trandafir, cativa fulgi de gaina(cica sa fie usor ca un fulg si un excelent dansator, asa ca nu am putut sa refuz), lapte, putina miere, bani, aur si un stilou.
A primit o tona de hainutze de la nasi, probabil ca 1 an de zile nu am nevoie de nimic.
Iata pozele:
http://picasaweb.google.ro/luciapirlog

Probabil ca de la aerul curat si mult mai racoros din Focsani decat cel din Bucuresti , Pitonul doarme de rupe. Si ziua si noaptea. Noaptea se trezeste fie la 4 si la 7, fie la 3 si la 6, dar e super ok. Cu kk s-a rezolvat, mai are dureri de burtica dar zic eu ca din ce in ce mai rare...E jucaus, vesel, razaretz, "picurator"= adica vorbaretz...
Iar bunicii sunt topiti dupa el.
Eu ma rasfat la maxim, azi am dorit si eu mai mult.
Vineri ma duc la coafor sa ma bibilesc.
In rest...ma plimb, fac vizite, mananc pe rupte si ma relaxez.


Si la final...


Lucian
Ina Gabriela
Victor Cristian
Aidan Victor
David
Brisees [/b]



Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

carmen - hexa i-am facut la 2 luni si acum tot hexa iau. o sa intreb maine la balsh daca au.
da,i-am facut si prevenar si rotarix la 2 luni. acum la 3 facem rotarix iar. dar stai linistita,am inteles ca sunt chiar singura cu schema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

i'auzi!!! simina se apuc de cumparat rochite
FELICITARI!!!!

Felicitari pt printesa, Simina!
Acum stiu ce pot sa iti trimit pt Mazarica.
Daca nu ai luat inca rochite, lasa-ma te rog sa fiu eu prima care iti daruieste una, pe 30.

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

multumesc pentru urari ! inghetata e f buna, tiramisu e bun si ala, numai ca se haleste cu lingura din castron, ca nu s-a intarit crema. stiu eu care e hiba, a tinut motanu piscoturile prea mult in cafea...

noi taiem unghiutele cind doarme, ca altfel nu se poate. stai calma, n-a patit nimic, ii trece pina la insuratoare....

azi se pare ca facem chef ca-s multe chestii de sarbatorit

Ayla, sinteti ok? vad ca nu prea ai timp de forum...

Carmen, imi pare tare rau ca aveti probleme; fa-i urocultura, dar poate e supraincalzire, nu febra..? sper si eu, nu te supara pe mine...

pisilinca a bocit bine de dimineata, apoi mi-a facut cadou un kk - ieri nu au functionat piersicile si a tras chiulul de la asemenea activitati - si acu doarme pe mine ca o valiza. motanu a venit acasa devreeeemeeee ca sa stam impreuna, deci am reusit sa coborim in boxa sa aducem in casa hainele de vara. nu-i nimic, diseara se duce la tenis probabil, acu l-o apucat...da mi-e sila sa mai zic ceva.

chatonico, multam fain. da de ce nu ma vedeai gemeni? sau ce ma vedeai?

si intrebare tehnica. pediatrul mi-a zis ca prevenar sa facem cind o sa mai creasca si incepe sa intre in contact cu copii. rotarix a zis ca daca o sa fie cazul - adica daca se va dovedi mai sensibila - facem dupa ce vedem cum se comporta la diversificare la toamna. are sens?

si cu diversificarea, vad ca unele va stresati...iar sper sa nu va suparati, eu iau mai in usor chestiile astea: daca se incepe cu legume si exista peste tot liste cu care legume se incepe, de ce aveti emoti...?

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Simina_kin...neuronul meu gravid a uitat de morcoviciul pentru tine

















Felicitari pentru MAZARICA


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri


Carmen, imi pare tare rau ca aveti probleme; fa-i urocultura, dar poate e supraincalzire, nu febra..? sper si eu, nu te supara pe mine...


Mami de Ilinca (5.03.2009)


Cum sa ma supar , orice idee este binevenita. M-am gandit si eu la asta, dar la noi in casa temp este de 24-25 si o tin in body fara maneca si cu cracutii goi. Si 38.4 a avut aseara dupa o perioada relativ linistita .... si azi dimineata la 5 dupa somn...Si dupa ce i-am pus supozitor cu paracetamol a scazut la 36.4.... O sa o monitorizez in continuare.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Tufete, bebeii vostri au ceva semnuletz pe bratul stang? Ca Sophiphi are o pata mica si ma gandesc ca e de la vaccinul din maternitate, asta o fi? Georgiana, Brisuca are asa ceva? Ca daca e de la vaccin ma gandesc ca in acelasi loc l-au facut astia de la Euromedica...


Ihi, e BCG, il au toti bebeii si parintii lor.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Denisa Madalina casa de piatra si multi ani fericiti impreuna!


Multumim!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
denisa - felicitari


Merci.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput