Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

fetele stiti careva un cabinet care sa aiba eco 3D prin manastur?(probabil ca toate au, numai ca eu sunt cam plecata de mult timp)Anul trecut am fost la medstar si aveau numai 2D.va multumesc anticipat!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
ALICEDO nu stiu vreun cabinet cu 3d in Manastur:(

Tu fetelor va rog mult imi spuneti cam care i pretul de inchirerea unui costumas pt serbare
am sunat la cineva si mi a spus ca-i 60 ron sincer mi s a parut cam scump ...dar poate astea s preturile ,habar n am
vreau sa i inchiriez puiului un costumas pt serbare ,o sa fie fluturas


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata

Alex Felicitari!!! Prima serbare, ce emotionant va fi...

Andreeea Nu ai zis cum e la cresa? Ati mers acum p[entru saptamna aceea castigata la Teddy Bear?

La multi ani, Giulia! Cu ceva intarziere

Alicredo este eco 3D la Medstar de ceva timp. Eu am fost pacienta acolo si era in 2007. stiu ca joia se fac programari pt 3D. Suna eventual si vezi. Succes

Nicopupici lui Andrei

Elena Ce bine ca s-a acomodat Dragos la noua casuta


Fetlor, ce vreme uratica...:(

Co +Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata ! Alicredo echo 3D este la Medstar ,eu acolo merg si intr-adevar se fac joia .

miany
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna si de la noi!!!!

Alex, ce emotionant, prima serbare a mamarutei...DRept sa zic si mie mi se pare cam mare pretul, dar nici nu ma pricep, poate astea or fi...Succes!Cum merg pregatirile cu salonul?
M-ai intrebat de culoarea camerei Sarei, e un galben spre verde mar!A iesit tare frumoasa camera ei! Mai avem de comandat mobila si accesorii, dar pas ca am cam depasit bugetele!

Co, uite ca s-a mai indreptat vremea, ca deja si pe mine ma apuca disperarea, mai ales ca in weeknd fugim in vacanta! Desi, sa iti spun sincer, nu sunt prea entuziasta, dar cu siguranta cheful va veni!

Ioana, da, am fragmentat livingul, care era imens, si i-am facut Sarei o camera, a iesit chiar bine si nesperat de mare!Si ce a ramas din living e suficient! Apartamentul nostru e mare, are 70 de mp, doar a fost compartimentat ca 2 camere! Are si 2 balcoane, deci camera Sarei are si balcon!E bine, o solutie fparte buna pt moment!

Elena, eu la Dr. Puscas Mariana merg, e la gine 1, am nascut cu ea si am fost multumita, e o profesionista, fra glume si prietenii, dar prezenta la nastere si dupa! Pe mine m-a tratat frumos, desi nu eram pacienta dansei.

Ieri am fost la dr, si am vazut domnisoricul EMBRION, are aproape 8 saptamani si e bine! Doctorita mi-a zis ca e bine ca mi-e rau, pt ei astea sunt semnale bune ca sarcina s-a fixt bine!
Eu insa ma simt groaznic. Mi-e rau zi noapte, vomit de mai multe ori pe zi...asta e, trece ea si perioada asta!

V-am pupat!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

multumesc fetele ptr raspuns o sa sun maine sa imi fac o programare ptr saptamana viitoare.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

fetele stiti careva un cabinet care sa aiba eco 3D prin manastur?(probabil ca toate au, numai ca eu sunt cam plecata de mult timp)Anul trecut am fost la medstar si aveau numai 2D.va multumesc anticipat!

9+



gasesti 3ddar si 4 d la medstar, acum depinde la cine mergi

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salutare gagici

am avut o pauza de 2 zile, nu am avutnet din cauza timpului de afara , da ce vijelie a fost aseara.

gaby sanatate multa si rau cat mai putin

alex abia astept sa vad pozelee cu mica gradinareasa

ieri am fost la eco cu bubulina mea care a crescut inca 300g, avem deja 1355g, e fff bine cu o saptamana mai mare insa ramane problema cu lichidul care e diminuat si pt asta trebuie sa fiu monitorizata la 10 zile sau 2 saptamani maxim, important e sa trecem cu bine pana la sfarsit.

am fost la dna dr Neamtu Atonia, o dr de vis, mai rar sincer, tot respectul pt ea, din pacate e in concediu si ea, insa a chemat-o e dimineata pe nasa mea dimineata la clinica sa i-a graficul dr sa vada care sut in clinica in septembrie, a fost sisunt 3 dr Muresan care ns el daca ii libier sau nu, da oricum nici nu o dorit sa ma primeasca, a spus ca daca el nu ii de garda de acasa nu vine la nastere , horor, asta da dr, nu comenez, oricum aveam oparere proasta de el

mai este dl dr Stanciu cu care o sa vorbesc vineri dimineata , cand merg la medstar sa vedem daca am noroc sa ma primeasca

dna dr Neamtu mi-a spus clar ca imi trebuie un dr care sa vina la nastere deoarece e o sarcina cu problema, din cauza acestui lichid care e diminuat , sper cu ajutorul celui de sus sa reusesc


revin mai tarziu

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ciao fetele!

Alex, ce fain ca ai serbare! felicitari si asteptam poze!

Elena, no comment cu doctorii astia! sper din tot sufletul sa gasesti pe cineva care sa fie ok.

Gaby, imi pare rau ca ti-e inca rau. sper sa-ti treaca repede si sa te bucuri de concediu. Eu ai am de asteptat pina in septembrie

Asta seara l-am pus pe stefan pe olita, ca a tras un pirtz si a zis ca vrea kk...bineinteles ca nu a facut nimic in 10 minute. l-am luat de acolo, i-am pus pampersul si in 15 min l-a umplut pe pishu.... trebuie sa incepem si noi antrenamnetul la olita, ca vine vara si vreau sa-l mai las si fara pampers. sper sa reusim...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

am pus cateva poze noi pt cine vrea sa ne mai vada

http://picasaweb.google.com/elenus82/IUNIE2009#5350941230855621218

anca multa bafta in reusita cu pampersul

noi am inceput deja si avem reusite dar mai facem si pe noi , sper pana in septembrie cand va veni bubulina noastra sa nu mai avem pampers

am visat ca am nascut si i-am pus numele Iulia Maria, dar nu eram hotaa Anamaria sau Maria

va mai astept cu ceva pareri despre numele bebelinei

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 27+




Mergi la inceput