Nascuti din suflet, crescuti in inima

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mmmaria ma descurc destul de bine ca ma ajuta mama.Acum copii au luat o mica vacanta si stau la tara 3 saptamani.Deci incerc sa ma descurc.




Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

N-am intrat vreo 2 saptamani si uite ce-ati facut... BRAVO misha. Si eu am incercat sa ma integrez in grupurile consacrate, dar am sfarsit prin a citi si atat.

Sa incep cu datele noastre: Eu 10.07.1979 (a se observa ca sunt cea mai tanara din lista, cel putin pana acum), Rares 22.04.2007.

Sa incep acum sa ma laud ca nu ma pot abtine:

1.Rares e mare vedeta in Tabu... modelul lu' mama... Am facut vanzari record la revista luna asta, ca am cumparat pt toata familia si apoi am aflat ca ei deja cumparasera... in fine. Au avut un dosar de maternitate, mai exact despre mame... de toate felurile, asa ca a beneficiat Rares inclusiv de un „shuting” adevarat. Aaa, pe undeva pe acolo aparem si noi, asa ca am povestit una alta :)

2.De ieri mergem la gradi. Bine, e de fapt cresa, dar suna mai frumos cand spunem gradi. Emotii am avut cu carul si eu si tati, numai el, nu. Adica in prima dimineata n-a vrut sa ne spuna nici macar „pa”, nu mai avea ochi decat pt copii si jucarii. Toata ziua am stat cu grija, nu m-am putut concentra la nimic, abia m-am abtinut sa n-o sun pe directoare. De acasa, sotul mi se plangea ca e casa goala, ca a avut o senzatie ciudata cand a intrat in casa, de parca ar fi uitat copilul in masina sau ceva de genul asta :)) Ne-am dus sa-l luam cu inima stransa, ca daca plange, ca daca nu i-a placut, ca daca s-a batut cu copiii... Am gasit un Rares foarte fericit, le fermecase pe educatoare care se intreceau sa ne povesteasca ce cuminte a fost, ca nu a plans deloc si ca a mancat cate 2 portzii :D Si, ca sa ne convinga ca i-a placut la gradi, cand sa coboram scarile, Rares a gasit usa deschisa la o alta grupa, a intrat acolo si nu mai vroia sa iasa, ca deh, erau alti copii si cu aia nu se jucase.

Pup toate fetele si pe puiutii lor nascuti din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Neata buna la o . Eu am baut o portie dubla, ca asta a fost a 2 noapte in care nu am dormit. Maria face febra de 2 zile, se scarpina de mama focului, mai ales noaptea in somn, ieri nici nu prea a mancat, e tare indispusa si plangacioasa. Si e plina de bube peste tot. Mi-e asa de mila de ea, o chinuie tare rau boala asta. Acum incerc sa mai invat ceva, ca maine am ultimul examen din ultima sesiune, si mai am o luna pana la licenta Mmmaria, cred ca nu trece niciodata. Este o vorba - pana ai parinti esti un copil. Iar daca inversam...pana murim avem copii si ne facem griji pentru ei. Asi, bafta la examene si spor la lucru. Anca, cum e Dana, i-au cazut crustele? Multa sanatate.
toate mamicile si toti puiutiiGabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

sabineta, sa-ti traiasca feciorul! Si noi l-am dus pe Mihai la 2 ani la gradi si am avut emotii si o gramada mare de "daca". Insa, dupa vreo saptamana in care a explorat tot ce se putea explora, a inceput sa planga dimineata cand il lasam. Ar fi fost perfect daca ramaneam si eu cu el in gradinita. Sper sa nu ai astfel de probleme.

ioana, mama lui Mihai
un artist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Gabi, de ieri au inceput asa..cate una cate una. In locul lor raman niste pete rosii care inteleg ca trec ceva mai greu. Oricum, e mult mai bine.
Maria cum e?



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish

Gabi, de ieri au inceput asa..cate una cate una. In locul lor raman niste pete rosii care inteleg ca trec ceva mai greu. Oricum, e mult mai bine.
Maria cum e?"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
Vai, Anca, abia astept sa ajunga si Maria la faza de cazut cruste. O pup pe Danuta ta si insanatosire grabnica.Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Poftiti la de dupa amiaza. Bate vantu pe aici. Ce faceti mamici?Maria s-a mai linistit putin, au fost 3 zile si nopti grele, dar de ieri nu au mai aparut bubite si nici nu mai face febra, cred ca s-a terminat eruptia. Acum asteptam uscarea bubitelor, primele care au iesit s-au uscat deja si au cazut. Singura problema este ca nu prea mananca, dar nici nu ma mir, are cateva si in gurita. Traieste doar cu supe, sucuri de fructe, iaurt si lapte. Sper sa-si revina la forma ei cat mai curand. Nasoala boala.
pe toata lumea.Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Gabi, dar pt varicela nu se face vaccin?
Imi pare rau pt puiutul tau ca a trebuit sa treaca prin asa ceva.
Insanatosire grabnica lui Maria, dar si Danutei

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Mai din an in Pasti' asa si in sfarsit am reusit sa citesc tot.
Frumoasa initiativa cu subiectul nou.
Ma ingrozesc cand citesc ce ziceti voi de varicela. Eu stiu ca nu am avut niciodata si sper ca nici fii-mea sa nu faca.
Sabineta ma bag eu mai jos cu varsta desi am o inima de vre-o 100 de ani cel putin.
Datele noastre: Eu 08.05.1981, sotu' 03.01.1985 si printesa 23.04 ac.
Sorilea sa sti ca nu te-am uitat. Acum stiu mai multe

Desi mi-as dori foarte mult sa va pot scrie muuulte momentan nu se poate si voi stiti de ce. Printesa mea creste foarte repede iar eu incerc sa savurez fiecare clipa minunata. Sunt extrem de fericita si acelasi lucru vi-l doresc tuturor!

Aveti poze mai noi aici.
Pupici pentru mamici, pici si viitoare mamici!


Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie


"Vreau sa nu mai fiu diferit!"
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

******0 900 900 320-pt 10 euro******
******0 900 900 325-pt 5 euro******

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Hello,

Cris pe listuta te poate adauga numia MISHA, numai ca ea nu poate astazi ca este in Bucuresti cu sotul si cu Alex.

Va pupam


Mergi la inceput