Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (220)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Larisa si Cristina! Sa fiti doua mamici fericite, doua sotii adorate, doua femei implinite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

La multi ani Angi si Shose,de multa sanatate si fericire sa aveti parte toata viata!!!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI DE LA 1 AN si 4 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Hello heloo!

Am vayut ca intrebati de inghetata.Eu ii dau sa guste si el daca mananc eu ca bineinteles cere, dar nu ia prea mult, cred ca doar atat cat sa vada ce este cateva lingurite, lingurite care sunt numai pe varf cu inghetata.
Nu va spun ca linge si kojacuri (bomboana pe bat)Mi-am luat eu intr-o zi si m-a vayut si mi l-a luat, a lins ce a lins de el pana s+a facut lipicios din cap pana in picioare si gata, nu i l+o trebuit tot.Acuma de cate ori vede intr+un magazin imi tot cere, dar ciuciu, ca nu+i iau.
Si cioco mai serveste, dar f rar, pot zice ca de trei-patru ori pe luna, ar fi media, da si aia e o kinder din aia mica.

Roli spor la impachetat, hai ca mai aveti un pic si va mutati in casuta voastra cea noua.Asteptam pozicile de la ziua lui Marc

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI DE LA 1 AN si 4 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ma alatur si eu cu inceput de pitici, lui Roxi.Nici Razvi nu prea vorbeste romaneste, ca in rest "vb" toata ziua pe limba lui.
Ma enerveaza ca il vad ca intelege ce ii zic da nu vrea sa repete nici in ruptu capului.Nici apa nu vrea sa zica desi daca ii e sete si vrea vine cu flaconu de 2 litri dupa mine, da nu ar zice APA, doamne feri.
Zice doat tata la infinit, cand are chef mai zice si mama da nu ca sa ma strige, ci asa in joaca, si papa,ast cand ii zic eu ca papa Rayvi, imi tot repeta papa? papa?
Cam atat cu cuvintele, in rest stie sa imi zica cum fac diferite animale dar nu le denumeste nici cu jumatate de gura, stie si sa imi arate difetite parti ale corpului, dar la fel, nu le numeste.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI DE LA 1 AN si 4 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Ma alatur si eu cu inceput de pitici, lui Roxi.Nici Razvi nu prea vorbeste romaneste, ca in rest "vb" toata ziua pe limba lui.
Ma enerveaza ca il vad ca intelege ce ii zic da nu vrea sa repete nici in ruptu capului.Nici apa nu vrea sa zica desi daca ii e sete si vrea vine cu flaconu de 2 litri dupa mine, da nu ar zice APA, doamne feri.
Zice doat tata la infinit, cand are chef mai zice si mama da nu ca sa ma strige, ci asa in joaca, si papa,ast cand ii zic eu ca papa Rayvi, imi tot repeta papa? papa?
Cam atat cu cuvintele, in rest stie sa imi zica cum fac diferite animale dar nu le denumeste nici cu jumatate de gura, stie si sa imi arate difetite parti ale corpului, dar la fel, nu le numeste.




Ne alaturam si noi in clubul cu "pitici"... Mihai face exact ca Razvanici!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Blog - O lume minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

multumim mult fetelor care si-au rapit din timp si-au admirat-o pe Maya pe blog si multumim pt complimente ellenuta si ginette

Maya are febra 39.2 fara niciun alt simptom. i-am bagat supozitor paracetamol, acum astept sa vad daca-i scade. problema e ca suntem singurele, am mai avut de mult un episod de 3 zile cu ferba f mare si a fost roseola atunci si tot singurele eram, tati e iar plecat si eu n-am panadol in casa, am doar nurofen si nu-i mai place asta ufff..panadolul il lua fara probleme, ba chiar deschidea gurita de cand ma vedea cu seringa in mana...si afara ploua, n-am cum sa ies cu ea sa cumpar si parca vad ca se opreste ploaia dupa ce inchid farmaciile si nici n-am pe nimeni aproape sa trimit...mai am in casa novocalmin dar sper sa nu fie nevoie. ma gandesc ca poate o fi de la canini... vom vedea...
sanatate tuturor!

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra 0-6 luni
Maya 6-12 luni
Maya 1an
Noi 3 si restul lumii (b l o g)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

era sa uit: la multi ani fericiti pt Shose si Angie! sa fiti sanatoase, fericite, optimiste si rasfatate!

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra 0-6 luni
Maya 6-12 luni
Maya 1an
Noi 3 si restul lumii (b l o g)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miutza

multumim mult fetelor care si-au rapit din timp si-au admirat-o pe Maya pe blog si multumim pt complimente ellenuta si ginette

Maya are febra 39.2 fara niciun alt simptom. i-am bagat supozitor paracetamol, acum astept sa vad daca-i scade. problema e ca suntem singurele, am mai avut de mult un episod de 3 zile cu ferba f mare si a fost roseola atunci si tot singurele eram, tati e iar plecat si eu n-am panadol in casa, am doar nurofen si nu-i mai place asta ufff..panadolul il lua fara probleme, ba chiar deschidea gurita de cand ma vedea cu seringa in mana...si afara ploua, n-am cum sa ies cu ea sa cumpar si parca vad ca se opreste ploaia dupa ce inchid farmaciile si nici n-am pe nimeni aproape sa trimit...mai am in casa novocalmin dar sper sa nu fie nevoie. ma gandesc ca poate o fi de la canini... vom vedea...
sanatate tuturor!

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra 0-6 luni
Maya 6-12 luni
Maya 1an
Noi 3 si restul lumii (b l o g)



Nu cred ca e de la dinti. A "cules" ceva sigur. Daca i-ai pus paracetamol atunci nu te mai chinui cu pnadolul caci e cam acelasi lucru. Sanatate! Bine ar fi sa ai si algocalmin, 1 pic/kg...daca nu ii scade si cu novocalmin...sau baita in apa recisoara, asa scade sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Un mare pentru toate fetele care mi-au urat La multi ani! Si unul si mai mare pentru Monica. Prince ai trecu tu cu Clara anul trecut trecem noi am, fir-ar de virusi umblatori prin gradinite.

La multi ani! Larisa si Angi. Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de familiile voastre.
Laurici promit sa pun pozici in curand
Cat despre Dimitris...e baiat mare si e normal sa se razvrateasca. Cred ca si noi am facut la fel, doar ca nu ne amintim. Un telefon la mama ar reimprospata memoria. E doar o faza, o sa treaca, incearca sa vezi ce-l nemultumeste, de multe ori copiii fac ceva ca sa atraga atentia..


Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Pana nu trece ziua spun si eu:

La multi ani, Angelique si Shose, sa va bucurati de clopotei!!!

noapte buna!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput