Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

multumesc alinutza, cred ca o sa ma relaxez. o sa fim iarasi grupul mare si ana va avea cu cine sa-si petreaca timpul.

missy, La multi ani!!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si cu Tudor Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

MISSY [ LA MULI ANI !!!! sa fii sanatoasa si fericita si sa iti tii copilul in brate, sanatos si frumos .

Raportez si eu dureri ieri, am fost pana in piata (400 m) si am luat fructe si cartofi..vreo 5 kg in total...si nu mai ajungeam acasa.. ma durea mijlocul rau de tot intr-o parte si burtica, dar nu ca la CM. Cu greu si multe opriri am ajuns acasa si direct pe canapea pentru vreo ora..apoi am zis sa fac ceva de mancare ca venea sotul acasa...si sa curat 2-3 cartofi noi si sa spal niste capsuni mi-a luat o ora..stand pe scun in fata chiuvetei...a venit si sotul si ma ajutat desi ii era o foameee...Apoi am luatun No Spa si un Gynipral si tot pe canapea..uffff...dar nu am avut contractii sau ceva..doar durere de mijloc destul de pare si mai intr-o parte asa.

s33 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Se vede ca ne apropiem de termen,tot mai multe fete se plang de durere....am fost si eu cu sotul prin oras sa-i cautam o bicicleta fetei(imediat implineste 4 anisori),sunt rupta de oboseala si ma doare burtica,mai bine zis sub burtoi.....Mi-am comandat o pizza,ma bag imediat la un film pana trebuie s-o scot pe printesa de la gradiSanatate multa,fetelor,aveti grija de voi!!!!!Lucilau,sper sa-ti fi trecut durerea de burtica.....cand ai timp,baga si aici reteta de conopida cu maio....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 36+AMR 4 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Fetelor eu am aflat azi ca am probleme cu tensiunea,am 14,9 si ma trimis zilnic sa-mi iau tensiunea la spital,dar am mers azi si mi-am cumparat eu tensiometru sa-l am acasa ,sa nu mai merg toata ziua sa mi-o ia ei si mi-a zis ca daca imi trece peste 14,9 sa merg neaparat la urgenta
Missy,sa ai parte de o nastere usoara si de un bebe sanatos si frumos.

Dienuta 36+ Eduardo

AMR 4 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Danielle, Alinutza, multam, asa zic si eu, ca-i cam grasunica bb...sau poate eu compar cu Alexia, care s-a nascut la doar 2600! D'ar avea 3000 eu voi fi multumita!
ALinutza, dr mi-a zis de embargo scurt, fara comentarii. Probabil ca tre sa fac cezariana si sa nu cumva sa provocam noi travaliul.


Blanca, si eu am lipsit d'acasa cam 1h si ma simt epuizata, tot asa, am trecut prin piata...greu a fost!

Cri mami de Ale ( 2003) & +27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ha-ha-ha...am mancat, soacra m-a trimis la lenevit, a spalat vasele si acum e cu mopul peste tot. a venit ea cu mancare de acasa, dar s-a mancat de la mine. si chiar i-a placut ostropelul meu de pui, care aduce cu pui facut la ceaun.
revin dupa ce va citesc.....

_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Cioc,cioc,ne mai primiti in clubulet?Ca scutire avem......mi-ar trebui macar 4 maini sa fac tot ce trebuie si cum trebuie si sa am timp si de net.In plus,am fost in mari pregatiri pt turta Saratzinei,de care am scapat cu multi nervi si stres sambata.
Imi pare tare rau ca nu apuc sa intru si pe aici,a mai ramas atat de putin din odisee...chiar ma tre fiori cand ma gandesc.
Despre noi va putem zice ca suntem relativ ok,joi dimi la 8.30 am programare pt eco de la 32 de sapt,de care utasem si ieri am incercat marea cu dejtu sa fac progranmare la Iosup si asistenta mi-a dat nr lui sa il sun sa vb ca abia dupa 14 iulie mai aveau liber.Si mi-a zis ca ne vedem joi dimi la 8.30 la Fortis suuper.
In schimb m-am retras de la Tutunaru,am incercat sa merg la fostul dr,aveam programare facuta joia trecuta,am mers si dr era la spital la o nastere,m-am reprogramat pe luni si am dat-o toti intr-o kkre de zile mari de mi-a fosy frica sa merg,apoi luata de valul pregatirilor pt turta,am uitat sa mai sun si uite asa eu la aproape 32 de sapt nu stiu cu ce dr voi naste.sper sa ma reprimeasca Suciu ca doar am cotizat cum trebuie de fiecare data.Azi daca nu raspunde nimeni la cabinet(ca de 2 zile incerc si nu raspunde) il sun pe mobil si i zic tarasenia si sa imi zica verde in fatza daca ma primeste sau nu,ca eu oricum vreau sa nasc la Polizu.
CAm atat acum,fug sa schimb un sconcs si sa o pun la culcare ca am o gramada de treaba si azi nu mi s-a lipit nimic de dejte,zici ca is batuta-n debla,nu am chef de nimic.



tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008

31sapt+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

Am intrat si noi sa ii uram La multi ani lui Missy si vroiam sa va intreb daca voi stiti ceva despre recomandarea homeopatelor in travaliu?
Eu am fost ieri la o dna dr.homeopat si mi-a prescris pentru durerile de bazin si durerile de burtica un remediu si pentru arsuri alt remediu. Inca nu am ajuns la farmacie sa le iau, vroiam sa va intreb si pe voi daca folositi sau ce ati auzit despre homeopate in sarcina si travaliu?

31+

Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

giova,alinutza 78

la multi ani missy si celorlalte sarbatorite din ultimul timp!

nour i auzi ce traditie pe acolo! despre trezirile noaptea, si al meu e la fel din cand in cand, de la dintii care ies si maselutele care se pregatesc de vreo 2 sapt sa apara. Si oricum., al meu cere laptic de minim o data pe noapte, asa ca avem treziri nocturne asigurate si cand nu ne doare nimic.
Usor nu va fi, dar se fac ei mari, sanatosi sa fie. vei avea un ajutor? la mine va veni mama zilnic.poate va ramane noaptea uneori daca e nevoie.

AlexSara mami credeam ca eu si nour suntem mamicile cu cei mai mici fratiori mai mari ai zmeureilor, daca intelegi ce vreau sa spun, hihi, dar vad ca la voi va fi diferenta de varsta si mai mica!Super! Succes cu reintoarcerea la primul doctor, tin pumnii!
Stiu cum e , si eu mi am gasit cu greu doctor, Mendez cu care nascusem prima data la medlife s a mutat la un spital mult mai scump,
chiar in afara de Alinutza mai e cineva pe aici care va naste la medlife?Poate vom fi in acelasi timp pe acolo. Alinutza tu ai sarcina mai mica, asa ca noi doua nu avem cum sa ne intalnim, caci Doamne ajuta sa stam pana cat mai aproape de termen!







Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

LA MULTI ANI!!!! MISSY multa sanatate si o sarcina la termen

de azi dimineata am tot trebaluit si eu in continuu,am spalat si eu hainele bebelinei ,s-au si uscat dar le calc mai tarziu
maine am vrea sa mergem sa luam patut,incercam si in dragonul rosu si daca nu gasim nimic care sa ne convina o sa luam de pe bebecomfort

aaa multumim pt datele din listuta,daca se poate si un PM cu contul comun sa va cunoastem si noi si sa trimitem si noi niste poze
va pupic pe toate si va doresc weekend placut


MIRELA mami de andreas nazdravan 10.09.2005 si 28+cu codite maria-alexandra

Mergi la inceput