Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nerantula, da, daca sarcina e de 5 saptamani se vede la eco transvaginal(doar saculetul, ca nu cred ca are activitate cardiaca inca).La mine s-a vazut la 5 sapt si putin si arata ca de 4 si putin...in fine, cu suspiciune ca nu e in evolutie.Nu vorbesc aici de lipsa totala de tact a unei dr foarte laudata pe forum.
Transvaginala se face tocmai pentru sarcinile asa micute sau pentru femeile mai plinute - eu fiind atunci in ambele categorii.Deci la tine trebuie sa se vada fara probleme - la un eco mai performant.

Angelynna, parca erati mai curajoase.Pai va sperie pe voi un vanticel?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nerantula, si eu stiu tot asa, ca se vede la eco transvaginal. Eu am fost la sase sapt cu Teo, si tot asa si cu Radu, si m-a certat asistenta lui T la Radu ca n-am venit mai iute.

zi-mi si mie mai multe de colacul cela, ca am cautat de mi-au iesit okii prin real azi si n-am gasit...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Simodina, Babytza, multumesc pentru raspuns!

Baby_boy, imi pare rau!

Nushulica, scuze ca ma bag neintrebata, dar eu nu te-as sfatui sa ii mai dai Danonino sau alte produse de la Danone... am auzit de intoxicatii, de la Danonino. nu stiu daca de la asta a varsat David, dar... paza buna, trece primejdia rea. Stiu ca CD i-a dat Mikului Cremoso parca, de la Danone, si nu a avut nimic, dar nu este indicat....

didididi, eu stiu ca pastilele antitantari pe care le folosim ptr noi nu sunt ok pentru bebei, pana la 2 ani....nu cred ca produsele antitantari destinate bebelusilor sunt periculoase, sunt testate si paratestate, la fel ca orice crema/produs care se aplica pe pielea bebelusului... sigur, asta e doar parerea mea. eu oricum ii spal dimineata, sa respire pielea, iar pe timpul zilei nu am avut incidente cu nefericitele insecte, doar noaptea, asa ca.... e doar o parere, totusi

Nerantula, superbe pozele!
Eu am facut eco transvaginala la 7s, ginecologul m-a trimis la eco de la 6s. Cred ca poti.


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

babytza multumesc
nerantula eu am fost la eco transvaginala la 5 sapt si 4 zile si am auzit si inimioara...
bafta mare

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ada, uite www.flickr.com/photos/30462666@N03/3619006473/in/set-72157618565019770/" target="_blank">colacul din Real .. ce sa zic, era la articole de plaja, printre saltele, piscinute & co

Multumesc tuturor pentru urari!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

luminita pai tocmai ca eu va intrebam pe toate pareri despre danonino

oricum nu mai vreau sa-i dau de acum raul e facut...i-am dat de 3 ori pana acum dar asta mi-a fost

nerantula asa cum ti-au zis si fetele la 5s se vede doar saculetul



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Claudinna La multi ani cu sanatate, fericire si multe bucurii alaturi de familia ta minunata!
fetelor va multumesc din suflet pentru urarile si gandurile voastre

Am fost si noi la bilantul de 8 luni, David are 8.300g si 74 cm!

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Nerantula, ! E superb Gruia! Nu te mai saturi privindu-l!

Nushulica, si eu ii dau Danonino lui Vladut si nu a avut nicio reactie urata! Poate a mancat piciulica prea mult, sau cu prea mare pofta, cine stie...Sper sa nu se mai repete!

Lumi, sper sa gasesti o solutie de hidratare!

Mamica lui Vlad (23.09.2008)

Poze...pozulici

Asa cresc eu!


Povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Hello! V-a fost dor de noi?

Nushulica, mie personal nu-mi plac produsele Danone, si cu atat mai putin Danonino; consider ca are prea mult zahar, coloranti si arome artificiale, plus ca nu bag mana-n foc ca e foarte proaspat ( fa o proba sa vezi cat de mult rezista la temperatura camerei - suspect pt. un iaurt, nu ?). Am auzit de alergiii si intolerante digestive la copii dupa Danonino. Eu nu le dau copiilor mei si nici nu-l recomand.

Am vorbit la tel. cu Lidia si din pacate Stefan nu e prea bine. Sper insa sa se insanatoseasca si sa nu fie nevoiti sa-si intrerupa concediul la mare.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Luminita, cum mai sunt pretiosii tai? S-au facut bine? Mai tineti regim?

Nerantula, cu siguranta ca se vede sarcina de 5 sapt. la eco transvaginal. Mie mi-a vazut sarcina la 4 sapt. si un pic la eco abdominala, e drept ca doar asa ca un punctulet si ca dr. a spus ca nu ar fi observat-o daca nu i-as fi spus despre ce-i vorba.
Succes! Iti tin pumnii sa fie totul bine!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput