Burtici fericite de septembrie-octombrie (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata fetele,

Adimercedes, Deutzica La Multi Ani si multa sanatate voua si bebicilor vostri.

Pt Adimercedes un in plus pt ca m-a ajutat cu crema minune pt bebei.

Raluk, multumesc de apreciere. La mine burtica a explodat la 19 saptamani jumate cand a inceput bebelina sa dea picioare in burta lui mami. Cel putin ieri, a fost un razboi total la mine in burta.

Daciana, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva. Totusi, au mai fost fete cu mici sangerari si apoi si-au revenit si sunt bine. Gandeste pozitiv si o sa vezi cat ajuta. Sunt sigura ca totul va fi bine.

Monica, ma rog pt tine si bebele tau dar simt ca totul va fi bine de data asta. Stresul iti poate face mult rau asa ca, lasa supararea la o parte si gandeste pozitiv. Spor la facut conopida.

Multi tuturor.

Monica 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ADIMERCEDES


DEUTZICA

La multi ani! Sa fiti sanatoase si voi si puii vostri si familiile voastre, sa fiti fericite si implinite!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimineata fetelor!!

Adimercedes si Deutzica va urez La multi ani!! Multå sånåtate si fericire!!

Monica ma bucur ca esti bine acum si privesti lucrurile mai cu optimism..Vei vedea ca totul va fi bine..Si bafta cu acea conopida..Mneam

Lutoniana si eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma simt bine si imi da putere sa cred cu optimism ca va fi bine pana la sfarsit..

Iulika, cea mai fericitå 28+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

multumesc fetelor, dupa cum am zis .. raman optimista si sper ca totul va fi bine pentru noi toate


da Lutoniana, aici avem un apartament cumparat cu ipoteca, avem prieteni stabiliti de cativa ani, cresa, gardinita si scoala la 5 minute maxim, ....soacra ... ar fi mai bine pentru noi, asta in cazul in care o sa ne permitem ratele cu salariile de aici care sunt mult mai mici decat in bucuresti;
nush de ce dar nu m-am vazut crescand un copil in bucuresti niciodata, sper sa nu fiu nevoita sa ma reintorc macar pana mai creste bebe


daciana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

salutari fetelor
eu sunt in vacanta de vineri .gata cu scoala, concediu 2 ani!!!
la multi ani fetelor care sarbatoresc azi ziua de nastere.

imi pare rau monica pentru necazurile tale.
sanatate multa la toate fetele.



26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

salutari fetelor
eu sunt in vacanta de vineri .gata cu scoala, concediu 2 ani!!!
la multi ani fetelor care sarbatoresc azi ziua de nastere.
imi pare rau monica pentru necazurile tale.
sanatate multa la toate fetele.

26+ cu

Concediu placut. Esti o norocoasa. Poti sta toata vara intr-o distractie
Ma bucur sa aflu vesti despre tine.
Iti doresc bebeloi sanatosi si la termen.

Monica 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Monica, ma bucur tare mult ca esti bine si puiutul tau la fel.Sa va ajute Dumnezeu sa mergeti ma departe fara alte griji!

LA MULTI ANI SARBATORITELOR DE AZI!

THEA2225+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Fetele, de dimineata nu prea m=am simtit bine in sensul ca ma doare capul, mi-e greata si nu am putut manca nimic pana acum. Ideea e ca mi=am pus termometrul si am 37,5. Ce pot lua? Sa o sun oare pe dr?


Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mi-au patruns in suflet adanc cuvintele tale .
Ma bucur ca va am pe voi alaturi si ca voi puteti intelege de ce este atat de important pt mine ca de ex ''Matei sa faca kk normal''




Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Roxxy, te inteleg perfect in ceea ce spuneai referitor la lipsa prietenilor dupa ce ai nascut. Si asta pentru ca, pe langa faptul ca toata viata mi s-a schimbat, m-am mai si mutat de doua ori pana cand Busici a implinit 1 an si 3 luni si m-am trezit singura intr-un oras-jungla ca Bucurestiul, fara sa stiu cum sa-i fac fata fara a fin inghitita cu totul de el.

Intr-un fel, e normal sa te distantezi de unele persoane care au jucat un rol mai mult sau mai putin important in viata ta dinainte de a deveni mama. E greu sa explici unor femei care inca nu au simtit aceasta chemare de ce arati mai putin ingrijita si nu-ti pasa sau de ce faptul ca Matei a facut cacuta normal e mai important decat ultimele realizari profesionale sau de ultimele barfe fierbinti. Pe de alta parte, perioada in care ingrijesti un copil mic poate fi un timp de insingurare pentru femeia din tine, aceea care stia sa lege prietenii frumoase, sa indulceasca disputele sotului cu prietenii sau sa-si insenineze ziua la un ceai impreuna cu o discutie despre Cehov, Garcia Marquez, despre lucruri cu adevarat valoroase sau despre nimicuri incantatoare. Nu e usor sa te dai pe tine insati la o parte in mod constient, sa inchizi unele camari ale sufletului si sa pui pe ele semnul acela de la magazin: "Am plecat sa cresc un copil. Ma intorc in cativa ani. Va rugam reveniti."

Totusi, in timp ce o parte din ceea ce ai fost a intrat intr-un con de umbra, o alta parte infloreste atat de frumos si te transforma intr-o femeie care isi indeplineste chemarea de a fi mama, devenind astfel un om frumos, care daruieste viata. Odata cu cresterea copiilor, unele camari ale sufletului tau se vor redechide, altele vor fi descoperite, altele vor ramane numai in amintire. Prieteni vechi iti vor parea necunoscuti, oameni noi le vor lua locul, altii (putini, foarte putini) te vor insoti de-a lungul anilor. Cu totii te vor imbogati sufleteste, te vor ajuta sa inveti cate ceva pentru a deveni o persoana frumoasa, mereu crescand.

Asa incerc sa vad eu lucrurile atunci cand, dupa ce mi-au adormit baietii, si cate o mierla isi aduce cantecul prin intuneric aproape de fereastra mea, realizez cat de singura am devenit si cat de atipic ar fi fost sa gandesc asta despre mine acum 5 ani.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si26+



Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 26+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Ionika, paracetamol simplu poti lua, parca maxim 3 pe zi dar eu am luat doar cand mi-era rau si nu mai puteam...in rest nu stiu sa mai fie si alte medicamente permise..poate te mai lamuresc fetele

sanatate!

daciana

Mergi la inceput