Burtici fericite de septembrie-octombrie (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

La multi ani Adimercedes, Deutzica si Coras!!!
Sa va fie viata plina de bucurii si soare...precum aceasta zi minunata!

Si La multi ani! si taticului tau Raluca! Sa-ti traiasca!

Dana 23s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Monica si te imbratisez! Ai grija de tine si odihneste-te! nu ma pricep prea bine la incurajari, dar am sa ma rog pentru tine si puiutul tau..sa fie totul bine!

Dana 23s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluca mi-a placut si mie tricoul cu talpici! am si eu unul cu mesaj dragut, pe care l-am primit si imi este cam mare...dar crestem noi! scrie "this wonder started with a kiss"...abia astept sa-l port!
C&A este oare si in Debrecen? si este magazin pentru mamici si pitici?
M-am gandit la tine ieri...spuneai ca in baia mare obstetricienii prefera cezariana si o indica..nasol! (daca nu ai cu adevarat indicatie); ce vei face?

Dana 23s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Sunteti niste dragute cu toate, va si va multumesc pentru incurajari.
bia, intr-adevar, chiar ea mi-a spus ca ea considera ca trebuie sa stiu ce "ma asteapta" sa fiu pregatita. I-am zis ca ii multumesc ca ma informeaza dar totusi nu cred ca e atat de negru avand in vedere ca si prima am dus-o pana aproape de capat iar asta deja atat de departe iar bebitzu este totusi foarte bine dezvoltat, eu iau tratament si fac analize cel putin la 3 saptamani cand ma duc la FUndeni... doctora mea oricum nu crede in aceasta teorie, pentru ca acum vorbind si uitandu-ne din nou pe toate analizele de atunci, in afara de simptomele pe care le-am avut inainte, toata tarasenia s-a declansat defapt dupa nastere, adica analizele s-au "stricat" dupa, ceea ce nu explica totusi de ce a murit bebe dar incercam sa gasim si cauza asta. In fine...

Ma scuzati, dar in zapaceala mea de ieri am uitat sa felicit sarbatoritele, asa ca:

RALUCA U
Mihaela Amalia
ADIMERCEDES
DEutzica

SA fiti sanatoase si fericite si la capatul celor 40 de saptamani sa va tineti puiul sanatos in brate

Raluuuuuu, nu te-ai intors mama din concediu??? Mi-e dor de tine

camy

Acum ma duc sa fac o conopida ca altfel ma da berbatu afara din casa ca nu i-am mai facut o mancare de .... nu mai tin minte cand si tot mananca ce apuca saracul...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 26+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si era sa uit...

danangie, azi nu il sarbatorim pe Alessio??? DAca n-am gresit, atunci iti urez sa creasca mare, sanatos, destept (frumos oricum este), sa va umple casa si inimile de bucurii si LA MULTI ANI!!



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 26+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

Eu azi sunt zombi....

MONICA ma bucur ca esti bine! Naspa rpin ce ai trecut.Sper sa fie ultima.Maicuta Domnului si Sf. Stelian sa va pprotejeze. Ziua lui Alessio a fost Duminica trecuta. dat iti multumesc oricum!

RALUK

BIAZ ce frumos ai scris acolo despre prietenie,etc....

ADIMERCEDES si DEUTZICA La multi ani fericiti!! Sa fiti sanatoase si mereu cu zambetul pe buze!






DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
La multi ani Adimercedes si Deutzica
Sudocrem se gaseste si in Ro,eu o folosesc de cand avea Alex cateva luni si intr-adevar e f buna
Monica,multi pupici de la noi si sa stii ca ma rog pt tine sa fie totul bine
Raluca,la multi ani si tatalui tau

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 28+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

neatza fetelor

La multi ani sarbatoritelor!

am citit si eu acum capitolul trecut ca sa vad ce mai faceti,

Monica - ma bucur ca esti ok

sa va zic ca am patit eu saptamana trecuta; marti dimineata la trezire am vazut pe pantalonasii de pijama cateva picaturi de sange din timpul noptii; am ajuns la urgenta si m-a vazut un dr la echo si mi-a pus diagnosticul de placenta praevia;

am venit acasa (noi ne-am mutat la buzau saptamana asta) si am sunat dr mea de la bucuresti si mi-a zis sa iau no-spa si gynipral. le iau de marti si nu am mai avut nici un simptom

cu ce am mai citit de pe net, raman optimista, sper sa nu fie praevia si sper sa fie doar jos pozitionata placenta acum si sa se mai ridice;

sa nu va mai zic ca toata casa e pe dos si toate lucrurile sunt in pungi si eu stau si ma uit la ele pt ca nu am voie sa fac efort

va pup si va urez tuturor sanatate 1

daciana

26+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata si de la mine...cu mult soare si racoare ca dimineata la prima ora......
LA MULTI ANI !!!!!!!!!! ADIMERCEDES SI DEUTZICA
Adi de ziua ta vreau sa-ti mai transmit si un mare si colosal multumesc pentru toate sfaturle si ideile pe care ni le impartasesti si pentrul modul atat de calm si minunat in care scrii....te apreciez personal foarte mult
Monica e greu si incurajarile sunt de prisos...cred ca ce te omoara cel mai tare este incertitudinea, acum spui ca de fapt nu se stie de la ce s-a intamplat nenorocirea...offff.....Lipsa raspunsurilor exacte naste fel de fel de ganduri in mintea ta si suspiciuni in mintile doctorilor.
Ma bucur ca ai parte de o doctorita faina, care pare in regula din ceea ce povestesti si care te supravegheaza. Probabil ca si ea are emotii ca si tine, nu de acelasi tip dar sunt sigura ca isi doreste sa fie totul bine.
Daciana vroiati sa ramaneti la Buzau ? sau cum ? STIU ca ai mai povestit doar ca am uitat. Ai mare grija, ia pastilele cu sfintenie si lasa bagajele ca nu se strica nimic in ele.
Multumesc lui Dumnezeu ca sunt asa bine si ma rog de fiecare data cand citesc prin ce treceti sa fiti si voi bine si sa ajungem sanatoase la finalul acestei splendide perioade, invingatoare....cu cate un bebeloi gras sau doi in brate.
Va imbratisez prietenele mele !!!!!!

PS - o duminica frumoasa, relaxanta, cu picioarele in sus si cu suculet rece in pahare si odihna maxima !!!!

Cea mai fericita 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neataaa

ce mai faceti burticutse?

monica m-am blocat cand am citit postul tau .. nu-mi vine sa cred ca exista astfel de doctori/asistente pe lumea asta .. m-a cuprins furia si cred ca le-as lua la bataie pe cretinele alea! eu ma rog si tin pumnii sa vina sanatos pe lume bebelusul tau iubit! si nu are cum sa nu fie asa!

adimercedes se gaseste si aici sudocreme. i-am dat si eu evei cu ea si i-a mers.



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput