FIV 229

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Alina felicitari si ai grija de .
Dana sa nu te mai "racaie" sa faci testul asa devreme, fara sa vrei te marcheaza.
Luca astept sa ne spui cum stai cu foliculii, iti tin pumnii.
Eu vineri am eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Multumesc, stiu ca sunteti alaturi de mine si ma simt bine ca se gandesc la mine persoane care chiar ma inteleg...

Dana, lasa testul ala ca numai iti faci inima rea. Mai bine stai tu linistita ca sa creasca frumos si fara stres samburelul din burtica!

Mirimir, sa ii spui bebeului tau sa ne puna o vorba buna la bebelasii nostri care se lasa asteptati. Sa le spuna sa treaca urgent in burtici si sa astepte acolo cuminti 9 luni, asa cum face el. OK? Ca precis el stie mai bine sa le vorbeasca decat noi.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

FRANK SI OANA D-ZEU ARE GRIJA DE FIECARE.O SA VA TINETI INTR-O ZI COPILUL IN BRATE.
SIMONA lasa testele si fa-ti bhcg care este concludent.
DANA_BEBE fata scumpa mai ai putinsi ne aduci o veste buna
LI_AM si HUSKI multumesc fetelor ,aveti un suflet mareV-ati intalnit pt. mine sa va dea d-zeu copilasi sanatosi
Li_am concediu placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Oana , asa am sa-i spun, deja l-am rugat, plangand, eu inca nu am avut curaj sa ma bucur, am inima cat un purice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Oana...imi pare tare rau.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madibabi spune:

cine vrea sa-mi spuna cu a fost la embriotransefer?Doare,cat dureaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Madibabi stai linistita ca ET-ul e floare la ureche.
Nu e nimic dureros si dureaza 10 min cu pregatire cu tot.
La Giulesti iti da cu 30 de minute inainte un diazepam si un supozitor (scobutil parca) si dupa transfer te lasa sa dormi 1,2 ore.
Ei spun sa bei multa apa inainte dar eu nu am baut pt. ca i-mi era frica sa merg la baie dupa,sa nu elimin si embrionii
Dupa ET mananca sanatos si nu face efort.
Mult succes si ai grija de tine.

Alina 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Oana , imi pare rau ca s-a intamplat asa .Trebuie sa speram ca data viitoare ne va fi mai bine.Macar atat avem cu siguranta:speranta.
Madibadi, ET nu doare.Eu personal pot spune ca a durut putin cand a introdus acea scula(nu vreau sa zic cum se cheama sa nu fac vreo gafa ca in ultima vreme o cam fac de oaie....prietenii stiu de ce ) departatoare.Nu e o durere insuportabila oricum.Si ca durata...hmmm! sa ma gandesc ...putin vreo 5-10 minute maxim.Parca!Mie mi s-a parut putin .Pe mine evident ca m-a apucat sa fac pipilica exact cand am ajuns in salon si cand trebuia sa stau 2 ore intinsa.Fix atunci m-a apucat.Si ca sa vedeti cat sunt de nastrusnica, ma pot lauda ca azi am capatat una bucata nas infundat si durere de gat.Deja ma impushc daca ratez si ET asta din cauza racelii.M-am oblojit deja cu oscilo si am oprit aerul conditionat desi mor de cald.Merg la somnic deoarece trebuie sa ma odihnesc pana luni sa fiu fresh.Am niste intalniri importante!
Frank
Catalina
pt toate proaspetele gravidute dar de la distanta sa nu va dau vreo raceala.Un pui de raceala.


Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna39 spune:

Oana, nu Dana se grabea, ea pare cuminte si inteleapta, eu ma grabeam.
In urma sfaturilor voastre m-am decis sa astept cele 10 zile de la ET si chiar 11, caci vreau sa fiu langa sotul meu cand numar liniile de pe test.
Va multumesc mult pentru sfaturi, cred ca in perioada asta numai de un stres suplimentar dat de un test nerelevant nu e bun.
Pup!

Dana, cand e momentul testului tau de Beta HCG, luni?
Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Pe mine evident ca m-a apucat sa fac pipilica exact cand am ajuns in salon si cand trebuia sa stau 2 ore intinsa.Fix atunci m-a apucat.S


Profit si eu de moment, ca altfel parca nu as fi intrebat: eu sunt sigura ca o sa mi se intample acelasi lucru, caci ma cunosc f bine! Ce ai facut pana la urma? Ai facut? Te-ai abtinut?
Apa trebuie sa beau, caci parca tot pe aici am citit ca vezica trebuie sa nu fie goala pt ca uterul sa aiba o anumita inclinatie in momentul ET. Sau ma insel?

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput