Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

apoi, veste mare veste!!!! Naste prietena mea! sa-i bag si p'aci niste majorete!
S-a dus dopul, de dimineata, acum vreo ora s-a rupt apa, si au plecat la spital, cu contractii la 5 minute, frate, ca la carte!

Lucia ! push- push!



Nastere usoara !!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragi mamici, va multumim mult de urari. Sa creasca toti puii mari, frumosi si sanatosi si sa ne umple inimile.

Despre diversificarea in stil Harri, hmmm, pe scurt, nu merge, dom'le.

In continuare numaram nu sutele de grame ci linguritele. La 15 lgurite, ohoooo, a mancat baiatu, e full. Faza e ca nu vrea nici san dupa. Mai trage o joaca buna si i se face somn si atunci cere sanul. Dupa ce se trezeste il incec iar cu mancarica dar copilului nu ii e foame ca doar a baut laptik. Si uite-asa parca suntem mereu in contratimp.

Masa o luam mereu in bucatarie, in scaunul de masa, fara jucarele, fara TV in schimb fiecare cu castronul lui si cu codrul de paine in mana. Musca din paine si eu vin cu lingurita de ciorba. Si uite asa papa 15 lgurite de ciorba.

Fructe nu papa nici din borcanel, nici pasate, nici oparite, doar daca ii dau bucati intregi in mar, banana, para, (morcov fiert). Am incercat combinatii de fructe+branzica si nu vrea mai mult de 3-4 lg.

Iaurt, nu, nici humana nici facut in casa.

Doar la cereale cu lapte deschide gura. In rest va rog sa va imaginati o gura "deschisa" cu buzele stranse. E o comedie.

Nu tipa, nu face scandal dar intoarce capul si nu deschide gura.

Deci eu unde am gresit oare?

Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 9-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare!
Vad ca petreceti de zor Inisa
LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi!
Ma bucur foarte mult ca boboceii bolnaviori isi revin!Asta e o veste grozava!
Si noi avem vesti f bune A iesit dintisorul nr 4 siam scapat si de santier! Acum sa vad cand reusesc sa sterg geamurile!
Babytza felicitari pt printesa...ce cocheta e!Ca mama ei!


www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Babytzule, noi inca suntem arestati la domiciliu, nu putem veni... dar te rog mult, daca vb cu Piolica, daca vine, sa-i spui ca tare mult as fi vrut s-o cunosc... pls, pls, will you??

Cristina, nu cred ca ai gresit cu ceva... nu mai fii necajita, ca nu ajuta.... rabdare, sunt sigura ca va papa el, poate mai greu, dar va papa... bine ca mai e tzitzi la indemana... va tin pumnii cu drag!

Ada, nastere usoara prietenei tale!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Of, tare as fi vrut sa venim maine la intalneala dar plecam la Constanta pentru intalnirea de 14 ani de la liceu. Pe multi chiar nu i-am vaz de 14 ani si deh, sunt tare curioasa.

Ma gandeam ce tarziu au facut copii cei din generatia mea. Si chiar s-au casatorit tarziu. Acum la terasa o sa vina f multi cu bebici si copilasi de 2-3 ani. Abia astept. Cred ca o sa stam mai mult in picioare dupa curul copiilor si ca abia o sa mai apucam sa vorbim dar o sa fie memorabil.

Carla, spune-mi te rog unde faceti voi kinetoterapie si cat va costa ca aici unde mergem noi e destul de piperat mai ales ca o sa facem cateva luni bune sprea 2 ani cica (ca atunci se formeaza scobitura piciorului).



Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 9-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lumi sigur ca ii spun Imi pare tare rau ca nu va vad si pe voi maine Dar o sa va faceti bine

Bitza felicitari de dintzoc !!!!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Vin si eu cu leutzul!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:

citat din mesajul lui _irina_
Nu stiu daca mai apuc prea curand sa mai intru, voiam sa spun numai ca ne-am intalnit duminica cu un pui dulceeee si cuminteee si "mamamama"-dragostos pe care l-am lasat fara basca. A incercat saracul sa si-o recupereze dar nu a avut nici o sansa.
Am facut si cateva poze.

iara poze? mai bine o iau la fuga

asta e basca mea



Irina si Claudinna, ce dulci sunt puii vostri ! Dar daca Razvanel i-a dat Deei basca lui, Deea ce i-a dat in schimb?
Mi-a placut Razvi ca era asortat in verde crud!


Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Auzi, da' nu vreti mai bine sa ne vedem in Tineretului? Ca acolo as sti sa vin si eu singura, ca tare-s pierduta in Bucurestiul asta
Si...cate grade au zis ca o sa fie maine?


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Maine e joi, nu? Cum de va intalniti? Sau ati schimbat ziua de intalneala?

Laura, noi nu ne intalnim? Intentionez sa ies cu baietii in parcul 23 August ( sau cum s-o fi numind acum) dupa ce se trezeste Dragos. Ce zici? Veniti si voi?

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput