Sezatoarea canadiana (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ah, si am platit pentru el separat pentru ca l-am dat la bagaje speciale. Daca nu sint inramate atunci poate ca ii vor trebui numai dovada ca sint ale lui si ca are dreptul sa le scoata din tara. Daca sint inramate, mai bine plateste un pic in plus ca sa fie sigur ca ajunge cu ele intregi.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Noua ne-au trimis prin posta tablouri.
Varul meu e pictor

A fost la notar, si a dat o declaratie cum ca lucrarile respective nu fac parte din patrimoniul Ro.

Anca e mai bine, pe antibiotic, dar e ok.

Simi, sanatate lui Alice.

Laura, ce rabdare ai, sa raspunzi la toata lumea.
Sanatate multa si tie.

O sapt. buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Khristin, plec in Punta Cana - Gran Bahia Principe. Am fost si anul trecut acolo...adica stiu ce ma asteapta....
Si da, o sa beau cate un cocktail pentru fiecare dintre voi...in fiecare zi ...numai cand ma gandesc la Bahama Mama...imi vine apa in gura...
Sotul meu i-a cumparat Theei aseara... Nintendo DS......cica sa nu se plictiseasca fata pe avion.... Ei bine, vreau sa va spun ca azi dimineata, Thea s-a sculat la 5 ca sa ceara DS-ul....
Ma duc sa mai fac la bagaje...cand vad ce vreme e afara...imi vine sa sar intr-un picior...in Punta Cana sunt...24 grade ( acum, la 9 dimineata)...yupiiiiiiiii...gata nu mai zic nimic ca pe urma ma injurati toate ...si Toronto si Montrealul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Neata...
Sint acasa... cu Radu. Ca are febra. 102 cu 9, cit o fi aia. N-am ajuns decit la subiectul celalat, pagina 18 cred, si am mai numarat nu-s citi copii cu febra. Ce-au, dom'le???
N-are mare lucru, adica nu-si scuipa plaminii tusind, nu-i curge nasul, e bine dispus, dar are febra. Luam Advil si stapinim febra... o idee ingrijoratoare e 5e maladie, din punctul meu de vedere, ca are obrajii super-rosii. Astept sa vad daca erupe si pe miini si tors, da' cica trec si 48 de ore intre cele 2 eruptii. Ce nu pricep e ca ii trece roseata destul de mult cind n-are febra... In fine, om vedea, pe net scrie ca daca ai trecut de 20 de saptamini nu sint probleme daca esti gravida si ai contact cu 5e maladie. Evident ca, pe baza de cap cu probleme, acum ma maninca pe peste tot :)
Sper ca ceilalti copilasi sint bine, ca sint inca la citit posturi de simbata si e luni...

Re: praji cu fructe, eu pun blueberries in ea, sau mure, cred ca am facut si cu caise... iese meseriasa.

Donia, sarmina, mi-am mai scris-o o data, sper sa n-o pierd si pe asta. Sa stii ca eu nici restul ingredientelor nu le masor exact, darmite iaurtul... secretul e sa faci prajitura rar, si-atunci toata lumea se bucura, poa' sa fie supra-cleioasa :)

Dana, poza aia cu desenul pe burta e cu Radu :) Are 10 ani poza, ca nu stiu daca sa rid sau sa pling :) Da' m-am exprimat eu prea in viteza cind am zis ca in putin timp il las si pe Radu sa deseneze, sa vedem cum o vede el pe Miss Z., ca tat'su n-avea nu-s ce imagine frumoasa despre fiu-sau! :))

Ange, sarmina, si tipul asta e tot de la Alliance aia... Da' noi avem multe bube in cap, o sa ne proceseze dosarele intr-o mie de ani :) Aia cu contoarele insa... very interesting pret. Cred ca o sa vreau si eu un nr. de tel.
Hihihi, si noi tot simbata cu ziua lui Radu.... da' tata vine joi :) Abia astept.
Imi pare rau de chestia cu scoala, da' sint sigura ca, la vremea lui, ti-a folosit si certificatul ala pe care acum n-ai incotro si tre sa-l uiti. Capul sus si burta pe carte.

Simi... nu ti-am povestit niciodata ca circ a fost la noi cind am dat Pontiacul???? Vai de capul nostru in ce urlete de jale a plecat nenea ala de-l tracta din drive... Bine ca-ti ajuta Advil ala, ca si noi, iaca, il folosim la greu.
Hai, ca m-ai omorit cu nemincatul dupa sase... asta faceam intr-a 12 cind ne pregateam de banchet si in facultate cind ieseam din sesiune... Dimineata beam o cafea or so, la prinz mincam un ou fiert si seara ne plimbam pe Warthe, ca acolo nu sint case si nu mirosea a mincare :)) Dadeam jos 3 kile in 2 zile! Daca ne tinea o saptamina dadeam jos 10 :)) Si totul se termina, apoteotic, intr-o patiserie in Centru unde mincam piine calda scoasa din cuptor.... macar una de caciula :)) Ce timpuri, dom'le, ce timpuri!!!!!


Rox, confirmam ora 11 pt. simbata. Sper sa-i treaca toate simptomele, oricum, si daca e 5e maladie, era contagios inainte sa-i iasa petele :)
Ha, mica lumea... Ca ma uitam eu la C. simbata cum o alapta pe aia mica si numa ce-mi povesteste cum ca baietelul ei e coleg la gradi in NDIP cu o fetita romanca, Isabella.... Da... Si pe mama ei o cheama asa si pe tatal ei asa, fac eu, ca doar cite Isabelle romance sint la gradi in NDIP.... Of course ca vorbeam de Isabella ta!!!


Da', mai, Ana! Pe bune, nu-s ce-i in capul lor, ca tare-s ciudati... Popii adica... Nu-s cum ma descurc cind i-o veni vremea Zarzarei! Ca ma enerveaza apriori! Eu tot sper sa gasesc pe unul care sa vrea sa vina acasa, dar ma gindesc ca pe urma daca nu mai pleaca????? :)) Si numai cite biserici s-au facut de cind sintem noi aici pe motiv ca popa x s-a certat cu popa y.... Super model pt. comunitate!


Khristin, am vazut-o eu live pe Diana acum citeva zile... Era in uniforma aia neagra si trebuia sa stii unde sa te uiti ca sa vezi ca e gravida! Amu', ea o sa vina si-o sa zica ca a luat 10 kile... o fi luat, da' le-a distribuit tare bine!

Ina... buna ideea aia cu tacutul ca sa nu te injure lumea :)) Ca acum e frumos rau aici, planificasem sa ma plimb in Vieux Terbonne, un loc tare placut ochiului, da' tre sa-l pazesc pe Bazil cu temperatura lui... Da' cica miine ploua si sint 15 grade... Vacanta super faina... Pentru mine bea un ce vrei tu, no alcohol! :)

Bon, iar mi-e foame... Si somn! Lui Radu i-a coborit febra, se joaca fericit la computer, fericit si ca se joaca si ca ceilalti copii la scoala dau teste :))

I'll be back!
Simonna






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

mikiion si Olga, La multi ani lui Marc si Tony, sa creasca mari si bucurosi!

Olga, nici eu n-am avut curaj cu petreceri cu multi copii acasa la noi. Chiar si cand vin fetite la joaca, 1, 2 sau maxim 3 deja e toata casa cu fundul in sus, la inceput intram tare in panica , dar acum nu mai conteaza, astept sa treaca uraganul si apoi le descurc eu cumva. Ei sa fie fericiti!
Adevarul e ca m-am relaxat si cand am vazut cum arata alte case canadiene in care sunt copii... uneori ma consideram norocoasa daca reuseam sa deschid usa de la intrare, asa avalansa de lucruri era peste tot

inacanada, eu ma bucur de bucuria ta, ca stiu cat ai asteptat vacanta asta. Cand te intorci sa povestesti ce si cum ai facut in fiecare zi, cu cine te-ai intalnit pe acolo, ce bunatati ai mancat si ai baut. Serios! De abia astept o poveste despre o vacanta faina!
Si Roxana a primit DS de ziua ei si euforia a durat vreo 2 saptamani, s-a intors destul de repede la prima ei dragoste, cititul. Acum nici nu mai stie pe unde e DS-ul, mai nou ma joc eu sudoku, eu il incarc, eu il port in poseta... Mama denaturata!

nelia, condoleante Asta e partea proasta, ca suntem departe cand ai nostri au necazuri, legati de maini si de picioare!

Ktrinel, pe Cristi il duc la o baby sitter la care a mai stat el ocazional, ii place acolo. Pe vara suntem acoperiti, din spetembrie inca nu stiu sigur cum va fi. Iar Roxana merge la before si afer school in cadrul scolii, insa de la toamna deocamdata nu e posibil decat before, vedem noi cum rezolvam cu afterul.

khristin, te-am visat azi noapte, erai slabaaaaa, eram amandoua cu baietii... mai multe nu mai tin minte.
Sa vedeti ce de vise o sa am daca incep serviciul, va vizitez pe toate pe rand in somn

maru, in schimb tu esti tare laconica in ultima perioada... sper ca nu-i vreun bai? Emotii ca vin parintii? M-am gandit aseara la Andrei, ce mai face?

Simonna, am facut prajitura cu iaurt sambata, a iesit foarte faina, dar am pus 4 oua in loc de 2 si un iaurt de 175 grame in loc de 125, asa ca a iesit ceva mai pufoasa, compozitia era mai lichida, ca initial nici nu prea curgea in tava.

Asaaaa... ieri am inaugurat sezonul la Marineland! N-am gasit decat 2 orci anul asta, anul trecut erau 4, nu stiu ce s-o fi intamplat, dar aflu eu. Cristi a cerut in disperare sa se dea pe diferite ride-uri, pe unele a mai scancit, pe altele a ras, ma bucur ca inca nu are acces pe toate. In rest lume putina, vreme placuta, o bucurie sa te plimbi pe acolo.





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si Lisandru are febra... iar eu teme de predat. Plinge si e racit cobza, mie mi-a mai trecut, fetele doar tusesc un pic. Dar el e varza si dupa cum plinge, sigur are iar otita. Abia vineri e pediatra, daca nu-i trece in doua zile, trebuie sa ma duc sa vad cum sta cu urechile.

Sanatate la toti bolnaviorii! Vacanta placuta, Ina! Un inceput usor la servici, Donia! Sper sa nu fie nimic grav, care sa o afecteze pe Zaraza mica, Simonna! Va !

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Simo, chiar ca mica-i lumea!!! Sa inteleg ca vorbesti de colegul Isei ce se numeste Patrick si cu surioara bebe pe care nu stiu cum o cheama! Ultima oara cand m-am intalnit cu mama lor la gradinita era inca burtica si se pregatea sa mearga in Romania parca!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna
Re: praji cu fructe, eu pun blueberries in ea, sau mure, cred ca am facut si cu caise... iese meseriasa.

Donia, sarmina, mi-am mai scris-o o data, sper sa n-o pierd si pe asta. Sa stii ca eu nici restul ingredientelor nu le masor exact, darmite iaurtul... secretul e sa faci prajitura rar, si-atunci toata lumea se bucura, poa' sa fie supra-cleioasa :)


Aha, acum am vazut ca ai scris. Buna ideea cu fructele albastre-mov-negre, desi Roxanei nu-i prea plac blueberries, insa macar juma' de tava pot s-o fac asa.
Temperatura aia de 102.9 e cam 39.4, fii cu ochii pe butelie.
Si Roxana a fost cu febra mare vreo 3 zile, apoi a trecut asa cum a venit.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Donia, moama ce vis misto ai avut , zi-mi mai multe, pls . Vis-a-vis de Marineland, sa stii ca noi cam am mers anual de vreo 8 ani incoace si am observat ca le mor animalele la greu. Odata erau oameni la intrare manifestand pt. protectia animalelor. In primul an cand am mers, aveau o killer whale la showul cu delfinii facea tot felul de giumbuslucuri pe acolo, pe care nu au mai inlocuit-o din pacate in anii urmatori. Pe de alta parte, am observat doua lucruri mai deranjante la ei si anume ca scumpesc biletele incet si sigur, si vand bilete la showuri peste locuri . Banuiesc ca asta makes sense pt. ei, caci am vazut ca au multe proiecte pe rol. Dar anul asta, noi am zis ca-i sarim, incercam un Wonderland instead. Poate facem visul ala al tau realitate cumva, ce zici?


Simona, si unde mai pui ca eu n-am vazut-o pe Diana in uniforma neagra ci in blugi deschisi la culoare si straaaamti…


Ina, bon voyage sa ai...si soaaaare


Sanatate multa copiilor bolnaviori . Noi aseara am fost la plimbare vreo 2 ore si ceva sa doarma bebeul mai bine noaptea si erau numai vreo 14 grade in iunie …..pai unde e vara, doamnelor?????


Cristina


Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

prima zi in retrait prevantiv, raportez un torticolis nasol pt care nu pot sa i-au nik ca nu se dau antiinflamatoare sau relaxante cu Bbici la purtator. Mi-am facut un Rv la massotherapeut sa vedem ce se intampla, ca mi-am pus un colier cervical, dar NU MAI POT

un ganglion adenoid inflamat din cauza unei infectii gen acnee pe fata cu pustule, primit antibiotic o saptamana
Copilu e bolnav, iaca adormi....nu i-am luat febra, dar i-am dat advil si sirop de tuse ca tuseste si are muci. aseara a cazut pe leagan la nasi si mai are si spatele in pioneze.
Simona ma sperii cu 5eme maladie, ca si Steph are bube pe fata de joi vineri parca, chiar ma intrebam ce este, si iaca azi e knock out
eu sunt in 8 saptamani, sa inteleg ca-i nasol?

Nelia condoleante pt cumnatul tauDumnezeu sa-l odihneasca
Si bunica mea e pe ultima suta de metri, imi pare rau ca Steph nu o sa mai apuce sa o cunoasca, ea are cancer in nas, nu mai raspunde la tratament

Kristin cand vii pe la quebec da de stire, poate ne intalnim, iesim la o terasa





Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput