Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (220)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Poze de la ziua lui Marc

Si acum...ati ghicit...ma duc la impachetat

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Larisa Angi sa fiti mereu fericite, iubite, sa traiti o mie de ani ca sa va bucurati mult, mult de frumosii vostri!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Miutza sanatate multa scumpei tale, sa speram ca se opreste cu temperatura si se face bine! Nu mai ai seringa de la panadol ca sa-i dai nurofen cu ea? Ca nu mai stie ce-i in ea


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Seara buna,

'Bag' un oki, poate prin telepatie, sa comunic cu Larisa si sa de-a o 'fuga' aici - desi cred ca la ora asta e in petrecere.

Roli, spor la impachetat/mutat; cand sunteti 'aranjati' sa ne faci poze cu casuta.

Ramo, zici c-ai descris-o pe 'sor'sa' la vorba; de-nteles, ma-ntelege perfect, dar cu 'romana' mai greu.

Acum, dak tot punem de-o adunatura de pitici sa si exemplific:

-'apa' zice, dar nu cand sa bea, doar cand mergem in parc, la lac, sau la baita, sau cand ploua.

-'papa' zice doar fara sonor, doar papaie din buze.

De strigat, ne striga doar pe cei care nu suntem langa ea: adik, pe mine, dupa ce plec, pe maica'mea, tot asa, incepe 'maieee' dupa ce pleaca. pe Dan nu-l mai striga deloc acum, ca-l vede toata ziua.

Numai pe taica'miu, il striga 'taiiieeeee' ca stie ca-l face si-o ia in brate toata ziua buna-ziua.

-'cheiii' sunt cateii, dar trebuie sa fac eu 'ham-ham'; in schimb ea face 'ga-ga' ca gasca si 'mauuu'(miau) ca pisica.

-'bacap' - e capacul de la bibe sau dopurile fie de la sticle, fie de la flacoane.

-'dai-dai' - sa-i dau ei, de regula, ceva ce nu are voie (gen foarfecuta sau medicamente)

- 'nu ieeee' - seara, cand se termina laptele si se uita ca milogu' la biberon arata parti ale corpului dar nu le numeste

- 'mba'- astai- 'buba' si-mi arata la genunchi

Cand o intreb unde-i paru' duce mana la par iar cand ii zic' unde's zulufii' zice 'nu ieeeee' - cam agramat, recunosc.

Si cam asta e tot vocabularul 'romanesc' si 'citetz'; si cica la 1an juma'te tre' sa stie 10-15 cuvinte .

In rest, bomabaneli si 'conversatii' cu plusurile si jucariile de lemn, in bebeluseasca, la greu.



In alta ordine de idei, Miutza si eu zic ca nu dintzii sunt cauza febrei; dak nu scade cu nimik, impacheteaz-o in scutece ude, de la brau in jos, fara sa-i pui pe spate.
Sau pune-i sosete cu otet+apa; din pacate nu stiu proportiile .

Vera cum mai este Vlad? Tot marait? Off, macar peste noapte sa se odihneasca

Hmmm...m-am cam intins.


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:



Am intrat special sa o felicit pe Larisuca noastra si am vazut mesajele voastre pt mine - va multumesc din inima! Nu mai vorbesc si de cele pe care mi le-ati lasat pe blog! Imi pare atat de rau ca nu mai pot posta la clopotei, insa am ATAT de putin timp liber si acela numai noaptea la niste intervale orare imposibile, dupa ce adoarme Pupicu. Pur si simplu nu reusesc sa tin pasul cu voi dar va iubesc la fel de mult si pe voi si clopoteii nostri si ma gandesc zilnic la voi! Sper ca sunteti bine, sanatoase si voi si copilasii si va sarut dulce!

Acum, pt Larisa, fiindca inca nu a trecut ziua noastra:

Am intrat special sa iti urez LA MULTI ANI gemenica mea draga care azi schimbi prefixul!!! Sanatate, noroc si iubire multaaaa!

Nu am apucat sa intru astazi pana acum fiindca am fost in mare petrecere, mare, cu mamici si bebici!




Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Poze de la ziua lui Marc

Si acum...ati ghicit...ma duc la impachetat

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Ai doi baieti minunati!

Observ ca Andrei e mai iute la 'lipeala' ; socializa de zor cu o fetita.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D



La multi ani fericiti si multe bucurii Eliza, Kristina si Larisa


Nu am intrat in ultimile zile deoarece am fost foarte ocupata cu un nou hobby : http://lalablogsdesigns.blogspot.com/

Si m-a prins microbul atat de mult incat am stat pana si noptile sa pigulesc la design-uri
Sunt inca incepatoare dar sper sa ma perfectionez.

Asa ca va rog sa imi scuzati absenta.
Va pup si pe voi si pe copilasi



O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze








Wow, Lala, tu ai facut minunile alea??? Cum le faci? Vreau si eeeeu! Nu in scop comercial,... Ci pentru mine! De-ai sti cat stau sa caut un background potrivit cand ma gandesc sa il schimb! Si mereu gasesc ceva aproaaape, dar nu tocmai cum imi d oresc eu.. Si tare-as vrea sa stiu cum se fac Imi impartasesti si mie secretul? De unde iei chestiutele alea mici gen fundite, floricele, etc. aplicate?


Lavi, de baby Conrad

Poze cu iubirea lui mami
Precious memories

Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog LAVI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ah, cat pe ce sa ma apuce miezul noptii!

La Multi Ani!!! Pentru cele trei ca zodie, dar si nascute in aceeasi zi


Lavi, de baby Conrad

Poze cu iubirea lui mami
Precious memories

Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog LAVI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

roli, m-am delectat cu pozele lui Marc. La Multi Anisori!!! Ce de culori am vazut acolo! Si ce de prieteni are! Cred ca s-a distrat e cinste!

Roxana... Eu ce sa mai zic.. Conrad nu indica nimic, spune numai 'mami', 'gheode' (George - fiul bonei), 'Ati' (Hari - bona), nu-nuuu, si 'chi' - cheia. Mai scapa cate un 'pi' adica 'pui' adica porumbel, dar vaaag si rar. In rest.. Nu face nimic, nu indica nicio parte a corpului, nu pare ca ar intelege mare lucru din ce ii spun. Ah, am uitat sa va spun ca acum vreo luna am fost cu el la psiholog si la neurolg.. Pe partea de neuro e ok. Psiho' insa a spus ca are un usor retard cognitiv, ca nu 'asimileaza' informatia pe care trebuia sa o cunoasca la varsta lui. Adica nu stia sa arate unde e nasul, nu ma imita cand bat din palme, nici nu bate el cand spun eu 'bravo'.. Treburi pe care doc aia a spus ca trebuia sa le faca de la 11 luni - 1 an. Acum... Ce sa va spun, eu am incredere in el, il vad cum zambeste si cum ma priveste si simt ca detine un fel de secret, ca stie el ceva, si ca doar are alt ritm. Dar daca ar fi sa ma iau dupa canoane.. Deh!


Lavi, de baby Conrad

Poze cu iubirea lui mami
Precious memories

Povestea nasterii
Ne facem mari!
Blog CONRAD!
Blog LAVI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

In primul rand, cu intarziere, dar din tot sufletul LA MULTI ANI ANGI!. Sa ai parte de o viatza frumoasa alaturi de cei doi baieti ai tai si alaturi de toti cei dragi.
Pup mult gemanutza mea draga si sa stii ca m'am gandit toata ziua la tine.
Un din suflet si un buchetel de .


LA MULTI ANI ELIZA! si iti doresc tot binele din lume! si


Zuzici va multumesc din inima de urari, sa va dea DD si voua, inzecit, pe cat de frumos mi'ati urat.
Mi'au dat lacrimile citind lucruri asa frumoase si mai ales la gandul ca nu ne'ati uitat.
Zoze si multumesc din inima de urare, mi'e dor de voi, asa incat maine suntem impreuna!

Ginette cum baga ochiu' cum sare Shose cu pupicu.

Nu am intrat azi pt ca am fost pe la ai mei toata ziua, am mancat tortuletz si am lasat gratarul pt maine (azi a fost vineri si ai mei tzin post).
Pe seara am iesit la un pub cu cativa prieteni si uite cum a trecut si a 30-a aniversare. Dar a trecut frumos. Si alaturi de Iulia si de familie si de prieteni si de voi.
Multumesc inca o data si trimit aceleasi ganduri bune la fiecare Zuzica si fiecare clopotzel.


Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
[/url]" target="_blank">Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput