Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

Bine v-am gasit vesele..si matinale si cu probleme ..ouch!!asa ca in trimestrul trei..

Nusy felicitari !!multa multa sanatate,sa ai parte numai de bucurii de la fetita ta Ingrid Cristiana!Va imbratisez cu drag!

Fetelor,am intrat si eu pe net dupa 3 zile de dureri cumplite-sciatica ma omoara ,nici nu m-am putut ridica din pat..si cand vad Nusy a dat deja startul.mi s-a facut pielea de gaina,asa emotii am simtit..

Nusy fetita ta a venit pe lume in aceeasi zi cu mine..da,ieri a fost ziua mea de nastere..

fetelor am intrat in panica vad ca sunteti pregatite,eu de abia acum incep sa intru in febra pregatirilor..cu toate durerile am intrat in criza de timp,parca mi se face frica ca nu termin totul.
Va pup si imbratisez cu drag pe toate,sper sa pot intra mai des de acum,dar tare rau mi-a fost in ultima vreme..numai bebeii sa fie sanatosi

P.S. raportam mers de rata,extra kg,durer,toate alea...de abia astept sa fiu iar "normala"..

Muffinuta cu leutul meu iubit Nikolai James


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Muffi!!!Sa fii sanatoasa si BB asisderea!Sa ai nastere usoara,corse la termen!!!Lasa ca le pregatesti tu acusica pe toate,acum ca ai scos capul si ai schimbat frica pe febra pregatirilor
Alinutza cuscra felicitari pt luna a aaaa 8aaaaaa!!!


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Lucialu merci..nici nu stiu cu ce sa incep la cumparaturi,voi ati tot scris,dar cine poate recupera atata!!...
am scris despre ziua mea de nastere nu pt urari ca de la o anumita varsta nu mai serbezi..dar anul acesta a fost speciala pt copilul acesta minunat care traieste in pantecul meu.. asa m-am simtit de impresionata cand am vazut ca s-a intamplat startul la zmeurici chiar ieri!!...

va pup fetelor inca o data,sper sa nu va suparati probabil ca voi intreba si eu ce si cum sa cumpar..

Bia ..Doamne acum am citit.. Bia mult noroc si pumni stransi si de la noi sa fie totul bine!!

Muffinuta cu leutul meu iubit Nikolai James


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

LA MULTI ANI!!! Muffinuta
ma bucur tare ca ai mai dat un semn,


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Crixia- si eu tot birocrata sunt, stau pe scaun la calc.8 ore (acum 6)dar asta e...Doamne fereste de mai rau !

Giova -de asta am intrebat, ca am intrat la Helpnet si am vazut 188,00 ron pretul cu reducere si am crezut ca mai e la o alta farmacie cu 170,00 si n am retinut eu

Nusy- SANATATE PRINTESEI SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII ! te asteptam cu vesti si pozici !

Muffiii- la multi ani draga mea ! multa sanatate si vise implinite ! picioare umflate si dureri de coloana am si eu....dar as rabda insutit orice, pt. oricare copil al meu, mai avem si noi, nu foarte mult, vezi ca esti la nr. 118 si eu la 119

Mirclau- am vazut ca esti tot la dr. Ion si avem DPN la 4 zile diferenta.....ce ma bucur...ca am gasit o zmeurica de o seama cu a mea dar ce facem daca nastem mai devreme????dl. dr Ion este in concediu in iulie; eu voi mai merge la control in ultima sapt din iunie, urmeaza sa sun sa stabilesc cu dl. dr., pt. ca va fi f. aglomerat atunci, ca e pana n concediu, si tot atunci cica vom stabili la cine voi merge in luna iulie cat este el in concediu, la dr. Cristescu sau la dr. Deva, eu i am zis ca prefer Deva ca l cunosc si am mai fost la el in primele doua luni, dar inca nu stim daca nu va si el in concediu; tu cand mai mergi la control ?

Elena - sa ai un feeling bun si bebeii sa mai stea si daca nu vor , nu cred sa fie problema f. mare, sunt destul de maricei de acum;

tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.30 cu Daria Nichola Miryam, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

muffin, Sanatate si sa ai bb perfect!
Lasa ca mai luam iar lista la puricat, ca mai suntem multe in urma cu toate cumparaturile...

danielle, am vazut si eu ca pe multi bbei ii "spala" asa cu o carpulita inmuiata in apa pana la cade buricul..

Si pooh, tu ai zis ca ai spalat bebelina ta de la inceput, nu?
De vreme ce ambelor le-a fost ok, cred ca nu e o reteta, o sa mai vad ce si cum, merci.

34+ Daria Alessia


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nusy!!!! felicitari iubita! refacere usoara si mult laptic pt. printesa!
Nu-mi vine sa cred....au inceput sa vina zmeuricile!

am citit in diagonala, sper sa reiau dupa ce venim de la eco.
de Bia mai stiti ceva?


_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Muffinuta ...multa sanatate, sarcina pana la termen si fara surprize..si un bebe perfect si sanatos care sa te implineasca. Ma bucur mult ca ai mai dat pe la zmeurici..dupa cum vezi am intrat toate in linie dreapta...si la dureri de spate, si la picioare umflate...si la cumparaturi...Te asteptam mai des!!!

Giova bafta multa la intalnirea cu zmeurelul Te asteptam cu vesti bune!

Lucialu, cuscra draga,

Cred ca Bia isi tine zmeurica in brate acum si este in culmea fericirii...daca ar fi fost alarma falsa, cred ca ne anunta.

Fetelor, din capitolul intrebari la nesfarsit, ce faceti cu hainutele bebeului dupa ce le spalati si calcati? Le puneti direct pe rafturi, le impachetati in prealabil in ceva?

Alinutza s32 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata si de la noi! Nusy , felicitari pentru bebelina , sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea !
Fetelor mi-a iesit si mie in sfarsit urocultura si este sterila .
Coccorina multumesc mult pentru raspuns , cu siguranta o sa folosesc si eu omega 3 !
Muffinuta sunt normale durerile , incearca oricat de greu iti este sa faci putina miscare , eu am patit asa cu durerile , m-am, chinuit sa merg mult pe jos si mi-au mai trecut!
s 33+
http://good-times.webshots.com/photo/2211270860104803929ITSLvp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Giova bafta mare la dr azi sa vii cu vesti bune!
Alinutza eu o parte le voi baga in pungi sau plasticurile alea in care au fost multe vandute(au si capse unele dintre ele-le sterg cu spirt eventual)...si le pun in bagajel,restul puse la dulapior,normal fara alte masuri.
Muffi iti dai seama ca toate suntem uituce dar cu motiv:zmeurelele!eu mai dau copy/paste la ce se scrie si trebuie retinut si intreb ori de cate ori e nevoie.Si fetele raspundNici eu nu le am pe toate efectiv cumparate,mai trebuie patutul si caditza si tot ce tine legat de asta,mai o tura la farmacie,plus curatenie luna si bec si bagajelul,asta e de fapt pe primul loc acum ca prioritate.Le am notate pe toate pe caietel si le tai cum mai iau ceva(din pacate mai si adaug inca,tot se mai gaseste cate ceva).Deja mi-au intrat si in cap de cate ori le-am buchisit.Bine ca stiu si de unde sa le iau.
Ma bucur ca cica ne vom dezumfla dupa nastere.Ca ma jur ca mai imi lipseste o atza legata de picior si sa umble al meu cu mine pe strada cum circula astia mici cu baloanele


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput