FIV 229

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Tamarillys, m-am tinut si cand nu am mai putut, m-a luat o asitenta de manuta si a venit cu mine.Eram cam ametita.Nu-mi mai aduc aminte de ce ca nu am avut perfuzie atunci.Sau am avut?Stiu doar ca eram destul de nauca.Nu ca acum as fi prea limpede la cap.

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Deci tre' sa beau cu masura!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

tamaryllis, cam asa ceva, trebuie sa bei apa cu masura. Mie mi s-a recomandat sa nu beau apa inainte cu o ora de ET, decat daca cere organismul in mod expressssss. Si bineinteles ca a cerut!!!!! parca atunci mancasem cea mai sarata branza de pe pamant.
Important este ca cel putin o ora dupa ET sa stai intinsa pe pat.
Am auzit si de indicatia de a bea apa inainte , pentru ca vezica sa fie plina..pozitia uterulu... etc. Dar cu vezica plina, cum sa stai la pat minim o ora ?!?! Tin pumnii sa fie cu noroc.
Sorinake, pentru al doilea FIV, ma bucur pentru tine ca ai "rezolvat" celelalte probleme legate de trompe si ovare. Acum, cu alt elan poti merge mai departe. DD sa te ajute.
copilutzu, multumim
frank, DD sa fie cu tine , sa te ajute.
Oana, pentru beta acela..... care seamana cu al meu.
Mai ai mari sanse cu cei trei puiuti de zapada, Dumnezeu sa te ajute in continuare. Tin pumnii stransi pentru reusita. Sunt alaturi de tine.
ellanik, cum ai reusit sa achizitionezi raceala ???? Atentie la aerul conditionat, ai grija de tine, si sa auzim numai de bine.

tuturor.

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

`Neata, fetelor!

Mirimir, stiu ca e aiurea sa iti dau sfatul asta, pentru ca e cel care ti-l spune toata lumea, dar e cel mai greu de urmat. Totusi, gandeste-te ca totul o sa fie bine acum. Gandeste pozitiv.

Ellanik, avem speranta,e adevarat. Dar sunt sigura ca mai avem si altceva: bucuriile celelate ale vietii. Pe care noi le ignoram in goana noastra nebuna de a ajunge mamici. Le dam la o parte si nu ne dam seama ca tocmai idea ca suntem nefericite si neimplinite ne dauneaza. Nu stiu, ne putem bucura si de faptul ca avem ochi ca sa vedem, ca avem soti si nu suntem singure ca atatea alte femei si, mai mult, ca daca am ajuns la lupta asta inseamna ca avem soti care ne iubesc, pentru ca altfel ma gandesc ca nimeni nu se apuca sa faca bebelasi doar asa. Scuze, poate acum par aiurita pentru felul in care gandesc, sper sa nu va plictisesc cu teoriile mele. Dar eu chiar cred ca dam o sansa mare in plus dorintei de a deveni mamici daca suntem fericite astazi, cu ceea ce avem acum.

Catalina, multumesc. O sa fie bine si pentru noi intr-o zi, sunt sigura de asta.

Miruna, din cate stiu amandoua ati vrut sa faceti testele, nu? Stiu cat e de tentant, dar ma bucur ca ai ajuns la inteleapta concluzie de a mai astepta.

Tamaryllis, mi-am amintit cum a fost la mine si vreau sa iti spun ca si mie imi era teama rau sa nu fac pe... dr.... A trebuit sa beau 2 l de apa pana la 11. Si doar la 13 am facut ET. Eram intr-o rezerva undeva la mansarda, cu geamuri inclinate si afara ploua, turna cu galeata. Iar in geam, evident, se auzea ploaia in toata splendoarea ei. Va dati seama ce senzatii tari am avut,ca imi venea sa mor, nu alta. Dar dupa ET (apropo, mie mi-a zis sa stau 10 min in pat, atat), dupa ce au trecut si cele 20 min, ca mi se parea putin sa stau doar 10, nu mai puteam merge la baie de frica sa nu se duca si embrionii pe apa sambetei... Asa ca pana la 17 am fost de o suta de ori la baie si faceam un strop si gata, imi era prea frica...

Allrak, stiu ca seamana cu al tau... Ce sa zic, nu inteleg ce s-a intamplat de nu s-a prins niciunul. Tie ti-au explicat? Eu asa am intles, ca daca e 0 nu s-au prins, dar nu stiu daca am inteles bine...

Fetelor, scuze, am scris cam mult...

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Frank, cred ca e inutil sa iti scriu cat de rau imi pare... Din pacate, rezonez cu tine intru totul.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Multumesc pt sfaturi. Eu cum beau putina apa, cum trebuie sa o elimin, asa ca trebuie sa fiu atenta cu apa asta.
Imi pare rau mai fetelor ca n-ati reusit!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Buna dimineata,
toate fetele. Imi pare nespus de rau pentru cele care nu au reusit........
"Nu esti infrant atunci cand sangerezi
Si nici cand ochii-n lacrimi ti-s
Adevaratele infrangeri
Sunt renuntarile la vis."
Maine merg iarasi la control...sa vedem.Ma cam dor ovarele si ma simnt balonata....dar nu ma plang.Sunt mai aproape cu cativa pasi de visul meu si asta este cel mai important.va pup si va multumesc pentru ca imi sunteti alaturi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

ECO
Maria.m - ziua 46 de la ET, un in burtica
Alina Oprea - ziua 28 de la ET, un in burtica, in ziua 12 HCG-87

HGC
Asima - ziua 30 de la ET, in ziua 14 HCG-530
Mirimir - ziua 27 de la ET, in ziua 14 HCG-674
Huski - ziua 24 de la ET,in ziua 10 HCG-40,HCG in ziua 14-408, ziua 17-662,9
Blue-flower - ziua 22 de la ET, in ziua 12 HCG-54.93, ziua 14-121
Iana - ziua 21 de la ET,in ziua 11 HCG-123, ziua 14-188.9, 15-478,in ziua 19-2738.
Alrak - in ziua 11 HCG-0.1777
Iazmin - CM
Kitta - in ziua 14 HCG 1.62
Frank – in ziua 14 HCG 0.5

In focuri:
Simona2 - ziua 8 de la ET
Miruna39 – ziua 7 de la ET
Dana_bebe - ziua 7 de la ET

Langa focuri :
Anka_daria - punctie 9.06.
LucaLuca - punctie 10.06.
Miruma38 - ziua 9 de stimulare
Ellanik - ziua 9 de stimulare endometru pe 17 ET
si

Kora - urmeaza continuarea FIV 5 - ET cu embrioni criogenati
Ingeras - urmeaza continuarea FIV cu embrioni criogenati

NU mai avem vesti de la :
Rizzuca - ziua 27 de la ET
GeorgianaI- ziua 26 de la ET

Orice zapaceala care am facut-o sa mi-o corectati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

tamaryliss -corect, vezica trebuie sa fie plina la ET, pentru pozitia uterului.In Grecia se recomanda laptele, o cana , doua, inainte de a pleca de acasa. Daca simti ca nu mai rezisti, mergi la baie si faci pipi cu masura, incerci sa golesti putin, cat sa fie suportabil.Si stai linistita ca embrionii raman acolo daca faci pipi. Singurul lucru de care trebuie sa ai grija este sa eviti constipatia.Cand mergi la toaleta trebuie sa nu fortezi. Si asta cam toata sarcina.Asa ca mare grija la alimentatie.
Succes.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Ma facut 3 fiv-uri si 1 Et cu congelati la taote ma pus s a fac pipi inainte de ET sa am vezica goala.
Pup toate fetele

Puisori dragalasi

Mergi la inceput