Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (308)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Mada, noi am fost in Bodrum acum cativa ani, e foarte frumos,castelul e superb, cu multa vegetatie, pauni, porumbei, o placere sa il vizitezi.Puteti sa inchiriati o masina si sa vizitati toate statiunile din peninsula(Yalikavak mi-a placut f mult) si sa faceti excurie pana in insula Kos care e vis-a-vis. Noi am stat in Gumbet, care e o statiune foarte animata chiar laga Bodrum, distanta 2-5 km. Ce mi-a mai placut in Bodrum, spre deosebire de Antalya, nu este teribil de cald, este in permanenta o briza, si e foarte placut.

Eu atunci oscilam intre Bodrum si Marmaris, si am ales Bodrum, pentru ca era mai aproape de aeroport si m-a atras mult castelul. marmaris am inteles ca e intr-o zona mai muntoasa putin.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

LA MULTI si fericiti ANI, draga noastra LUY

Roxana, superbe creatiile Alexandrei. Sa o tina tot asa. Distractie placuta si timp frumos la turci.

Prisi, splendida faza cu Miru. La noi capacul e "pacu". Care pacu inseamna si papucu. Cand era mai mic zicea papucu.
Al meu cand il intreb cum il cheama imi raspunde: Nu.

Teo imi pare rau de ce a patit Mihnea.

Si da, si eu i-am dat inghetata si ii placeeee... Chiar intr-o zi manca pe strada o inghetata pe bat si o babuta ii zice : sa nu-ti inghete gurita. Robert scoate inghetata si trage un ahhhh de placere din toata inima. M-am terminat de ras. Adevarul e ca de cand a inceput caldura ii dau mai des direct din frigider... Asa a mai mancat si el iaurt.
Si Erina, e doar o parere ca papa foarte bine. Insa mananca cat ii trebuie si des. Nu ma pot plange. El e si mai micut de inaltime si de aia e rotunjor. Insa la kg e pe la 11 si ceva, cred. Multumesc de aprecieri.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika

Yaia dar asa tanara nu sunt, poza cred ca e facuta prin '78-'79. Tati meu era pasionat de fotografie, avea laborator acasa si developa mereu pozele, insa astea le-am pus pe cd dupa diafilme.


Aaa, inca nu intrase Romania pe economii si pe atunci se mai gasea una-alta...Da' nici asa batrana nu esti!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani, Luy

sa fi sanatoasa, fericita, iubita si sa ai parte de cat mai multe bucurii de la cei dragi

un mare buchet de si multi


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Yaia, ba eu am o poza color de la 3 ani jumate si nici tanara nu mai sunt. Multumesc de urari, sper sa fie super ca merit.


Da, mah, da' tu erai din capitala. Astia din provincie erau mai amarati!
Chiar meriti? Meriti, mah, ca lucri cam mult si acasa, si la slujba! Sa te distrezi bine, deja iti plimbi posteriorul pe la turcaleti...Sper sa ai vreme mai buna decat avem noi azi aici (ploaie si 4 grade!!)

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

La multi ani fericiti Luy, multa sanatate si numai bine alaturi de Maria si tati!

Crishtina & Robert 09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

crishtina, cand iti faci testul pentru diabet gestational? Iti tin pumnii sa fie bine de data asta!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

LA MULTI ANI!!! Luy

roxana,tare faine desenele,e talentata Alex

multa multa sanatate bolnaviorilor.insanatosire grabnica


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI, LUY! Sa fii sanatoasa, sa-i faci frumoasei ochioase si un fratior!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Iata pictorita la Galerie ! Aici vedeti si operele expuse: un tablou clasic, o icoana si un tablou expresionist.

Iata si restul operelor , si pictura mea favorita .


Mai, mai, ce artista ai tu acolo...deja prima expozitie de grup, la asa varsta frageda...
Asta imi aduce aminte: o mai stie cineva pe micuta Picasso, fetita aceea din parinti romani ce traia in SUA si care a ajuns celebra si bogata? Ei bine, eu am dat-o in leagan inainte sa ajunga celebra. Bunicii ei au locuit pentu o perioada in blocul din fata blocului meu si toti copii se jucau in aceeasi curte. I-a sa o googalesc eu, sa vad ce s-a ales de talentata pustoaica...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput