MONTIGNAC (121 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ellenii, da, ciresele sunt permise, au indice glicemic 22. trebuie doar sa respecti regula de a le manca la min 30 min inainte de masa sau la 3 ore dupa.
eu cand tineam monti, aveam dimineata o masa de fructe. adica mancam un castron de fructe. am inteles de la unele persoane ca se slabeste mai bine daca reduci cantitatea, insa eu atunci am preferat un ritm mai lent, dar un aport crescut de vitamine si cum ador fructele, erau "dulcele" meu preferat.
in cei 4 ani de cand ma joc de-a "montignacul" am strans ceva documentatie. daca esti interesata, da-mi adresa ta de mail si ti-o trimit prin transfer.ro

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata ! cam liniste in zona.

Ellenii bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bun venit fetelor noi . Sper sa ramaneti cat mai mult alaturi de noi.

Felicitari fetelor constiincioase care au slabit

Mishutza, eu cred ca poti continua sa iei uleiul dimineata, ca doar si monti ne da voie la o lingura de ulei de masline la mesele glucidice. Seminte si alune e voie, doar sa fie crude si parca 100 de gr pe zi. Ciocolata neagra o poti manca pe post de gustare intre mese.

Eu nu vreau porcusor saptamana asta desi am slabit doar 100 de gr . Andanii, sa nu modifici in tabel . Oricum tare ma mir la ce dezordonat am mancat saptamana trecuta. Plus o abatere uriasa ieri. Am fot la o pensiune ungureasca si am mancat gulas unguresc . Doamne cat a fost de bun desi total nemonti.

Intreba cineva de cum putem depasi stagnarea. Monti zice sa renuntam la lactate sau sa mancam foarte putin sau deloc la cina iar cina sa o redistribuim celorlalte mese, adica MD si pranz. Pt fetele noi, multe raspunsuri la intrebari veti gasi aici http://doi4montignac.blogspot.com/.

Cum si eu stagnez cam de multisor m-am gandit sa aplic un monti disociat. Azi meniul va fi doar orez cu ciuperci, la toate trei mesele. Maine poate paste cu somon, mai vad. Trebuie sa mai dau jos macar un kg si mai am doar doua saptamani si ceva pana la concediu.

In weekend am executat o prajitura din faina de migdale cu portocale, e f.f. buna si niste crackersi cu faina de migdale si susan. Daca intereseaza pe cineva o sa scriu si retetele.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Bine ai venit ellenii!!

Citat:
citat din mesajul lui puisorul
In weekend am executat o prajitura din faina de migdale cu portocale, e f.f. buna si niste crackersi cu faina de migdale si susan. Daca intereseaza pe cineva o sa scriu si retetele.


Unde ai gasit faina de migdale? Sau ai dat tu la rasnita migdalele?


O saptamana cu avant muncitoresc!

Eu de ieri mi-am revenit, gata, am bagat sport puternic, am mancat cuviincios.Mai am 3 zile de munca si pe urma concediuuuuuu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am gasit faina de migdale la 250 gr in Metro. A fost aproape 10 lei punga.Cred ca iesi mai ieftin daca gasesti migdale crude varsate si le rasnesti acasa.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Am gasit faina de migdale la 250 gr in Metro. A fost aproape 10 lei punga.Cred ca iesi mai ieftin daca gasesti migdale crude varsate si le rasnesti acasa.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele



E bine. Eu cumpar 250g migdale cam cu 23 roni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

melany ce fain de tine ca pleci in concediu

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 20 kg, mai am 10 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1705 spune:

neata fetelor!!sunt fericita ca s-a mai dus jumatate de kg,mai exact 3kg intr-o saptamana,bine ar fi sa continui asa!!!meniul de azi:MD:muschiulet file,branza,rosii,castraveti,cafeaP:supa de pui,piept de pui fript cu salataC:un iaurt 0%!

ieri am luat o lamaie,am curatat-o de coaja si am bagat-o in blender,am pus 1l de apa si cateva pastile de zaharina si gata limonada!!va pup fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_cristescu spune:

Buna dimineata,

Eu sunt fara abateri de doua saptamani si am 61KG! HA!! Deci cresc, nu scad!! Foarte mishto. Oricum de ieri mananc niste covrigei la ora 10,00 fiindca mi-e foarte rau dimineata, lapte cu cereale nu mai pot manca fiindca nu suport dulcele nici macar in gand.
Sa va zic ce am mancat ieri:
MD - cereale integrale cu lapte, ceafeaua s-a autoeliminat ca nu suport mirosul
P - ciorba de vacuta si dovlecei umpluti
G - 4 felii mozzarela cu o rosie mica
C - pui la cuptor cu ciuperci si salata de rosii

Azi - la fel, mai putin pranzul cand o sa mananc o supa de rosii si niste paste sarate ca altceva nu am gasit/ suportat de unde mi-am comandat.

Azi parca am moralul mai bun, am gasit o solutie, o sa va tavaliti de ras: cand simt ca mi se umple gura de saliva si vomit incep sa zic in gand din ce in ce mai repede - nu am nimic, nu mi-e rau, nu am nimic, nu mi-e rau. Si parca functioneaza.
Am avut un cosmar azi noapte, am visat ca fac gemeni

Pup fetele,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

deci sa-nteleg ca te-ai hotarat sa-l faci pe bebe ??? superrrrr

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 20 kg, mai am 10 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput