Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Fetelor, eu mai am o intrebare.
Ultima data cand am facut eco, la 32 sapt, fetitele erau in grafic cu greutatea, asa cum e si in tabelul www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">acesta . Oare de cand incep sa nu mai puna asa ca si un singur copil in burtica?
Burta creste deci cresc si ele, dar am inteles ca mai incet ca nu mai au loc. Urmatoarea eco o am in luna iulie, daca nu nasc pana atunci.
Am citit de copilasii lui Cata care au avut asa putin la 39 sapt. Pai daca a fi sa nasc acum poate nu sunt nici cat scrie in tabel ca ar avea la 35 sapt implinite.
Nu sunt crizata sunt doar curioasa



Moniland mie la eco de la 36 de sapt fara o zi mi s-a spus ca au in jur de 2600 g si aveam deschidere de col de 1 deg si a doua zi directia spital....am nascut pe 9 februarie iar ei aveau 2400 fata si 2250 baiatul... asa ca nu te lua dupa eco (am zis si eu ca e performant....dar.. asta a fost rezultatul)...fii calma...cat vor avea va fi bine ...dar normal ... depinde si de constitutia ta....daca se pot sau nu dezvolta in burtik. O prietena de-a mea a patit-o si mai rau...si avea unul singur....a nascut la 38 de sapt ...fetita avea 2600 desi dr la eco i-a zis ca are in jur de 3500
Eu cred ca am mai si slabit in spital....desi mancam bine si ma si indopau cu fel de fel de perfuzii de am zis ca mi-ajunge pt o viata intreaga.. Asadar la mine nu prea au mai crescut dupa 35 de sapt...dar e bine sa stea la caldurica pt plamani...
Asta iti doresc si tie ...sa stea cat mai mult la caldurik.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii
intru scurt, ca mai am o fetita a unor prieteni la noi .... asa ca vad cum e cu tripleti
ne-am intors de la mare si de la munte, a fost Minunat... va povestesc si va pun poze cand am timp.
Moni nu te mai stresa... eu am nascut la 36 de sapt si 3 zile, Ana 2000 gr. si Eni 2200 gr.... nu au mai luat nimic in greutate de la 34 de sapt. datorita preeclamsiei mele. Eu iti doresc sarcina usoara in continuare! Sincer, ma bucur din suflet ca ai ajuns pana aici!
dalina n-am vazut pozele, dar promit ca le vad!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, de abia astept impresii de la mare si poze bineinteles cum se balacesc. A, si vreau si poze de la intalnirea cu Andicu, ok?


35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Am nascut la 37 sapt si 4 zile, cezariana programata (un copil in breech si altul transversal).
Am fost bine desi urasc cezariana. Am stat 6 zile in spital si apoi am venit cu totii acasa.

Becca e f cuminte dar Theodor cred ca are reflux ca ne cam face creierii pe moatze.

Ati avut vreuna copiii cu reflux? Ce se poate face?

Cata mami de Erik, Rebecca si Theodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

catalina felicitari pt bebei, asteptam poze:)
tu intrebi de refluxul gastroesofagian?ai mei amandoi au avut. ne-a recomandat dr sa punem sub saltea o perna sa stea inclinati dupa ce mananca...a spus ca dispare de la sine dupa ce vom incepe diversificarea..si vor sta in fundulet

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

Am pus niste poze

MAMI de     REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS 1.06.2009 http://flickr.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

Cred ca nu am pus,mai incerc....

MAMI de     REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS 1.06.2009 http://flickr.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

IZUKA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

kineta sa-ti traiasca puisorii sunt superbi!!!!





Laura de Adelin(30.11.2001) si David & Isak (25.03.2009)

Mergi la inceput