Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (140)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Eu am urat Inisei la capitolul trecut si am facut o greseala de spelling si nu mai pot edita ca s-a inchis subiectul in 2 timpi si 3 miscari.

Urmaresc cu interes discutiile despre educatie. Eu astept sa mai creasca Anda ca sa pot sa-i cer si ei parerea sau macar s-o cunosc mai bine, sa aflu ce i s-ar potrivi.

Mamici cu pui mai mari, va felicit si eu pentru terminarea unui nou an educational. Ma bag la vizionat poze si la citit din urma...



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ada, nastere usoara prietenei tale!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Rox, da cu piolica ati vorbitara??? Si in plus stiti ca au anuntat vijelii si ploi incepand cu seara asta???
Da si mie un semn daca e.

Aaaaaaaaaaaaaaaaa si

LA MULTI ANI INISU MEU PREFERAT!!
SA cresti mare si sanatoasa si sa o bucuri pe mami toata viata



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 25+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Lumi am uitat sa-ti zic mai devreme,ma bucur ca sunteti mai bine,ma bucur pt toti boboceii dar tie special un pup mare ca stiu ca ai fost greu incercata cu doi huni bolnaviori!



de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Acum am vazut la stiri ca abia de maine noapte incep ploile!!!


SI da am luat-o pe urmele feliciei, acum o ora am pus o oala de ciorba pe aragaz sa o dau in fiert ca e de duminica... s-a facut scrum si ciorba si oala si aragaz proaspat spalat plus bucatarie un abur total si caldura de mori. Noroc cu barbatamiu ca il intrebam la telefon ce vrea sa manance si asa mi-am adus aminte de ciorba. Ca mirosu il puneam pe seama vecinilor



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 25+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Of, tare as fi vrut sa venim maine la intalneala dar plecam la Constanta pentru intalnirea de 14 ani de la liceu. Pe multi chiar nu i-am vaz de 14 ani si deh, sunt tare curioasa.

Ma gandeam ce tarziu au facut copii cei din generatia mea. Si chiar s-au casatorit tarziu. Acum la terasa o sa vina f multi cu bebici si copilasi de 2-3 ani. Abia astept. Cred ca o sa stam mai mult in picioare dupa curul copiilor si ca abia o sa mai apucam sa vorbim dar o sa fie memorabil.

Carla, spune-mi te rog unde faceti voi kinetoterapie si cat va costa ca aici unde mergem noi e destul de piperat mai ales ca o sa facem cateva luni bune sprea 2 ani cica (ca atunci se formeaza scobitura piciorului).



Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 9-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hehe, babymom, Deea i-a dat un telefon lui Razvi si e innebunit dupa el... marile lui pasiuni, telefoanele si telecomenzile!!

multumim tuturor pt aprecieri!!
avem poze de la Timisoara aici: http://family.webshots.com/album/572944918BsYgNG?start=0
nu chiar tot ce as fi vrut sa pun, dar imi face webshots figuri, ca de obicei....

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Am intrat si noi sa va dam binete, nu ca ne-ar fi simtit cineva lipsa . Oricum a trebuit sa citim cateva capitole din urma, ca nu facem fata la ritmul la care scrieti.

Babytza, felicitari mamico cu asa fetita mare. Ai toate motivele sa te simti mandra. Sinteti o familie fericita !!!!

Bitza, multumim de aprecieri.

Eva, suna frumos rau ce spui tu acolo, mai ales cu plimbarea pe plaja cu Noah. Si noi daca vom schimba tara asta vreodata, ne gandim la Franta sau Belgia. Nu puteti sa plecati mai dinainte la socri si sa aranjati apartamentul ulterior ? In ce domeniu s-a mutat sotul tau ? Cat despre pap, aici nu are legatura la cate zile de menstruatie il faci, dar vad ca in RO difera un pic.


Laureta, La multi ani Inisei, sa-ti traiasca . Chiar tu acasa cat de des mergi ? Adriatica, hmmm ?


Cristineescu, sa stii ca si diversificarea cu fiimea a mers mai greu caci am inceput-o dupa 6 luni, are oarecare sens. Asa ca a doua oara am inceput la 5 luni jumate.

A propos de statul pe iarba interzis in RO, this quite puzzles me ….aici se sta cu paturile oriunde in parcuri fara nici o problema, si-n plus de asta peluzele sint frezate cam la 2 zile de primarie. Nu vad care-i problema, se toceste iarba ?

Vis-a-vis de scoala nu cred ca notele sint intotdeauna cel mai bun instrument de evaluare, ceea ce conteaza cu adevarat e motivatia, si mai ales cea intrinseca (adica rezultatul final pt. ce inveti) mai degraba decat cea extrinseca (aka acadele, premii, etc). Pe cei mici o nota mica poate sa-i deprime si sa le creeze asa zisul ‘low self-esteem’, pe cand la liceu déjà altfel se pune problema. Si indiferent de sistem, fara implicarea parintelui in educatie, scoala nu are prea multa valoare in sine. N-am din pacate mai mult timp sa dezvolt.

Noi ne laudam ca sintem mancaciosi, dar nu pe masura a cat mancam, ceea ce e bine zic eu. In rest, asteptam sa ne dea dintii 5 & 6.

Cristina


Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Lumi am uitat sa-ti zic mai devreme,ma bucur ca sunteti mai bine,ma bucur pt toti boboceii dar tie special un pup mare ca stiu ca ai fost greu incercata cu doi huni bolnaviori!



de Luca






multumesc mult, draga mea, multumesc mult!!!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Luminita, stiam eu ca trebuie sa fi uitat ceva. Multa sanatate micutilor tai.

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput