Sezatoarea canadiana (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

am facut si eu ieri prajitura cu visine, reteta cealalta cu 6 oua, a iesit dementiala...eu am adaugat si pepite de chocolat...deja am primit comanda de tura a doua cu caise, sa vedem ce zice gatul daca ma lasa sa bucataresc, ca de 3 zile visez la un papricas de cartofi cu afumatura si nu se curata cartofi astia dom'le singuri sa pot numai sa-i bag in oala

Ina vacanta frumoasa, trimite-ne si noua o raza de soare sa se incalzeasca si sufletele noastre. Foarte frumoasele pozele, iar rochia a fost dementiala. pe comanda sau cumparata? benzile alea e bine de stiut, anul trecut cautam asa ceva, intre timp am luat vreo 10 kg si burtica creste, dar la anul, printesa ma fac
oricum cred ca la nunta o sa le incerc, inca sunt in cautari de rochie de nunta, nu m-am decis care sa o cumpar

Donia reintoarcere, adaptare si reintegrare usoara la servici

mai revin, ma duc sa mananc ca mi-e o foame....



Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
Sanatate maxima la toti copii si mamicile frumoasa,spor la bucatarit si invatzat.
Nelia-condoleanta si sanatate lui Lisandru.
Donia-tin pumnii pt maine.
Olga-i-a placut tortul masina lui Tony?
Am pus poze de la African Lion safari ep contul comun,am fugit ca am mult de lucru si mai ma AMR5 zile pina decolam,deci inca am de terminat bagaje,plus ca JOi ii punem lui Alex tubuletze in urechi(nu a facut deloc otite, doar a avut vreo 3 luni running nose destul de mult,desi l-am controlat mereu se pare ca am avut ghinion-dar asta e) si am emotii mari.
Pupici si o saptamina buna!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Nelia, condoleante si multa putere surorii tale. Tare trist...

Ina vacanta placuta, vreme frumoasa si sa va intoarceti cu bine.

Camelia, poate pui si tu numarul de tel al lui nenea cu contoarele pe contul comun. Asa il putem folosi cind om avea nevoie. Merci.

Simonna, deci am inteles gresit... anyway ca un compliment, nu te-ai schimbat mai deloc in 10 ani.

Simi, m-ai dat pe spate si pe mine cu ceaiul. Dar acum lamureste-ma tu la ce ora vii de la servici, masa de seara o iei inainte de 6 sau chiar ceaiul ala e masa ta de seara???? Ah si e vreun ceai special (verde, de tei) sau de oricare ai prin dotare???

Prajitura cu visine o fac si eu destul de des, ne place ca e un pic acrisoara. (compotul de visine il iau de la mag polonez). Ina, secretul sa nu se scufunde visinele e sa fie compozitia mai consistenta.

Donia, curaj si capul sus, dupa 50 de zile de asteptare te "inneci" acum la mal? Sa ne povestesti cum fuse prima zi.

Laura ,merci de lamuriri.Meserias trebuie sa fie cu atitia nasi, banuiesc ca la petreceri la care se aduna nasii cu finii e multa lume adunata .

Denisa, drum bun si vacanta placuta piticilor. Cind plecati exact? Ca si amicii comuni zboara in curind spre Europa intr-un circuit.

Sanatate la copilasii bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanatate tuturor bolnavilor!

Nelia, condoleante!

Sotul tace si rabda, e umarul, problema mai veche bazaita acum (hernie de disc). Denisa insa are o taietura/arsura de vreo 10 cm pe gat de la centura, si-a smuls capul in impact, muschii gatului sunt f afectati, inca nu stiu daca sunt doar muschii. El a vazut in oglinda ce va fi, dar ea a fost luata prin surprindere. In rest inca asteptam sa aflam daca ne lasa sa reparam masina. Multumim de ganduri.

Am scanat doar mesajele, din ce am retinut... am visin in curte si 2 plase de visine in congelator, daca vrea cineva.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

nelia condoleante!

tudor al meu are amigdalita, 10 zile pe antibiotic, nu are voie sa faca sport, ei macar stiu acum ce are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

fetele cu copilasi cu febra sau si adulti cu febra, uleiul de oregano e f bun pentru scaderea febrei. atentie la copii micuti totusi, a nu se administra bucal, ci doar frectie la talpi cu cateva picaturi.
va pup si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

uram copilasilor bolnaviori sanatate.iaca acum avem si noi nevoie de ea.Robert e cu febra mare de ieri seara.Abia,abia ii scade cu Panadol.Maine ma si vad plantata la urgente

Simo,Dana,Roxana si celelalte fete interesate de contuare din granit am sa pun nr tipului cu pricina pe contul comun.Dar e bine sa veniti mai intai pe la mine sa vedeti cum arata;asta ca sa aveti o idee de cum lucreaza.

nelia,condoleante...

simo,la multi ani lui Radu.sa ne rugam la DD sa avem vreme faina ca de nu eu la 30 de persoane saptamana viitoare ma apuc de zugravit

am fugit la copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Nu imi vine sa cred cati copilasi sunt bolnavi. Sanatate multa !!

Noi am primit hartie de la Infimiera de la scoala lui Victor cum ca in scoala sunt cazuri de amigdalita cu streptococ/ scarlatina.
La simptome scria ca debuteaza cu febra mare, ganglioni umflati si ca eruptia nu apare in mod obligatoriu.
Si ca se trateaza cu antibiotic din categoria penicilinelor.

Anca a avut numai 39,6 sambata, m-a speriat, ca ma vroia numai pe mine si am stat lipita de ea si ea striga:"Je veux ma vraie maman !!"
Pai daca facea asa cu taica-sau ?!

Ieri de dimineata era ok, dupa a doua tura de antibiotic.

MQQM, ganduri bune ptr. Denisa.
Ati fost la doctor ?


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mQQm, nu sta, mergi cu fata la doctor

am scris acu 2 saptamani despre accidentul mortal de calarie. Se pare ca fata fusese cu putin timp inainte intr-un accident de circulatie, si cand a cazut de pe cal, s-a tinut de haturi, iar calul a lovit-o in barbie. Se banuieste ca a facut un anevrism, ca lovitura nu a fost f puternica, dar ea a orbit in secunda urmatoare (i-a zis antrenoarei ca nu mai vede si la cateva minute a devenit inconstienta). Se pare ca avea 5 contuzii

te rog, mergi cu Denisa la doctor, chiar daca ea nu s-a lovit la cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Khristin, eu nu eram in pozele de la ziua lui Marc. Acum, daca pe mamica Irinei o stii, la fel si pe Mikiion, singura care mai ramane in poze este cumnata lui Mikiion care este top model daca ma intrebi pe mine, si nu este insarcinata. Eu nu am aratat asa nici in visele mele cele mai frumoase, dar uite o sa pun cateva poze ca sa vedeti cat sunt de balena (am citit ce-a scris Olga despre mamicile balene, de-aia am si ales comparatia asta). Singura tinuta care mai ma "indreapta" este cea in care m-a vazut Simonna.

Nu stiu sa-ti raspund la cazul cu tablourile pentru ca asta tine mai mult de vama, dar am vazut ca ti-au raspuns fetele care au avut de adus asa ceva.

Am facut si eu prajtura Doniei, dar cu cranberries, mi se par cele mai apropiate de gustul visinelor. Lui Victor nu-i place, Seb, asa si asa, ma sacrific in concluzie !

Nelia, imi pare rau pentru vestile triste...

Victor e iar mucios, cum zicea Denisa despre Marc, tot asa a fost toata iarna si primavara. Mai si tuseste dar inca nu a facut febra. La noi nu merge siropul ala de ceapa cu miere, la fel toate siropurile alea de plante aduse din Ro, cel putin eu nu am observat vreun efect. Asa ca ii dam inainte cu mucitul si ne rugam la DD sa nu dea cu febra (cel putin nu pana sambata).
Denisa, ai intrebat totusi doctorul daca e ok sa zboare la asa scurt timp dupa ce ii pune tubuletele ? Nu stiu, zic si eu ca e mai bine sa-ti iei toate masurile de precautie.

Ma duc sa incarc niste poze cu balena si trimit link.





Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +25s cu

Mergi la inceput