Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

luminita am vazut comorile tale...superbi!!!!
dar cum sunt combinati??? n-am vb noi ca ii combinam cu fetele!!!!
vai vai m-ati pacalit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Voi ce stiti, cand se considera gemenii prematuri?
Am inteles ca termenul de nastere la gemeni este 37 sapt si nu 40 cat e pt unul singur. Atunci prematurii la cate sapt sunt?
Pe gemeni ii tine in spital ca sa ajunga tot la 2500 gr ca si un singur copilas, sau mai putine grame?

33+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

daca pe kineta au lasat-o aksa cu bebelusi sub 2500 grame...inseamna ca se lasa. Cred ca depinde de cat de buna le este evolutia. Eu stiu ca prematuritate e la 34 sapt la gemeni, dar poate gresesc.

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

am lipsit shi eu cateva zile...shi vai...ce mult ati scris...am citit totul...
bine ati venit noilor burtici!!! sarcini usoare!!!
Laura la multi ani prichindeilor!!! sanatate multa!!! sa fie fericiti!!! (scuza intarzaierea!!!)
noi de joi suntem la antibiotic...racite...nasucul curge...tusim...acu suntem in revenire!!!
nu stiu ce sa ma mai fac cu ele sunt f f sensibile...cam o data pe luna racesc...ma gandesc ca marea ar fii o solutie...(voi ce ziceti??) dar...e prea departe...shi m-i se pare ca sunt prea mici...anul viitor sigur mergem...anul acesta cred ca ne vom multumi cu un weekend la felix...
la cami i-a aparut un dintisor iar la clara e crapata gingia dar inca nu inteapa!!!

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008


Multumim de primire

Sanatate multa fetitelor! Eu cred ca puteti merge si la mare...sau la Geoagiu (e mai aproape de voi, si noi mergem saptamana viitoare). Distractie frumoasa oriunde va hotarati sa mergeti.

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

am reusit sa incarcam si noi "ultimele noutati"..

aici: http://ro.fotoalbum.eu/dalina/a291201

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Daliana, ce minunatie de fetite ai!!!Sa-ti traiasca!!!Sunt minunate si seamana f tare cu tine.

KIKI 24+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Voi ce stiti, cand se considera gemenii prematuri?
Am inteles ca termenul de nastere la gemeni este 37 sapt si nu 40 cat e pt unul singur. Atunci prematurii la cate sapt sunt?
Pe gemeni ii tine in spital ca sa ajunga tot la 2500 gr ca si un singur copilas, sau mai putine grame?

33+Laura Ioana Irina Maria


moniland, eu am nascut la 34 sapt si jumatate si fetitele au fost considerate premature. Am stat in spital 3 saptamani jumate, pana a ajuns Miriam la 2.300 (Anita avea 2,700) dar, cum spunea si Bogdana. avand o evolutie constanta si pozitiva ti-i da si mai devreme de 2.500 acasa..
Dar nu te mai gandi!! Stai cumintica si menajeaza-te! (eu nu am stat cuminte, de-aia am nascut prematur...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki_cri

Daliana, ce minunatie de fetite ai!!!Sa-ti traiasca!!!Sunt minunate si seamana f tare cu tine.

KIKI 24+ si


kiki, multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

luminita am vazut comorile tale...superbi!!!!
dar cum sunt combinati??? n-am vb noi ca ii combinam cu fetele!!!!
vai vai m-ati pacalit!!!

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008




Lili, pai asta spun si eu, ca-s combinati, cu Camelia si Clara! La voi ma gandeam cand am zis ca-s combinati.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

moniland, eu am nascut la 35s si hunii au fost considerati prematuri. au avut 2600gr la nastere, au iesit din spital cu 2540gr si 2450gr, dar evolutia lor conteaza f mult, nu neaparat greutatea.

lili, dar de ce antibiotic? e neaparata nevoie? au si febra? eu nu sunt adepta medicamentelor, in special la bebei, cel mult cele naturale/homeopate.... ma gandesc ca isi dezvolta imunitate si daca organismul lupta singurel cu boala - daca, normal, nu e ceva grav! sanatate!

noi vom merge la mare anul acesta, pe final de august, cand hunii vor avea 11 luni. special ptr aerosoli. ne vom plimba pe malul marii dimineata intre 07.00-10.00 si seara intre 17.00-20.00. n-o sa ii invat sa innoate anul acesta, asa incat cred ca ne vom descurca. (vine si socrosenia, mi-a promis ca ma ajuta)

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput