Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Eladea-aici sint pozele precedente,fetele le-au vazut
si astea sint noi de la festa



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
IOANA sper sa ti fie bune rezultatele analizelor nu uita sa ne scrii
ti se vede burtica ?
ma apuca rasu cand imi amintesc ca imediat dupa ce am aflat ca s insarcinata,adica pe la 6 sapt ,vroiam sa mi spuna toata lumea : vai da ce burtica ai,eram asa defericitaaaa ,nu suportam sa mi zica cineva ca nu se vede ca s insarcinata
ADRIANA voi cum sunteti ?
KATIA se pare ca v ati pus pe chefuit
minunata-i papusica ta
GABI draga sper sa treaca raul asta odata ,cum te descurci cu mancarea ?te mai deranjeaza mirosurile ?
ce minunataaaaa a fost Sara cand te a pupat ,te a dat gata ce mai o sa vezi ce protectiva va fi cu piciulica din burticuta
MAGDA spor la invatat
tare mi place poza asta
http://family.webshots.com/photo/2283954580103576491dproyE


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

MELI initial am vrut sa o dau pe piticuta doar doua zile max 3 pe sapt si sa fie la program lung iar directoarea a acceptat
dar n a prea functionat program asta pt piticuta pt ca la ora de somn o apuca cheful de joaca
asa ca am hotarat sa o duc in fiecare zi la program scurt aprox 4 ore ,mi a fost tare greu la inceput dar acum ma bucur mult ca am luat decizia de a o duce la gradi si sincer iti spun eu am ajuns la faza de a avea nevoie de o pauza ,nu mai reuseam sa gatesc ,sa mi fac curatenie etc plus ca se intampla sa mi mai pierd rabdarea si sa nu i mai acord atentia pe care desigur o merita :(
acum lucrurile s au schimbat si mi am mai revenit si eu ,conteaza tare mult sa ai si alte activitati extra casa
siiiii sincer iti spun ma poate intelege doar o mamica a carei bebe e f activ si care necesita supraveghere permanenta


vai tu fetelor da zau cand mai facem si noi o intalnire ,,,adevaru e ca nu prea avem cu cine ne lasa copilasii:( si e mai greu cu ei

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutarea

Noi suntem acasa, cu plamanaii stam bine, continuam tratamentul cu Zinat inca 5 zile. Dar, asa cum ma asteptam a venit alta pe capul nostru..inca traiesc cu speranta ca n-a facut enterocoilta si ca daca a facut sa fie una usoara. A vomitat de dimineata si a fost tare molesita. Diaree nu are inca dar avut un scaun destul de dubios. Trecem pe regim...stiu ca Patrick a avut enterocolita dar Ioana nu e, altcineva cine imi poate spune ce le-ati dat de mancare? Am citit ca orez, paine prajita si branza. As mai adauga banane. Altceva? Astept sugestii.

Ma rog din tot sufletul sa o putem tine sub control.

Mai vin.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Nico, Ioana cate o si un de la noi sa va vindecati cat mai repede.

Co, felicitari pt noul pas facut. Va tin pumnii sa se adapteze cat mai usor frumusica

Katiapam, are niste ochi pitica ta de te imbolnavesti. Si-a luat tati pusca pe cand creste?

Alina, felicitari pt bebelina Alexandra. Sarcina usoara in continuare

Gabi, imi pare rau sa citesc ca continui cu greturile. Poate de data asta scapi mai repede de ele decat cu Sara

Victo, cum mai e micul cascador?

Adriana, sper sa scapati si sa nu fie enterocolita. Ca si regim: fara zahar, fructe nimic inafara de banane, lapte daca se poate delactozat, orez si morcov fiert, eventual o supica, biscuiti sarati, sticksuri, paine prajita, branza de vaci, afine proaspete sau dulceata( este o dulceata indulcita cu fructoza), daca vreti sa ii indulciti ceva eventual cu glucoza de la farmacie, ceai de menta. E important sa bea multe lichide daca si varsa, Biotics pliculete si cam ata imi vine in minte acum.

Magduta, mai ai examene? Licenta a trecut?

Nu mai stiu cine intreba de secretia sanilor dinainte de nastere. Nu este un factor predictiv pt cantitatea de lapte de dupa nastere. Mie nu mi-au curs sanii aproape deloc inainte, decat asa o picatura doua, si inca alaptez . Daca vreti sa alaptati fara probleme si sa nu pierdeti laptele va propun sa cititi subiectul Alaptatul helpline de la topicul Femina intim. Eu am invatat multe de acolo, mai ales ca in spital nu te prea ajuta nimeni si tare usor se trece mai nou pe lapte praf.

Despre carucioare: nu stiu daca gasiti vreunul care sa indeplineasca toate conditiile. Noi avem doua: unul mai greu, solid, cu roti mari, cu landou si pe care l-am folosit pana pe la 10 luni. Si unul usor, pliant pe care il folosim acum. Cel solid si cu rotile mari e mult mai comod de plimbat in parc, pe terenuri denivelate. Cel usor e bun in mall, in oras pe asfalt.



Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Raluca, imi pare rau ca nu ati avut un concediu de vis. E greu intr-adevar cu un copilas mic. De aceea am si ales Turcia all inclusive, ca Stefi nu ne lasa timp de plimbari sau excursii. Plus ca inca doarme de doua ori pe zi.

Alex, eu am mai propus o intalnire, dar se pare ca nu ne putem mobiliza .

Andreea, ce dulce e ciresarul

AncaB, te-a acaparat serviciul? Mai intra si mai spune-ne despre voi. ce mai face Stefanel?

Noi saptamana viitoare vineri plecam in concediu. Abia astept ca m-am saturat de Clujul asta aglomerat.

Folositi crema de protectie solara si de care? Cu ce SFP? dar ochelari de soare? Saptamana asta merg la pediatra si intreb dar voiam sa stiu si parerea voastra. O sa intreb si de trusa de urgenta pt concediu.



Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Adriana-tare rau imi pare sa aud asta, offf, saracuta...noi am avut enterocolita, uite, cum a zis si puisorul e regimul dietetic.daca te mai pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere. pt bolnavioara!

Alex-mersi mult, eu eram curioasa cum ai reusit de pe acum ca eu tot aud ca numai din toamna se pot face inscrierile.si ai facut bine, stiu cum e, a mea nici sa manance nu sta-n loc, asta e, macar stim ca-s sanatoase, de restul trecem noi cumva. si eu am momentan o tanti, ca nu pot altfel , bine, eu ma si duc la job 4 ore pe zi deci oricum nu as putea, hihi, dar vad ca nici asa nu pot face nimic ca tanti sta cat sunt la lucru si pleaca cand vin. mai fac cate una alta cand doarme la amiazi si seara ca in rest...

Bex-mersi mult, saptamana asta nu voi putea ajunge nicicum, dar sper ca nici saptamana viitoare sa nu fie tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANI asa e ,dar facem noi cumva sa ne vedem ,poate pe la sfarsitul lunii
buna idee mi ai dat ,ar trebui so intreb si eu pe pediatra lui Tiadris ce medicamente sa iau in concediu
ce fain ca mai aveti doar o sapt si plecati
ADRIANA sanatate puiului ,doamne ajuta sa scapati odata
MELI


fetelor iara s in pana cu gatitul ,haideti cu idei
astazi am facut ciorba de rosii si felul doi spaghete

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ani, si noi plecam sapt viit in vacanta. chiar ma intereseaza lista cu strictul necesar. ochelari de soare siguri pt pitici unde gasim la optica? dar ii tin astia micii pe ochi, oare?
ochelarii aia ieftini mai mult strica ochii decta sa ii protejeze si mai bine nu folositi deloc.
vai, mai adriana..super nasol. asa de rau imi pare pt piticuta...

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata. Haideti la .

Adriana, cum e Alexia?

Ioana, mai stati la spital? pt Sara.

Victo, eu i-am cumparat la Stefi ochelarii astia si sper sa ii tina la ochii, cel putin in concediu http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=330333995765#ebayphotohosting.

Alex, eu azi am ciorba de fasole verde si tocanita de pui cu naut( tocanita simpla de pui cu un strop de bulion, niste ardei tocat marunt si naut fiert separat cu sare si foi de dafin). E mai consistenta si gustul e foarte bun. La Stefi o sa ii fac ciorba de ardei umpluti cu piept de curcan.

Ma aduce la disperare copilul asta ce rau mananca . Ea ar fi foarte fericita doar cu lapte si paine goala. Sper ca ciorba de azi sa ii placa mai ales ca e una din preferate.

Sa nu ma uitati cu crema de soare . Am gasit una organica cu factor de protectie 45 dar astept sa vorbesc si cu pediatra sa vad daca stie ceva despre ele.

O zi frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput