Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Elena, ce faine-s pozele. se vede ca ii place tare mult lui dragos la noua casutza, si-a facut si prieteni..
stii ce voiam sa te intreb? oare lucrarea de disertatie trebuie legata cu coperti tari sa e bine si cu spire?

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Elena, ce faine-s pozele. se vede ca ii place tare mult lui dragos la noua casutza, si-a facut si prieteni..
stii ce voiam sa te intreb? oare lucrarea de disertatie trebuie legata cu coperti tari sa e bine si cu spire?

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...


e bine legata doar cu spire, daca ai facut-o pe cd mergi la faculta si ti-o face acolo listat plus legat .
bafta multa

da avem multi multi prieteni, iar adunarea se face langa gradina noastra , cand aude un copil deja a fugit afara, parca are 4 ani nu 2, merge vine fara nici oretinere din partea mea, multa incredere am in e, l-am testat sa vaddaca iese in strada, daca merge in alta pate si pana acum nu amavut probleme, dar oricum il supraveghez din spate sa nu ma observe , iar asa va deveni mai independent

am uitat sa va spun ca de cand ne-am mutat aici a invatat sa se incalte singur , si la cluj il pasiona sa probeze papucei dar aici a invtat singurel, deoarece mergea la nisip si ii intra in sandalute se descalta scotea pietricelele apoi le punea la loc , avem baietee mare

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Va salutam si noi, iar de citit, mai pe fuga ca-s tare ocupata saptamana asta.

CO - Multumim de grija acordata.
Prima zi v-am povestit ce am patit sau mai bine zis a fost totul ok.
Marti insa a plans cand a vrut doamna de acolo s-o ia in brate si ma strangea tare de dupa gat.Abia am reusit sa-mi retin lacrimile.
Pana la urma a fost preocupata de jucarii, de copii si uite asa am reusit sa ma fofilez fara sa ma vada.

In rest, toata lumea o lauda cat este de organizata, ce bine o inteleg ce vorbeste: "acum spalam manutele", "mergem afara la bogan" (la tobogan), "papa bun", "deseneaza cu cheioanele"....si multe alte expresii care nu-mi vin acum in minte.

De mancat, mi s-a spus ca mananca foarte bine, dar cand o aduc acasa, mai mananca inca o tura de mancarica de amiaza + mancarea de seara.De dormit se pare ca doarme tot putin ca de obicei - se trezeste prima si spuneau doamnele ca sta in patut pana vin la ea s-o imbrace.

Afectiunea cadrelor de acolo este intr-adevar de apreciat.Personal tanar si foarte devotat.Ce-mi place tare mult, ca-i lasa sa se descurce singuri.De 2 zile Daria mananca singura cu lingurita, incearca sa-si ia sosetutele si tot spune "Dariuta singurica".

V-am relatat pe scurt peripetiile Dariei mele dragi.Sunt tare multumita ca s-a acomodat bine, chiar daca dimineata nu se da despartita de mine.

Va sarut si va doresc o noapte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Gabi, oho, aveti spatiu de 3 camere! E bucuroasa SAra cu noul ei spatiu?
Elenuta, ce multi copii sint acolo! Aveti casuta sau la bloc?
Bine macar ca a fost onest Muresan, putea sa spuna ca te poti baza pe el si sa nu... ca a mai facut si de astea. Ei mai merg si in fucnctie de cit de prieteni sint dr intre ei... DAca erai pacienta de-a lui Stamatian, sa vezi cum era prezent

Noi sintem bine, Patrick incepe sa isi dea druml la vorbit, repeta toate cuvintele, dar inca nu are initiativa in a spune propozitii dezvoltate.
Si a devenit un pupacios si iubitor

Andreea, dupa ce am trimis am vazut ce ai scris! Felicitari pentru fetita cuminte, desteapta si papacioasa! De multi copii spun educatoarele ca maninca bine, iar cind ajung acasa sint ruoti de foame. LA ce gradi o duci?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
fetelor serbarea e pe 2 iulie asa ca mai avem putin
oricum am hotarat sa nu i mai inchiriez nici un costumas
are o rochita f frumoasa alba ,n a purtat o niciodata :( si ii voi aplica niste fluturasi ,ii mai cumpar si o coronita si gata fluturasu meu

GABI pregatirile salonului sunt ok dar greul incepe dupa 15 iulie
deocamndata sunt cu interviurile
sa ne faci poze ,de abea astept sa vad camera
doamne ajuta sa te simnti mai bine
se vede burtica ?Sara cum e?
si sigur o sa ti prinda bine vacanta poate o sa fie mai greu cu drumul dar cand ajungi acolo iuhuuuuuu
ANDREEA mititica noastra vorbareata
ELENA f fain locul unde stati si ce de spatiu verdeee
ma tot mir cand citesc cate face Dragos ,offfff ce a trecut timpul
burtica
IOANA bravoooo pt puisor
ANCA baftaaaaaa si sper sa reusesti ,de abea asteptam si noi sa scapam de pampers....dar mai avem drum lung pana acolo


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

desi va citesc, sunt restanta la scris... dar acum intru repede ...

elenuta, am vazut pozele, e frumos ca are multi copii cu care se paote juca, zona e linistita, verde...tot ce-i trebuie ca sa se desfasoare...ma bucur ca ai agsit si un medic bun si profi...asta conteaza pana la urma...DD sa fie totul bine pana la final!

alex, cum merg interviurile? ai candidate? bafta multa! felicitari pentru serbare...cred ca vei avea multe emotii...

andreea, ce bine ca s-a obisnuit Daria la gradi...mie mi-e tare frica cand va veni momentul X... nici nu stiu cand va fi cel mai potrivit pt el sa intre la gradi...am multe temeri...

gabi, lasa ca trece si raul asta ...paote mai repede decat crezi...important e sa fiti sanatoase...si sa cresteti mari ii place Sarei camare ei??

gabriela(ploscariu), te rog scrie-ne si aici despre Ionut si contul vostru...sunt sigura ca fetele vor vrea sa va ajute cu placere...

cat despre pampers, eu nu vreau sa-l stresez, inca... asa cum mi-a spus si pediatra, vom incepem incet incet acum in vara asta...dar important e sa constientizeze el cand face si sa invete sa ceara...deocamdata traiasca pampersul...

va pup si o zi faina tuturor!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

IOANA - La Teddy Bear, intra Marasti si Gheorgheni.Sincer, mi-ar placea tare mult s-o las acolo, dar taxa e de 950 lei pe luna cu tot cu mancare, la program lung si plus de asta nu ne este chiar in drum.
Atmosfera e tare placuta, doamnele sunt foarte dragute si se ocupa tare bine de copilasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Buna tuturor fetelor! Am o intrebare ...voi il simteati pe bebe in fiecare zi sau de mai multe ori intr-o zi ,dupa ce a nceput sa miste?!
Elena pe mine ma cheama Ana-maria (deci concluzia o tragi singura); Iulia e frumos ...mie imi plac Teodora ( nu teo) ,Sara ..
P.S De ce ai o parere proasta despre dr.Muresan?! sunt curioasa ,daca vrei sa imi spui ( no offense)

miany
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Andreea, chiar ca e departe unde o duceti. Si destul de scump, fata de altele. Cum de nu ai dus-o la Tandarica sau acolo unde e Tiadris?
Ai inceput munca sau te pregatesti incetut?

Miany, despre Muresan sint si bune si rele... una dintre ele e ca mai sare in momentul nasterii peste pacientele pe care le-a urmarit in timpul nasterii. Unei "colege" de forum i-a daunat mult. Dar nu e o regula, fiecare dr are in CV de toate.
Mie mi-a urmarit sarcina, a fost ok, nu am avut oricum o sarcina care sa puna vreo problema, dar la nastere a fost plecat, dar eu nu m-am suparat pe el, ca m-a lasat in grija altui dr. E super aglomerat, ceea ce il face sa devina superficial. Om e si el, nu ma mir f tare. Si are si multe conferinte si delegatii.
Edit: nu il simti pe bb f mult la inceput, dar mai incolo e normal sa il simti in fiecare zi de citeva ori.



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana-cum a fost in Turcia?ceva noutati,hihi?am ajuns si noi intr-un final la pasapoarte, am depus hartiile, saptamana viitoare are si piti acte sper.

Mergi la inceput