MONTIGNAC (121 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Melany, da concediuuuuuuuuuuuuu si eu de vineri gata, ultima zi de munca si 3 saptamani de dezmat .

Laura deci ai visat gemeni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele!
Nu va dau nici un raport,ca am in plus fata de saptamana trecuta!De vineri si pana ieri,in afara faptului ca am stat numai pe brazda de capsuni si in cires,am mancat ca sparta,am mancat o gramada de interzisuri,nici n-are rost sa le mai enumar....
Mishuta,eu cred ca poti lua uleiul si semintele alea le poti manca,dar nu foarte multe!
Oana,felicitari maxime!
Cand va aud pe voi de concediu,ma ia plansul,ca eu acum abia prin septembrie mai plec!Desi cred ca prin iulie trebuie sa ma duc la munte,dar o sa am treaba,nu e neaparat relaxare....
azi am mancat o para,mai mananc una acum si ma duc sa-mi cumpar niste branza cu rosii pentru pranz!Diseara fac dovlecei upluti cu carne si dáia am sa mananc!
Spor!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Alinam, eu nu mai vin decat pana joi, vineri sunt libera!!

La..groaznic cosmar, cred ca e inca un motiv pt care nu am mai avut a doua tentativa de bebeu.
Oana, felicitari, dar mananci cam putin..

Vali, ce faci? Incotro?

Andanii, dar cine o sa se coaca la Bucuresti cand pleci tu..parca iulie, nu? Ai zis unde mergi? Tot Croatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Melany,incotro merg nu e bine delocNu inteleg,cat de lipsita de vointa pot fi cand e vorba de slabit si la altele ma ambitionez de nu se poate!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

am revenit si eu pe meleagurile montignacesti

a fost bine, m-am relaxat, in primele doua zile am mancat conform, am iesit cu sotul in fiecare seara si am facut sport.

in urmatoarele doua zile, tot sportul din lume nu m-ar fi putut ajuta sa dau jos tot ce reuseam sa introduc in gura.

abaterile mici si dese, cheia marilor procese...de constiinta

dati-mi un kg de porci va rog! sa-i vad pe toti adunati, langa numele meu, pana la sfarsitul zilei, sa fac instructie cu ei.

rad eu rad, dar nu e rasul meu de zana subtire!

sa incepem:

draga Laura, permite-mi te rog sa ma bucur foarte mult pentru sarcina ta. vom mari cercul de mamici monti cu 2 bebei. eu am luat mult si la a doua sarcina, chiar daca imi promisesem ca voi fi atenta. deci nu te cunosc, nu ma cunosti...nu dau nici un sfat in aceasta privinta. dar ma bucur foarte mult pentru tine, sunt convinsa ca veti stabili un program cool si dupa nasterea nr 2 si ca vei reveni la silueta ideala a.s.a.p.

melany, alinam - sa aveti parte de vacante reusite!

puisorul, poate ne dai reteta de la cea cu portocale.

androix, spor la ultimele invataturi si poate ne vedem si noi dupa ce termini cu toate examenele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

valentinag, si eu stau prost la capitolul vointa si e ciudat, ca slabesc cateva kg, ma simt bine, ma laud la toata lumea ca mananc sanatos, si in primul weekend in care plec undeva, mananc ca sparta, numai interzise.

sanse, te-ai dezdeprimat? daca nu, poate ajutam noi cumva.

bun venit la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1705 spune:

valentina mersi pentru felicitari!!

melany dc crezi ca mananc putin?bineinteles ca intre mese mananc cate un fruct si beau multa apa de asta cred ca nu imi e foame!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

melany da , deocamdata in 17 iulie merg in Croatia doar eu cu copilu, apoi toti trei mai vedem .... inca nu ne-am hotarat pe motiv ca nu stim cand poate sa plece si sotul din dotare in conced
oricum abia astept sa plec .... si mai e multttt 6 saptamani
deocamdata mi-am luat bazin in curte si ne balacim si bronzam aici cat putem de mult ca la mare oricum e scurt

azi am papat ciorbica ... iar stagnez, doua kg si gata , stau ca purcica ....
am facut ieri inghetata de capsuni , super mi-e iesit ... si am si tocat-o si aseara am mai facut o portie cu zmeura , abia astept sa ajung acasa ....
hai sa va spun cum am facut-o : 5 albusuri de ou batute cu 4 linguri rase de fructoza si o cana, doua cu fructe (poti pune orice: capsuni, zmeura, visine, caise)si smantana degresata (cam 500 gr) .... iese super bunaaa si naturala , fara atatea Euri

ce sa va mai spun ...mmmm nu stiu
va pup pe toate ... mai citesc si va raspund ... am uitat ce am citit

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 20 kg, mai am 10 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Asta e reteta la prajitura cu migdale si portocale:

2 portocale
4 oua
285g faina de migdale ( din migdale decojite)
un praf de sare
1 lingurita praf de copt
indulcitor ( eu am pus stevia)

Portocalele se fierb intregi ( dupa ce le-ati spalat in prealabil bine de tot) pana se inmoaie. Dupa ce s-au racit se baga in blender ( intregi, cu tot cu coaja) si se fac piure. Se adauga ouale unul cate unul, praful de copt, sarea, indulcitorul si se mixeaza bine.
Se toarna compozitia asta peste faina de migdale si se amesteca bine cu o lingura. Compozitia care se obtine este destul de compacta, nu curge.
Se unge cu unt o forma care se poate baga la cuptor, se pune compozitia si se baga la cuptor la 170-180 grade cam 45-50 min. Se testeaza cu scobitoarea si daca aceasta iese curata atunci e gata. Se lasa in vas la racit inca 2 ore.
Pofta buna

Eu am gasit in Metro faina de migdale la 250 gr si aproape 10 lei.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana1705

neata fetelor!!sunt fericita ca s-a mai dus jumatate de kg,mai exact 3kg intr-o saptamana,bine ar fi sa continui asa!!!meniul de azi:MD:muschiulet file,branza,rosii,castraveti,cafeaP:supa de pui,piept de pui fript cu salataC:un iaurt 0%!
ieri am luat o lamaie,am curatat-o de coaja si am bagat-o in blender,am pus 1l de apa si cateva pastile de zaharina si gata limonada!!va pup fetelor!!!


Pai uite de ce...nu stiu cantitati, dar cred ca nu-s mai mult de 1000 calorii.
Eu nu vreau decat sa-ti zic sa nu te bazezi ca slabesti constant asa.S-ar putea sa te opresti la un moment dat.Monti zice fara numarat de calorii, la unele tine numai combinat cu hipocaloric, dar tu de abia ai inceput ..

Mergi la inceput