MONTIGNAC (121 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

laura, felicitari. eu cat am fost insarcinata am tinut un fel de monti adaptat:)...din cauza ca nu suportam carnea,mancam numai fructe si legume si alea pe alese. practic, am nascut un copiloi de 4.6 kg facut din portocale si castraveti murati .
mai nasol a fost dupa ce am nascut si am avut probleme cu alaptarea si eram in stare sa mananc orice ca sa fac lapte...n-a fost sa fie.
in final m-am lasat de monti si de toate si acum sunt foarte suparata ...am ajuns la concluzia ca nu ma mai suport asa si ca vreau sa slabesc, chiar de maine! m-am apucat de azi de monti, sper sa ma tina, caci am mai avut eu si anul trecut o tentativa esuata, din cauza ticalosului de AI din concediu ...
nu ma inscriu inca pe lista voastra, ca inca nu am incredere in mine, dar promit ca daca sunt serioasa, o voi face!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!

Azi sunt acasa, liber dat de la servici. Pana mi se trezeste printesa si apoi intram in rutina de zi cu zi, scriu si eu raportul (ca am inteles ca azi se da?): 74,7 kg.

Am reusit sa tin zilele astea dieta, numai ca ieri, dupa o ciorba de pui, mi s-a facut foame si am mancat 2 gratare dinc arne de porc slaba si 3 mici, iar de 2-3 ori am "furat" din branzoaica fii-mii, dar nu mai mult de 1/4 de placintica.

Am inteles ca socata nu e "monti". Am zis ca lamaie, cu soc si cu indulcitor n-ar fi nimic rau, si totusi....

Eu mi-am cumparat cereale Nestle pentru silueta... Sunt O.K.?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

'Neata fetele...

Laura felicitari .Eu la ambele fete am ramas insarcinata la sfarsitul curei...chiar cand reuseam si eu sa-mi revin ...Se pare ca asta te-a "ajutat" Lasa ca acum sti ce trebuie sa faci si vei fi o graviduta sexoasa

GETY cerealele Nestle(fitness,parca) nu sunt ok !Ar fi mult prea simplu...,nu?Cu asa bunaciuni...
Cartoanele sunt bune -integralele simple

Andanitz raportez si eu 66,7 kg.Cam putin ,dar tinand cont ca o luasem pe aratura sapt. trecuta eu zic ca tot este bine.
Daca m-am indopat... ..imediat sa vazut.

Eu sunt un pic deprimata ...asa ca prefer sa stau cuminte.Nu vreau sa va stresez si pe voi

Va pup



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
Raportez si eu 65.2kg, ma mir si eu ca saptamana asta nu prea m-am tinut de monti si ieri chiar am fost purcica mare, de saptamana viitoare sunt in concediu si tare imi e frica ca ajung al 70.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

Buna dimineata fetelor.Mai fac si eu o incercare de monti,personalizat si combinat cu hipocalorica(cu care s-au dus deja vreo 8 kilograme in total).Dar as avea vreo cateva intrebari daca sunteti dragute sa imi raspundeti,pt ca eu nu am reusit sa aflu singura inca.
Eu iau dimineata o lingura de ulei de masline,e singurul ulei de il consum,si face minuni la ficatul meu bolnavior.Cand as putea sa il beau?Mai merge dimineata?
Ciocolata neagra e permisa nu?Si bineinteles,cand o pot manca,cu ce sa o combin.
Si miez de seminte de floarea soarelui,nuci,sunt permise?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1705 spune:

buna dimineata fetelor!!!din cate stiu azi trebuie sa dam raportul,m-am cantarit si arata 66,5kg.Din fericire nu am gresit cu nimic in weekend sper sa zboare mai repede si kg astea!!Meniul de azi:MD:branzica,sunculita,rosii,castraveti,ardei gras si cafeaP:peste fript si salataC:un iaurt 0% ca mi-am facut obisnuinta!!va pup fetelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:



Latrisha, Gety, multumesc de urari.A fost o petrecere super.Copii s-au distrat si noi pe langa ei.
Am mancat putin si prost in ultimele 2 zile, ieri am fost f balonata, cred ca se apropie cotropitorii,azi sunt din nou pe val, fara cantar insa. O sa ma cantaresc sambata si va zic atunci daca am implinit si eu 69 de kg.

Citat:
citat din mesajul lui la_cristescu
.. Ca urmare am facut pipi pe batz si avem doua liniute. Prima reactie a fost sa intru in depresie. Abea ma lansasem si eu in programul asta cu slabitul, mai aveam 3 kile si ajungeam la target, m-a cuprins disperarea. Nu era planificata sarcina asta, dar acum ca s-a intamplat ma simt vinovata ca nu am avut aceeasi bucurie si asteptare ca la primul copil. In plus, cand ma gandesc ca ma fac cat o balena iar si ca trebuie sa imi fac in fiecare zi o injectie in burta ( am FV Leiden si asa am facut si la prima sarcina) imi vine sa ma arunc de pe Intercontinental. In fiecare dimineata ma trezesc cu greata, ma culc cu greata, dar ma gandesc ca nu am decat 9 luni si dupa aia o iau de la capat si o sa reusesc sa slabesc si eu in viata asta. Mi-e ca nu mai apuuuuuuuuc


Ce sa zic, e nasol momentul pt voi, dar Eva o sa fie incantata.Ma uit la a mea si vad ca nu are cu cine se juca, ca uneori se plictiseste , dar suntem ca si voi, fara ajutor si eu cred mult mai batrana decat tine.Asa ca zic pas.Dar daca s-ar intampla sa raman cred ca as fi in mare dilema ce sa fac.
Pup fata si ganduri bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui la_cristescu
......
La prima sarcina m-am facut cat un butoi fiindca nu puteam manca decat carbohidrati, si mai ales din aia rai, in special cartofi, fiindca mi-a fost foarte rau pana la 5 luni.
Dar, timpul trece repede, poate de data asta pot sa mananc echilibrat. Oricum o sa tin Monty in continuare cat de mult timp o sa pot, poate totusi scap cu mai putine kile. Vad ca nu am probleme cu mancarea, pot sa mananc legume si fructe, tocmai am tocat 1 kil de cirese. Nu pot sa suport dulcele, ceea ce e bine. Deci din partea mea puteti vorbi de inghetata pana poimarti, ca nu ma prindeti cu ea in mana.

Pt we am facut o corbita de vacuta cu bors ( avem voie bors? e abatere?) si dovlecei umpluti ( fara orez). O sa fac azi si salau cu maioneza ( fac eu maioneza, nu cumpar), deci avem menu echilibrat.
L-am rugat de sotz sa imi ia cereale Sanovit pt dimineata si mi-a luat Muesli Sanovit. Asta e abatere, nu? ca are fructe uscate si fulgi de porumb integrali. Nu?

Va pup si we placut,


Laura

mamica Evei


Fiecare sarcina e altfel.Poate acum o sa mananci numai fructe sau carne, cine stie.Nu gandi asa...

Muesli aai sigur au si fulgi de porumb, deci nu-s conformi, dar acum se accepta ca nu sunt cumparati de tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Oana intrebai de citrice...ca dau insomnii...e adevarat sa stii ca vitamina C nu e recomandata seara, cum citricele sunt in top la vit C e logic ca nu trebuiesc consumate atunci.
Dar, exista intotdeauna exceptiile...adica pot manca citrice seara, pot bea cafea/ness si dorm....mama ce mai dorm...nu vorbeam de mine aici, ci in general.

Va pup si o luni libera linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Buna seara!

De curand mi-a cazut si mie in mana cartea lui Monti Mananc, slabesc si ma mentin. Si a venit si decizia mea de a elimina niste kilograme care nu-mi dau pace.

Ellenii 1.71_08.06.2009_65.7_22.6_5719.564.8_22.2

Astea ar fi datele mele pentru listuta. Si am si o caruta de intrebari, dar nu vreau sa va iau din prima. Totusi nu ma pot abtine de la una: ciresele sunt Monti? Daca da, in ce cantitate?
Multumesc mult!

www.fertilityfriend.com/ticker/23c059/ttc.png" target="_blank">maybe Baby

Mergi la inceput