Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alex, tot asa e si cu mirosurile...si cu raul...numai Elena cred ca a mai fost asa de rau, saraca...Ieri am vomat de vreo 4 ori...deja am slabit 1 kg cu toate eforturile mele...Cum a iesit dulceata?

Ani, Victo, eu nici nu iau ochelari de soare, clar ca nu si-i tine pe ochi, nici agrafe nu tine nici cordelute, nici caciulita...

Ioana, ce norocoasa esti ca nu ti-e rau...

Co voi ce faceti?

Eu am fost de dimineata la medicul de familie sa ma ia in evidenta, saptamana viitore analize si alte cele, acum am o tuse, dar nepericuloasa, Sara inca nu a luat nimic. O astept sa se trezeasca sa incepem o zi minunata!
Saptmana viitore demaram ceva lucrari in casa, ii facem Sarei o camera, apartamentul nostru e mare, are 70 mp, asa ca mai e loc de o camera pt fetita mamei, acum ca vine bebe!
Va pup si o zi minunata va doresc!

Azi fac ardei copti ca mi-e pofta! Pana la pranz e relativ ok, dupa incepe nebunia...jale!
M-am uitat aseara pe carnetelul de gravida al Sarei, asa distractiv a fost...

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

Ani, Eric nu poarta ochelari de soare...desi i-ar fi de folos... i-am cumparat o pereche ieftina, tocmai ca sa vad daca ii tine sau nu...dar bineinteles ca nu... nici palariutele de soare nu prea vrea sa le lase pe cap...

cat despre mancare, te inteleg perfect...daca io n-am copil mofturos, apoi sincer nu stiu cine are... dar mi-am impus (sau incerc macar) sa nu ma mai las dusa de val, sa accept ca nu mananca decat cand vrea, cat vrea si ce vrea...ma rog, in anumite limite....e greu, stiu...mai ales cand gatesti pt ei, si iti dai seama ca degeaba...

Adriana, ce bine ca sunteti acasa...doamne, saracuta...sper sa nu fie ceva nasol...ca si asa i-a ajuns!!! sanatate multa!

Katia, am reusit sa va vad si eu pozicile...ce ochisori areeeee...si parutul carliontat...dulcica dulcica...


Magda, l-am vazut si pe scumpicul Victoras...ce marisor e dejaaaaa...tare dragalas...

revin!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Salutare tuturor!

Gabi suntem ok,ne pregatim pentru un weekend prelungit, mergem la bunici de vineri:)Sper sa avem vreme frumoasa.

Despre ochelari, Carina are Polaroid, de la MIniblu, sunt f ok, ea ii tine pe ochisori, mai ales in masina, nu suporta soarele cand ii bate din fata, cere reperede ochelarii. In rest, nu prea ii tine, doar dac e soarele f puternic si simte ea ca o deranjeaza. palariuta in schimb nu tine deloc, fapt care ma deranjeaza la culme....

Revenim, va pupam si sanatate tuturor bolnaviorilor

Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monit spune:

Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Unde gasesc, in Cluj, masinute electrice (cu acumulatori)si cu telecomanda radio pentru parinti, pentru fiica mea? Curand este ziua ei de nastere si asta vreau sa ii cumpar. Pe internet am gasit, dar ma costa transportul destul de mult.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
ANI i am luat piticutei crema pt corp de la L'oreal cu factor deprtectie 45 iar pt fata de la Nivea -50
n am mancat niciodata mancare cu naut ,C a papat sapt trecuta ciorba cu naut si a spus ca i absolut delicioasa
da i vit C la pitica pt pofta de mancare
CO chiar ca eram in cautare deochelari pt mamaruta si doar am fost la Miniblue de i am luat niste palariute ,musai sa mai dau o fuga pt ochelari
GABI dulceata a iesit superrrrrr,prima data am facut fara gel fix si afost un dezastru total iar a doua tura am facut o cu gelfix ,minunata http://picasaweb.google.ro/sanda252003/DULCEATADECAPSUNIPTPITICUTAMEA#
dulceata de cirese o face soacra ,dar dupa reteta clasica ,e mult delucru ,e adevarat nufoloseste nici un fel de conservant
sporrrrr la treaba ,ce incantata o sa fie Sara de noua cameraaaa ,cum vreti sa o zugraviti ?ce culoare ?
VICTO cum e puiutu ?



SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Alex Felicitari pentru dulcetica, banuiesc ca e delicoasa la cum papa Tiadris!

Ani multumim de incurajari, am uitat sa zic mai inainte:P Noi avem crema de al Mustela cu 50+ si Avene cu 40+. Noi am dus in concediu anul trecut Panadol, Stodal, supozitoare cu Paracetamol, ceva plasturi, rivanol, din astea...cred ca ar trebui pentru mare ceva pentru arsuri neaparat (stii tu mai bine, ceva spray din farmacie, imi scapa denumirea). Va invidiez fetelor ca va pregatiti de concediu...noi mai avem pana inspre sfarsitul lui august.

Adriana, Ioana, NIco, Paula cum sunteti cu piticii?

GAbi, ce bine ca v-ati gandit sa ii faceti Sarei camera separata, cred ca va fi fericita tare tare!!!!


Fetelor cu probleme cu papa, nu or vrea piticii poate sa manace singurei? Am observat acum ceva vreme ca pitica mea refuza mancare pentru ca dorea sa pape singura si mai ales cu instrumentre metalice, asa ca am lasat-o sa pape cu furculita si lingutite mici, metalice, cu codita de plastic. Puteti incerca eventual...


Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salutare mamici, burtici si pitici

insfarsit avem sinoi internet, acum l-au instalat dupa3saptamani de aseptare

am intrat sa va salut, sa va spun ca suntem bine, papusica noastra e bine dupa sperietura pe care am avu-o atatea saptamani , am fost la control unde pare sa fie totul perfect, ca si cum nu s-ar fi intampla nimic.

ne-am acomodat fff bine in noua casuta, la Dragos ii place fff multt, toata ziua e afara si incepe sa fie independent , avem fff multi copilasi cu care se joaka si cu care comunica nesperat de bien
parca e alt copilas , e foate sociabil si imparte tottul cu ceilalti copilasi , mamicile sunt fff surprinse de generozitatea lui

am sa va citesc din urma si revin

va pup si va doresc concediu pacut celor care mergeti


Elena , mamica lui Dragos Stefan si 24+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuta23

salutare mamici, burtici si pitici

insfarsit avem sinoi internet, acum l-au instalat dupa3saptamani de aseptare

am intrat sa va salut, sa va spun ca suntem bine, papusica noastra e bine dupa sperietura pe care am avu-o atatea saptamani , am fost la control unde pare sa fie totul perfect, ca si cum nu s-ar fi intampla nimic.

ne-am acomodat fff bine in noua casuta, la Dragos ii place fff multt, toata ziua e afara si incepe sa fie independent , avem fff multi copilasi cu care se joaka si cu care comunica nesperat de bien
parca e alt copilas , e foate sociabil si imparte tottul cu ceilalti copilasi , mamicile sunt fff surprinse de generozitatea lui

am sa va citesc din urma si revin

va pup si va doresc concediu pacut celor care mergeti


Elena , mamica lui Dragos Stefan si 24+

Iuhuuuuuuuuu bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti bine. Cred si eu ca ii place lui Dragos si mie mi-ar place tare mult Amandoua avem fetite
Dragelor eu nu mai pot de somn. cam de doua zile mi-a intrat in vene somnul asta. parca umblu din inertie maine cred ca merg la cluj cu sotul meu, tragem o fuga pe la carrefour poate si la auchan sa vedem ce gasim pt bebelina
Azi i-am zis mamei ca deja da lapticu pe dinafara si tare s-a suparat. a zis ca asa a avut si ea si dupa nastere ioc. eu nu ma iau dupa vorbe, astept sa vad ce se intampla. eu vreau sa dau laptic la alexandra cat de mult. sper sa reusesc
Va pup, sa fiti cuminti si multa sanatate la puisori bolnaviori

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina Alexandra

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinabojuc
Azi i-am zis mamei ca deja da lapticu pe dinafara si tare s-a suparat. a zis ca asa a avut si ea si dupa nastere ioc. eu nu ma iau dupa vorbe, astept sa vad ce se intampla. eu vreau sa dau laptic la alexandra cat de mult. sper sa reusesc
Va pup, sa fiti cuminti si multa sanatate la puisori bolnaviori

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina Alexandra

DPN 20 septembrie 2009



ALina, eu zic sa nu te ingrijorezi...nu cred ca are legatura una cu alta...si eu am avut astfel de secretii, chiar incepand cu 5 luni jumate de sarcina...si am avut lapte destuuuul...bine era daca si vroia domnisorul meu sa suga mai mult decat a facut-o...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

eu va scriu din capitolele trecute

ramo La multi ani!!!!!!! pt cei 4 ani de casatorie

feicitari pt noul job a sotului, mai aes pe timp de criza

magdatare bine te prinde noua tunsoare iar victoras e un scump


gabimami de ionut, tare rau imi pare ca nu l-a putut vede dr pe ionut, sper sa va faceti cat mairepede bien si operatia sa fie o reusita

multumesc din suflet pt propunerea ta de a-mi ceda locul la dna dr Oprita

mai citesc si revin

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 24+




Mergi la inceput