Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

am intrat sa dau o niste , , azi dam de beut si de la toata lumea pt ca .... suntem oficial fetita mareeeeeeeee deci:

Laaa multi ani fatuca mea scumpa si printesa dulce Iasminuta
petrecere frumoasa inais ca stiu ca azi te petreci...noi, duminica

edit:

ma apucara nostalgiile...daca ar fi s-o luam dupa zile, eu am nascut aseara -joi la 21.20, azi-vineri, ii trimiteam mesaj gabitzei fara sa stiu ca urmeaza si ea
Acum 1 an pe vremea asta aveam emotii plecasem deja la spital sa nasc si voi fluturati prafuitele ... si iote cata ghemotocul am langa mine... before si...after

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Laura, ce frumusel e Mirci printre trandafiri cu bluzita asortata cu ochii
si pe Mufitza, cu ochi mari am vazut-o - gata acum o sa alergi dupa ea

Multumim fetelor pt. aprecierile leg. de pozele de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:



Sa fiti sanatoase, fericite si sa aveti parte de tot ce e mai frumos in lume!!!!!!!
IASMINA si MUFITZA!!!!


Adriana am admirat si eu pozele. Ai doua printese superbe ca si mamica lor. Ffffffff frumoase pozele si fffff reusite ce sa mai parca sunt vederi! Chiar te apuca dorul de mare! Pupam 3 printese frumoase!

Laura este un dulce Mirci, sa va fie de bine tunsoarea si sa mai pui poze. Eu asa l-am ciumpavit pe Tiberiu, parca e castron!

Desiree ufff cand asa cand asa! Las ca trece si diareea si poate s-o regla mititica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

La Multi Ani!
Iasmina si Ariana
Sa aveti o copilarie ca-n povesti, luminoasa si fericita, sa fiti mereu vesele si pline de viata. Sa aduceti zambete in sufletele tuturor celor pe care ii atingeti, sa iubiti si sa fiti iubite mereu!



Salutare,

Laura si eu fac cateodata respectivul blat, insa mie mi se pare prea dulce , imi place insa foarte mult sa il fac bezele mici (albus, zahar si nuci) si sa le umplu cu crema de unt cu vanilie sau cacao si apoi sa le tavalesc prin nuca sau nuca de cocos. Se numesc in unele locrui tobitze, in altele Sara Bernard iar pe la noi Arabella teszta . Un alt tort pe care il fac la ocazii speciale...mai ales de ziua sotului el fiind mare fan, e dobosul, si pentru asta fac cate 20 de foi de blat ca deh tre' sa fie cat de subtiri dar tortul sa fie totusi inalt...ce mai, smecherii mari.

Deacord cu Lavinia in legatura cu fumatul si bolile cardiovasculare...insa exista studii clare ca fumatul afecteaza plamanii si aparatul repsirator in general. Nu ca m-ar fi speriat asta vreodata. Deacord si cu faptul ca dupa ce m-am lasat de fumat am pus pe mine la greu, nu doar acum si data trecuta cand am incercat treaba...desi nu am inlocuit niciodata tigara cu dulciuri, bomboane sau altceva de mancat in plus imi era usor sa pastrez "tonajul" limitat pe vremea cand fumam. Dealtfel cea mai joasa greutatea a mea a fost cand fumam extrem de mult. Si sunt mereu la un pas sa ma reapuc..dar ma mai abtin, da vad cat imi iese.

Azi mi s-a trezit mishcotzica din nou rupta de foame la 6. Am bagat san vreo juma de ceas da' mai mult nu aveam timp asa ca am extras-o cu parere de rau, am dus-o jos i-am dat o juma de banana, i-am facut toaleta de dimineata si musai a fost sa ii fac gros in lapte. I-am facut 150g+50g zmeura a halit tot si apoi a mai baut si o canita de lapte 100 ml. Io nu stiu zau unde incape in mishcotzelul ala mic...Cred ca azi o sa le manance urechile alora de la cresa.

Gabi drum bun si distractie faina!!!
Inains spor la lucru si petrecere placuta!!!



Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am zis ca nu mai intru, dar vreau sa va multumesc de vizionari:
Chinabulina, Adriana, Andrada
Esme evident ca mai are 10 adaugiri la reteta de baza si mai stie si cum se numeste in toate limbile pamantului Foarte tare!
Iulia frumos periplu cu cele 3 pozici!!
Ms bb hai ca acu ajung si eu sa beau din cafeluta ta...mmmm

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Am pus si eu la nani copilul. Sper sa doarma. Azi noapte iar a fost plin de monstri care sperie copii care cer in pat cu mami. Asta pe la 5. Sunt capiata. M-as culca langa el, darrr a venit tanti cu curatenia deci nu se poate.

Oare ce face Dariutza? Sper ca e mai bine. Sa isi revina repede si Mufitza.

Ylari draga mea, nici nu stiu ce sa iti zic. Eu cred ca fumatul sau nefumatul e optiunea fiecaruia. La fel si renuntatul. Mi-as dori mult sa renunte sotul meu de ex. la fumat dar daca el nu isi doreste acest lucru eu nu i-l pot impune. Eu am fumat de la 3 ani si m-am lasat in clasa I. Nu e o gluma din pacate, am avut o bunica mai ciudata. In fine, ca lumea m-am apucat la 18 ani si m-am lasat la 20. Acum am 32 si nu am mai fumat decat foarte rar la ocazii speciale cate o tzigara. M-am lasat din ambitie. Am avut un prieten la un moment dat mai artist asa si la o discutie despre tarie de caracter, vointa etc mi-a zis ca nu am vointa pentru ca nu pot sa ma las de acest viciu. Am aruncat atunci tigarile si bricheta si am renuntat. A fost greu ce-i drept dar dupa un timp a devenit mai usor. Apoi nu mai vedeam sensul sa ma apuc din nou. Am mai avut perioade in viata in care am fumat cate un pachet pe zi, dar nu a durat mai mult de o saptamana doua. Mi-am dat seama ca nu rezolv nimic. Curata si uscata sunt de vreo 6 ani asa, adica nu am mai pus tzigara in gura nici macar odata la 6 luni cum mi se intampla inainte. Mie imi place sa zic ca fumez numai daca beau mult, cum de bautura m-am lasat nici tzigara nu mai vreau.
Dar, sa ne intelegem. Daca acum vreau sa fumez o tigara nu ma abtin nici eu dar nici sa nu imi zica cineva ceva. Aici sunt ca Esme, nu imi impun pentru ca atunci vreau sa fac tocmai lucrul interzis.

Atat despre fumat, doar asa sa ne mai schimbam impresii. Indiferent insa de decizia ta, tb sa fii atenta cu copilul. Nu doar cu tigarile.Eu ma ingrozesc pe cate poate sa puna mana intr-o secunda. Si orice e in mana ajunge si in gura, cel putin la noi. Nici nu apuci sa vezi ce a luat in mana deja e in gura. O sa fie bine, sora-mea bause jumat de pahar de vin ce-i drept la 3 ani si nu a patit nimic. Am ramas toti masca, iesise mama sa conduca pe cineva si ea a halit vinul ramas in pahar. Si mai batea si cu pumnul in masa "ba e pentru copii". Nu te mai invinovati, nu poti intoarce timpul, te asigur ca o sa fii mai atenta de acum incolo.

Mi-e dor de Cleo. Am vazut azi mamici care se plimbau cate 2 si m-au apucat nostalgiile.
Sper ca se distreaza de minune.

Rellaura eu nu vad diferenta la Mirci. Chiar l-ai tuns?

Doloress cred ca ti-e greu cu munca. Eu ma ingrozesc ca va tb sa il las singur la un moment dat.E asa lipicios...
Am inceput si noi sa facem pasi timizi spre mersul singur. Din pacate daca a cazut exact cand incepusem cu mersul, suntem cam fricosi. Acu de ex. a dat un cap in perete inainte de somn ca s-a aruncat pe spate, nu am apucat sa il prind si scosese in prealabil perna pusa drept paravan. E foarte repezit copilul meu.
Va pupicesc pe toate si pe toti copilasii, sper sa mai apuc sa intru diseara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, dragelor.

Intru o fuguta sa urez la multi ani Iasminutei si Arianei, sa fiti sanatoase, fericite si iubite.

MsBB, pana m-am frichinit eu s-a baut toata cafeaua. Maine intru mai devreme sa apuc si eu ceva. Poze ??? Ok, vin si alea curand.

Adriana, mi-au placut asa mult pozele ! Ai doua fetite minunate, sa-ti traiasca.

Laurita, am vazut pozele lui Mircica. Nu mai stiu cine spunea ca seamana cu tine insa eu parca mai mult il vad semanand cu tati lui. Oricum ai un baietel frumos foc, a luat ce e mai frumos de la amandoi. Sa va traiasca.

Esme, pe mine m-ai dat gata cu priceperea ta in ale bucataritului. Poate ai timp sa pui o reteta mai simpla si pentru noi, astea mai nestiutoare, o tarta cu fructe care sa nu aiba praf de copt, albus si alte chestii interzise puilor nostri. Te rooog. Saru'mana.

Gabitza, drum bun, petrecere frumoasa, sa vii cu poze multe si frumoase asa cum ne-ai obisnuit.

Ylari, ce bine ca Eva este ok ! De-acu' ochii pe ea sa nu se mai intample.

Georgiana, si voi tot matinale ? Uooof ! Macar ai terminat treaba devreme si ai toata ziua la dispozitie pentru plimbare. Sa aveti vreme frumoasa !

Lorich, sa porti sanatoasa ceea ce ti-ai cumparat. Vad ca tati nu a avut noroc, poate totusi schimba camasa. Bafta !

Va pup. Papa.








Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78


Laura, imi place de tine, ca nu te lasi de cumparaturi, mereu iti iei ceva frumos

Iulia, cand am trecut pe langa Hot. National din Mamaia m-am gandit la tine.
Mai e o luna, trece imediat. Si eu imi fac planuri pt. urm. iesire - tot pe la inc. lui iulie


cum arata hotelul? era ok? era departe de plaja? era in centrul mamaiei? sunt taaare curioasa


edit: am uitat sa zic ca am vazut pozici cu pui de laurita Doamne cat de dulce e si haios, mai ales in pozele de la baitza

gabitza il dezmotzezi azi pe Raduc?!? sa pui poze neaparat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Socrate... ce sa iti spun... nu stiu decat ca de ieri am jurat ca nu mai pun tzigara in gura, sincer, a fost un semn asta... Crede-ma ca am stat mereu cu okii pe ea dar are frate o viteza, exact cum spui, n-apuc sa vad ce a prins ca imediat l-a si bagat in gura...
Oricum se impune reorganizarea casei la noi, mut prizele sus, ca nu mai tine, in permanenta se duce catre ele... am luat eu dopuri dar degeaba ca trage de priza cu totul si pe 2 le-a scos din perete...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

La Multi Ani Carliontz drag!

La Multi Ani Mufitza vorbareata!

Sa cresteti mari, sanatoase si norocoase, fetitze dragi!


Noi am facut iar o plimbare la dr, e viroza, spera sa treaca pana duminica, o sunam atunci sa vedem dc ne da liber la zbor sau nu.

Am vazut poze cu un baiat frumos-frumos
Mai vroiam sa zic cate ceva dar am uitat

Daria

Mergi la inceput