Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

http://www.monitoruloficial.ro/index.php?page=acts&action=search&nr=938&date=2009-06-04&date_end=2009-06-15&term=&x=-1&y=-1

o fi de bine?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

dalinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, vazut printese & ciresele & fluturasi tunsulici - de fapt, inainte si dupa - sunt pur si simplu superbe!!!

se vede ca esti in vacanta, mai pui si tu o poza, doua...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Luminita nici eu nu sunt pentru medicamente...dar asa a considerat medicul pediatru...ca e nevoie de antibiotic de data aceasta...cred ca au mostenit de la mine sensibilitatea aceasta...shi eu eram f bolnavicioasa cand eram mica...mie imi prindea foarte bine marea...m-au dus de la 3 ani...
e bine ca are cine merge cu tine la mare sa te ajute...pe noi nu are cine sa ne ajute...shi mai e shi drumul de aproate 12 ore...care e prea obositor...daca ar merge fetele in picioare poate m-as incumeta sa merg...altfel...nu...mai vedem...(de soacra(nu le vede pe fete decat o data pe luna...desi sta la 10 minute de noi)....nu zic nimic....consider ca nu am...consider ca sotul meu e orfan...asta e...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

luminita am vazut comorile tale...superbi!!!!
dar cum sunt combinati??? n-am vb noi ca ii combinam cu fetele!!!!
vai vai m-ati pacalit!!!






Lili, pai asta spun si eu, ca-s combinati, cu Camelia si Clara! La voi ma gandeam cand am zis ca-s combinati.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)


a......... m-am linistit....:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

moniland eu am nascut la 36 saptamani si alexa a avut 2500 si teo 2300 iar cand am iesit din spital dupa o saptamana am iesit cu alexa 2300 si teo2100 scazuse cate 22 gr fiecare...

dalina sunt absolut minunate printesele tale...si le sta tare bine tunse scurt...

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

eu nu prea sunt de acord cu antibioticele astea..prea se dau cu una cu doua,adica depinde ff mult de medici...
noi cand am fost racite si s-a ajuns la injectii,am tinut-o in antibiotici 3 saptamani...supa care ma saturasem parca eu de cate siropuri dadeam la fete si am mers la urgente si ne-a zis ca nu mai e cazul sa le dau antibiotic caci dupa o asemenea raceala care au avut-o ele era normal sa mai tuseasca si sa se mai auda nitel ceva in gatut si ne-a dat doar nurofen si fluidan si in 4-5 zile n-au mai avut nimic.

multa sanatate bolnaviorilor

concedii odihnitoare si vacante placute tuturor celor care calatoresc vacanta asta.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

http://www.monitoruloficial.ro/index.php?page=acts&action=search&nr=938&date=2009-06-04&date_end=2009-06-15&term=&x=-1&y=-1

o fi de bine?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)


tu ce zici?
o fi de bine oare?????

pupam dulce hunii,desi nu-si ai nostrii,vad ca au avut pretendente destul..ati avut de unde alege..

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Bianca mea s-a nascut cu 1600g la 36 de saptamani. A scazut pana la 1400 in primele zile. Am plecat acasa dupa 19 zile, fata avand 1980g (cu o seara inainte, cand a cantarit-o asistenta dupa baitza mi-a zis sa-i dau laptele inainte de a veni pediatra dimineata, sa aiba 2000g,ca sa ne dea drumu). A contat faptul ca nu a avut nici o problema de sanatate, ca a luat constant in greutate si ca m-a urmarit pediatra vreo 10 zile cat i-am avut in salon cu mine si a vazut ca am lapte si ma descurc singura cu ei.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Voi ce stiti, cand se considera gemenii prematuri?
Am inteles ca termenul de nastere la gemeni este 37 sapt si nu 40 cat e pt unul singur. Atunci prematurii la cate sapt sunt?
Pe gemeni ii tine in spital ca sa ajunga tot la 2500 gr ca si un singur copilas, sau mai putine grame?

33+Laura Ioana Irina Maria



36 de saptamani
pe mine m-au indus la 36 saptamani si 1 zi; nu au fost considerate premature deloc, desi dup amine ar fi trebuit, cel putin cea mica-mica-mica (2kg); am plecat acasa dupa 5 zile, ei m-ar fi trimis dupa 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetele
Dalina..nu pot vedea pozele..imi da eroare la link
LUminita..ieri s-a publicat in MO, insa eu am sunat la colegii mei la Directia de asistenta sociala si au spus ca pana nu le vin normele nu se stie cum se aplica. Oricum..cine e in crestere copil primeste, insa nu se va da retroactiv..dupa cum spun ei...
Moniland..un exemplu f bun de copil prematur..(din sarcina gemelara)...este la noi la odisee..(mart-apr)s-a nascut la 31 sapt..si a fost lasata acasa la 1700 grame..deci se poate si sub 2500 grame.

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput