Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

buna seara fetelor....si noi avem net in spital...super tare.ca macar ne mai trece vremea.ma pot uita la filme,desene,forum..etc.e f adevarat ce/a spus adriana,numai la spital sa nu ajungi.si noua de dim ne/a recoltat sange,si ma crezut ca mor in fata usii.au chinuit/o 20 de min pt cativa picuri de sange...ca sa vezi.a intrat pe urma nelutu inauntru ca nu s/a abtinut si la spus cateva.pe urma a venit la noi spunandu/ne ca si ea are copii si ne intelege perfect dar ce sa faca daca/i mai grasuta si nu i/aa gasit venele...a trebuit s/o intepe de 2 ori

am facut si o radiografie la rinichi.se vede ceva la uretere mai modificta dar inca nu se stie suta la suta ce/i...speram maine sa aflam mai multe.si maine de dim ne asteapta recoltat de sange din degetel,urinasi din cate am inteles mai stam inca cateva zile ca tratamentul e 7 zile

dar maine cred ca vom evada putin dupa injectie.

SANATATE multa andrei..

va las ca am o pozitie tare nasoala de scris si imediat parca vad ca vine cu injectia...pe maine

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Katia, tare dulce e piticuta ta!

Victo, s-a zbarlit parul pe mine cand am citit patania voastra…off…mustrari nu ai de ce sa iti faci, ca nu putem sta non stop cu mana pe ei, si chiar asi asa tot o comit!

Ioana, ce face Sara? Of, saracuta cu ce s-a pricopsit! M-ai intrebat la ce dr merg, la Puscas Mariana de la Gine 1.

Adriana, off, atat de rau imi pare ca iar sunteti cu probleme!

Co, sa fie intr-un ceas bun decizia voastra! Abia astept sa povestim mai multe! INseamna ca piticele noastre vor fi colege!

Alex, am admirat mamaruta in poze e atat de dulce si vesela! Mi-a tras cu ochiul mamaliguta aia, intr-o zi in care nu mi-e asa rau, promit sa incerc!

Ioana, ce dulce a fost sarbatoritul, iar tortul, o minune! Concediu frumos sa aveti!

Alina, felicitari pt fetita! O sa vezi ca nu exista bucurie mai mare! Eu, sincer, mai vreau o fetita!

Andreea, pupici si vampirasului! Si la noi ciresele sunt la mare cautare, ba chiar am si inghitit niscaiva samburi!

Noi am revenit duminica de la buni, am fost rasfatate, dar stiti cum e...tot mai bien e acasa! Sau la mamaGlumesc si eu, a fost tare bine, zau, mai ales ca nu a trebuit sa imi mai bat capul cu mancare si curatenie!
In rest, am evoluat, vomit mai mult, mi-e mai rau...fac eforturi sa mananc, lapte nu pot atinge si stiu ca trebuie, nici iaurt...Nici ideea concediului de peste 2 saptamani nu ma mai incanta, ca in halul in care sunt...Dar dincolo de tot de si de toate, ma simt tot mai atasata de samburel si ma surprinde tot mai tare atitudinea Sarei, vorbeste tot mai mult de bebe, imi arata pe strada numai copilasi mici si povestim cum ea ii va da sa pape, ii va da jucari si il va plimba cu caruciorul! Arata burtica ei cand o intreaba cineva unde e bebe. E asa dulce! Azi a facut un gest spontan care m-a facut sa imi dea lacrmile, a pupat dn senin burtica si a zis Pa, bebe!
Sara e evoulat foarte mult, vorbeste tot mai multe, intelege tot mai multe, e empatica si sociabila. Ador copiii! Am facut si calatoria cu trenul! A fost in extaz! Atata a plans mititica cand am coborat din tren, Isi facuse prietene, draga de ea!

Va las ca m-am intins cat o zi post!
Sanatate multa si sa ne auzim cu bine!


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77
In rest, am evoluat, vomit mai mult, mi-e mai rau...fac eforturi sa mananc, lapte nu pot atinge si stiu ca trebuie, nici iaurt...Nici ideea concediului de peste 2 saptamani nu ma mai incanta, ca in halul in care sunt...Dar dincolo de tot de si de toate, ma simt tot mai atasata de samburel si ma surprinde tot mai tare atitudinea Sarei, vorbeste tot mai mult de bebe, imi arata pe strada numai copilasi mici si povestim cum ea ii va da sa pape, ii va da jucari si il va plimba cu caruciorul! Arata burtica ei cand o intreaba cineva unde e bebe. E asa dulce! Azi a facut un gest spontan care m-a facut sa imi dea lacrmile, a pupat dn senin burtica si a zis Pa, bebe!
Sara e evoulat foarte mult, vorbeste tot mai multe, intelege tot mai multe, e empatica si sociabila. Ador copiii! Am facut si calatoria cu trenul! A fost in extaz! Atata a plans mititica cand am coborat din tren, Isi facuse prietene, draga de ea!

Va las ca m-am intins cat o zi post!
Sanatate multa si sa ne auzim cu bine!


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)





ce frumos ai povestit...imi pare rau pentru starile de greata...cred ca sunt nasoale si nu mai ai chef si putere pentru altceva...din fericire eu n-am 'beneficiat' de ele decat f putin timp... ma bucur ca Sara deja si-a luat in serios rolul de surioara mai amre...si ca s-a obisnuit cu ideea de bebe...asta inseamna ca va fi o surioara f responsabila si grijulie...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara2007

buna seara fetelor....si noi avem net in spital...super tare.ca macar ne mai trece vremea.ma pot uita la filme,desene,forum..etc.e f adevarat ce/a spus adriana,numai la spital sa nu ajungi.si noua de dim ne/a recoltat sange,si ma crezut ca mor in fata usii.au chinuit/o 20 de min pt cativa picuri de sange...ca sa vezi.a intrat pe urma nelutu inauntru ca nu s/a abtinut si la spus cateva.pe urma a venit la noi spunandu/ne ca si ea are copii si ne intelege perfect dar ce sa faca daca/i mai grasuta si nu i/aa gasit venele...a trebuit s/o intepe de 2 ori

am facut si o radiografie la rinichi.se vede ceva la uretere mai modificta dar inca nu se stie suta la suta ce/i...speram maine sa aflam mai multe.si maine de dim ne asteapta recoltat de sange din degetel,urinasi din cate am inteles mai stam inca cateva zile ca tratamentul e 7 zile

dar maine cred ca vom evada putin dupa injectie.

SANATATE multa andrei..

va las ca am o pozitie tare nasoala de scris si imediat parca vad ca vine cu injectia...pe maine

ioana...mami de sara


Offf saracuta Sara...ce nasol cu analizele astea...sper sa scapati repede de acolo...nu e un loc placut nici pt noi adultii darmite petnru copilasi...sanatate multa

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neatapoate bea cineva si o cafeluta...


Ioana sper din suflet sa fie bine Sara si sa iesiti repede de acolo.

Adriana, voi cum sunteti? Cand iesiti?

[b]Gabi
, se pare ca da:) sper sa avem noroc de profe dragute:)

Pupici pentru surioara responsabila



Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salut fetelor
ce harnicute ai fost ai scris foarte mult
am recuperat acum sper sa-mi amintesc tot
Ioana(sara)imi pare rau ca sinteti si voi bolnavioare in spital
bine ca te intilnesti cu Mamii alexia si mai povestiti
sanatate si Alexiei si Sarei
sa nu ieie ceva din spital daca esti garviduta esti mai sensibila si prinzi mai repede,ai grija
vad ca si fetita ta si Sara Gabrielei fac la fel pupa burtica,inseamna ca deja accepta ideea de bb si cind se vor naste vor fii iubarete tare dar si putin geloase
sper ca n-am incurcat nimic pina acum
Alina-felicitari pt fetita,Alexandra e un nume frumos,imi place si mie
Co-eu zic sa o duci la gradi sa vezi cum se obisnuieste,de obicei prima saptamina mai nasol apoi cind mergi dupa ei nu mai vor acasa a mea citeodata asa facea
Gabriela-bine ai facut ca v-ati rafatat putin,sper sa treaca repede perioada asta
eu n-am suferit de greturi decit de vreo 2-3 ori nu stiu ce as putea sa-ti recomand
ma mai intorzc ca deja ma incurc nu ma tin minte....



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Arleena-ce frumoasa casa ai tu acolo de vinzare
mama ce mi-ar placea
eu inca sint in stagiul sa visez la casa mea,stam in chirie si noi
Alina-carucior eu am luat de la 6 luni si m-am uitat sa aiba husa de ploaie-vint si pt soare si pt picioare iarna
deala cind sint nou nascut am avut separat si e drpet ca pina la 4 luni apoi gata ca nu mai incap in ele
Antoni-tandarica e acolo pe cimpului?sau care e aia?
am vazut cind am fost casa o gradi noua
Magdutza-iti seamana bine puiul tau
cum mai esti?
Eladeea-ce dulce e Eric
si ce frumoasa casa ai,felicitari!
desper noi ca sa va zic...ne-am plimbat zilee astea mult la sarbatorile ce se organizeaza pe aici vara
la noi in localitate e sarb pestelui cum sintem la mare cu distractii pt copii pt maricei ca noi si meniu pe baza de peste prajit intr-o tigaie imensa specific sarbatoarei
se organizeaza vara infiecare localitate sau cartier fiecare cu festa lui



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katiapam
Eladeea-ce dulce e Eric
si ce frumoasa casa ai,felicitari!
desper noi ca sa va zic...ne-am plimbat zilee astea mult la sarbatorile ce se organizeaza pe aici vara
la noi in localitate e sarb pestelui cum sintem la mare cu distractii pt copii pt maricei ca noi si meniu pe baza de peste prajit intr-o tigaie imensa specific sarbatoarei
se organizeaza vara infiecare localitate sau cartier fiecare cu festa lui



de Giulia -20 iunie'07
[/font=Comic Sans MS]



katia, multumim frumos... Giuliei...

unde se pot vedea pozicile voastre? le-am cautat dar nu le-am gasit...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Meliam uitat sa iti raspund:P Pe Carina nu au vrut sa o ia mai repede, doar din septembrie, dar banuiesc ca nu e o problemema daca vrei sa merga Piti din primavara...dar sfatul meu este sa fie inscrisa deja pentru primavara, se pare ca locurile sunt limitate si eu au doar doua grupe de BabY, asa ca daca stii sigur ca vrei sa o dai la gradi, ai putea-o inscrie, eventual...

Katia sper sa fie ok, oricum avem o luna de acomodare, adica eu abia din 1 octombrie o sa merg la serviciu. Au spus fetele de acolo ca daca se intampla sa planga te suna si cum stam apropae nu ar fi o problema, cel putin in primele saptamani...





Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

buna dimineata la toata lumea...noi ne/am trezit la 7.m/am chinuit iarasi cu urina,pana la urma am reusit.acuma asteptam sa ne cheme la o analiza de sange din degetel si nu stiu de ce dureaza atata ca am iesi si noi putin afara.a fost si vizita.au spus ca e inspre bine ca n/a mai fcaut febra,urina e limpede,e vioaie ,a inceput sa papae mai bine.analizele de sange au iesit cu o usoara anemie iar urina ieri n/a fost suficienta pt analiza.sper sa ii faca azi din urina..

GABY imi pare rau sa aud ca tie asa de rau.eu ma ismt f bine,nu mi/e greata deloc.sper sa fie bine cu bb ca numai martea viit ajung la control.numa cred ca deja avand 13 sapt mai trec si greturiele,nu?



ioana...mami de sara

Mergi la inceput