Licurici de ianuarie-februarie 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micola spune:

am pus poze pe mail cu Alexutu "pupat" de tantari..

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Fetelor multumim pt urari! Wow, ce repede trece timpul!

Acesta este jumperoo - Fisher Price Precious planet, poate fi folosit de la 4luni sau de cand sta bebe in fundulet sprijinit.
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=7171&e=product&pid=47266&pcat=precious_planet_all

A avut un succes total.



Dumnezeule mare ...pe site la fisher price jucaria este 90 US$...

Stii cat este la noi??? 679 RON .... adica 224 US$.

No, ca astia din Romanica sunt nebuni de legat ....

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvanica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

buna fetelor,

in primul rand,

Aidan!
Andrei-Valentin!

Irina, noi papam cereale de vreo 3 zile facute cu laptic praf, o lingura de cereale cu 50ml laptic praf de care bea de obicei si cu ca 60ml piure de mere sau de pere Williams. Am preluat modelul de la Miere si ne merge foarte bine asa. Folosim fulgi de orez Bio de la HIPP, fara nimic altceva, gluten, zahar, adititvi, arome,etc. Nu stiu insa dac se gasesc aici, poate prin farmacii, am venit cu ele de acasa.

Noi raportam primele intoarceri de pe spate pe burtica si invers. S-a intors de vreo cateva ori ieri si alaltaieri, azi se pare ca uitat iar cum se procedeaza.
Lucas doarme de cand am venit in Bucuresti de ma sperie, cate 2-3 ore la pranz, sper sa-l tina si cand ajungem acasa.
Azi a plecat tati acasa, la munca. Noi mai stam o saptamana, pana lunea viitoare.
De cantarit nu l-am mai cantarit de cand am plecat de acasa, am senzatia insa ca s-a grasanit.

Dark, felicitari pentru ceremonie. Lasa ca vine ea matza anapoi cand i se face foame tare.

Miere, mortal jumperul lui Aidan. O sa ma uit si eu dupa unul cand ajungem acasa.

JAsmi, greu trebuie sa fie sa ai asa o soacra. Eu am noroc, slava Domnului, dar ii si spun cand nu-mi convine ceva. Si alor mei la fel. LE-am zis de la inceput sa nu aiba initiative cand e vorba de cresterea lui Lucas, ca nu se face decat ce zicem noi,parintii lui.

Cami, Bebelusi sunteti amndoua niste dragute, ma bucur ca ma vazut-o in poza si pe Cami, chiar nu stiam deloc cum arata, iar puiutii vostri sunt asa de draguti!!




Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

micola "se sta" inseamna ca nu introduci nimic nou

carmen te rog sa imi spui si mie la ce clinica faci abonament si cat platesti.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Asparagus, succes cu diversificarea.
M-am uitat si eu la cerealele de aici, nu au gluten,zahar, aditivi sau alte prostii, insa aici nu e prea mare diversitate, gasesti rice, outmeal si wheat, si doar doua sau trei combinatii cu fructe.

OMG, Crisspy, 200 si ceva de dolari!! Pai cred ca e mai ieftin sa il cumperi de pe amazon, nu cred ca transportul ajunge asa de mult.
E funny, are muzica si lumini care functioneaza numai atunci cand jump copilul si il stimuleaza, parca e o maimutica:))

Noi avem si scaunul de masa tot din gama precious planet si ii place tare mult copilului sa stea in el, are o jucarie care il tineocupat cand mananca.
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=7171&e=product&pid=47267&pcat=pp_kitchen


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

jasmi soacrele noastre or fi surori? Eu dupa 4 ani jumate de lupte am inteles ca nu exista nici o cale inafara de a nu-mi lasa copilul singur cu ea.

Nadia e agitata rau zilele astea O mai iesi vreun dinte?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Miere nici nu vreau sa ma gandesc cat o costa scaunul asta in Romanica.

La scaun m-am hotarat la Chicco cum m-au sfatuit fetele, astept sa se hotarasca Razvi cand sta in funduletz si purced la cumparaturi.



Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvanica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

La multi ani pentru Aidan si Andrei .
Voi vorbiti aici de soacre si eu azi imi astept soacra sa vina, n-am vazut-o de 6 ani,o stiu ca pe o femeie deschisa la minte si linistita, sper sa nu se fi schimbat intr-e timp mai ales ca vine la prima ei nepoata.
Dark sa va fie de bine ceremonia, asteptam pozicile.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Mama fetelor..sa imi fie rusine..nu am mai intrat de un car de vreme!Nu caut scuze, asa ca trec direct la raportareNoi maine avem vaccinul de 6 luni, nu imi vine sa cred cand a trecut timpul. Insa pot spune cu mana pe inima ca am simtit din plin fiecare clipa petrecuta alaturi de fiica noastra. Imi aduc aminte cand avea 2 luni si m am dus la vaccin, era o tipa cu bebe care avea 6 luni, tot la vaccin si imi spuneam..oau...ce mare e, 6 luni..si iata ca avem si noi acum tot atat si ne am facut marisoare. Vorbim in limba noastra, radem de nu mai putem cand ne jucam cu mami sau tati, ne rotim intr o secunda de pe spate pe burtica (am descoperit ce fain e sa dormi pe burtica, pana acum nu ne placea), mergem la plimbare, papam lapte de la tzatzica in continuare, dar mami a bagat si sucul de morcovi, mar si alte fructe de sezon, asa cum scrie la carte. Ne-au aparut si doi dintisori de jos.Suntem bine per ansamblu. Maine o sa o cantareasca,o sa o masoare etc, dar dupa estimarile mele ar avea 8300g si 68 cm. Ii place sa "mergem pa" ..da din maini si rade cand ii spun ca mergem pa, mama mama. O asez in carut sa o pregatesc si nu mai are rabdare pana nu iesim pe usa. E haioasa rau. Am fost sunata de la serviciu si intrebata daca revin ca vor sa imi dea nu stiu ce post, dar am refuzat elegant pentru ca inca nu ma pot desparti de piticuta noastra. Face progrese zilnic si vreau sa fiu alaturi de ea in toate aceste progrese. Oricum, varianta de a o lasa cu mama sau doamne fereste cu soacra mea pica din start. Asa ca mai bine stau eu cu ea.

Jasmi, te inteleg perfect..eu cand vine soacra mea sa vada copilul stau ca un jandarm pe langa ea. Numai tampenii facea pana cand m au apucat dracii si i am zis sotului sa ii transmita sa nu mai faca aia, aia si aia ca altfel nu mai ii dau voie sa vina sa o vada. Sotul din fericire s a conformat (chiar daca a fost nevoie de discutii pentru asta) si acum sunt si eu mai relaxata ca soacra mea nu mai vine asa des ca inainte (ma sufoca inainte, venea si de doua ori pe saptamana de imi venea sa o iau la fuga cand o vedeam la usa).
Fii egoista si fa ce e mai bine pentru tine si bebe!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Salut!

consider ca fiecare trebuie sa-si creasca copilul asa cum crede mai bine, iar "bagaciosii" nu au ce cauta. a trecut chestia cu "pe vremea mea....". nu am avut astfel de probleme, dar inteleg perfect.

malta, daca pierzi la salariu 500 ron, asta trebuie sa fie difernta de 15% probabil. ar duce insa la un salariu in prezent de 3334 ron.e corect?

andreiu' meu creste , gangureste, e jucaus, neplangacios, mancacios, ...asa ca e perfect.nu avem inca dintisori.

am vazut "jamperul".il mananci din ochi.avem si noi un astfel de dispozitiv, recomandat de la 7 luni, dar care se prinde de tocul usii.voi face poze la vremea respectiva.

Mergi la inceput