Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

La multi ani!
Lucian
Ina Gabriela
Victor Cristian
Aidan Victor
David
Brisees


Carmenada, nu-mi vine sa cred ca sunt deja 3 luni de cand aveam mari emotii, si venea pe lumea micuta Ina, si cum incercam sa-l conving pe tati ca e o printesa, chiar daca era asa micuta.

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


tati este taaare bun de dar este topit dupa elefantica .... nu mi-as fi inchiuit ca o sa fie asa de "mamos" si ca o sa ma ajute atat de mult.
Imi pare rau ca nu reusim sa ne sincronizam, dar programul meu este tare dezordonat si dupa noptile agitate pe care le am ziua mai dorm si eu odata cu printesa. Imi este dor sa stau de taclale cu tine si cu fetele, dar sunt zile intregi in care nu am timp nici sa deschid calculatorul ....

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

SALUTARE
am intrat sa va salut. nu am apucat sa citesc din urma...doar astea doua pagini.
LA MULTI ANI SARBATORITILOR

olga - lasa mama...cate julituri si zgarieturi o sa tot pansezi...ca deh, am vrut baieti

carmen - pai cred ca e vorba de perspectiva, eu ma laudam pe aici ca doarme piticul mult, adica de la 12 la 4-5, dupa care se trezeste definitiv la 7-8. vad ca aveti cam aceelashi program.mie 5 ore legate de somn mi se par o mare realizare. dar ai dreptate...fetele vad ca au mai mult noroc ca noi.

unde sunt pozele de la botezul pitonului?

denisa - felicitari

dyana - la multi ani cu intarziere

si si si...cred ca am uitat o gramada.
vape toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

si de la noi:

La multi ani!
Lucian
Ina Gabriela
Victor Cristian
Aidan Victor
David
Brisees





ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Simina, am citit putin in urma: sa inteleg ca ti se va implini dorinta: e bebelusa , felicitari si de la noi si sa fiti sanatoase.

ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Dar eu am auzit multe mamici de aici plangandu-se ca bebeii au facut febra, au marait, s-au agitat dupa vaccin si din cate stiu eu au facut vaccinul din farmacii, nu?

Eu am facut vaccinul din farmacii - Infarix Hexa- si Ina a facut putina febra adica 37.4 si a fost mataita jumate de zi. Motivul pentru care eu l-am ales pe cel cu plata, este ca are in plus componeta HIB si in contextul noii gripe porcine cred ca este o protectie in plus.

Citat:
Tufete, bebeii vostri au ceva semnuletz pe bratul stang? Ca Sophiphi are o pata mica si ma gandesc ca e de la vaccinul din maternitate, asta o fi? Georgiana, Brisuca are asa ceva? Ca daca e de la vaccin ma gandesc ca in acelasi loc l-au facut astia de la Euromedica...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


Este vorba de vaccinul din maternitate BCG si este normal sa se rosesca putin. Si Ina are un semn micut.




Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - da e normal. e vaccinul din maternitate. daca e doar roshu ati avut noroc.la noi s-a facut ca un furuncul.am tras o mica sperietura pt ca nu ma avertizase nimeni.noroc ca am medic in familie si m-a linishtit repede. cica e normala o reactie locala pt ca se formeaza anticorpii.
nu mai vorbiti de costurile vaccinelor. eu azi trebuie sa trimit pe cineva iar la balsh sa imi ia rotarixul pt 3 luni si m-am gandit sa iau si infanrixul si prevenarul pt 4 luni...asa ca iar scot 700lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

i'auzi!!! simina se apuc de cumparat rochite
FELICITARI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

SALUTARE

carmen - pai cred ca e vorba de perspectiva, eu ma laudam pe aici ca doarme piticul mult, adica de la 12 la 4-5, dupa care se trezeste definitiv la 7-8. vad ca aveti cam aceelashi program.mie 5 ore legate de somn mi se par o mare realizare. dar ai dreptate...fetele vad ca au mai mult noroc ca noi.

vape toate


Pai de la reprize de somn de cate max 2 ore la 5 ore legate este chiar ... a farytale... .. in ritmul asta pe la 1 an poate dormim si noi 7-8 ore.... visez eu

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

HE HE..sigur. o sa ne umflam de somn peste vreo 7 luni

si la avantaje trebuie sa adaugam faptul ca o masa nu mai dureaza o ora....cand ma gandesc acum nu imi vine sa faced ca faceam fatza...nu dormeam mai mult de 1,5 ore pe repriza

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui aris26

SALUTARE

carmen - pai cred ca e vorba de perspectiva, eu ma laudam pe aici ca doarme piticul mult, adica de la 12 la 4-5, dupa care se trezeste definitiv la 7-8. vad ca aveti cam aceelashi program.mie 5 ore legate de somn mi se par o mare realizare. dar ai dreptate...fetele vad ca au mai mult noroc ca noi.

vape toate


Pai de la reprize de somn de cate max 2 ore la 5 ore legate este chiar ... a farytale... .. in ritmul asta pe la 1 an poate dormim si noi 7-8 ore.... visez eu

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

ilinca - da e normal. e vaccinul din maternitate. daca e doar roshu ati avut noroc.la noi s-a facut ca un furuncul.am tras o mica sperietura pt ca nu ma avertizase nimeni.noroc ca am medic in familie si m-a linishtit repede. cica e normala o reactie locala pt ca se formeaza anticorpii.
nu mai vorbiti de costurile vaccinelor. eu azi trebuie sa trimit pe cineva iar la balsh sa imi ia rotarixul pt 3 luni si m-am gandit sa iau si infanrixul si prevenarul pt 4 luni...asa ca iar scot 700lei


Ai gasit infarix penta? Ca doc mea, atunci cand am facut Hexa m-a avertizat ca a fost o perioada in care nu se gasea penta.
Spune-mi si mie, te rog, tu cand ai inceput prevenarul si rotarix, ca pediatra mea a zis ca la 3 luni, dar acum avem febra si nu putem

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput