MONTIGNAC (121 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui la_cristescu

Buna fetelor,

Eu aseara am mancat la ora 21,30 shrimpi fierti si brocoli cu smantana dulce si branza de vaci.
Azi nu stiu inca.
Asa cum va spuneam stagnez, ba chiar am observat ca urc usor, vreo 200 g si am o stare nasoala, de greata si ameteala. Ca urmare am facut pipi pe batz si avem doua liniute. Prima reactie a fost sa intru in depresie. Abea ma lansasem si eu in programul asta cu slabitul, mai aveam 3 kile si ajungeam la target, m-a cuprins disperarea. Nu era planificata sarcina asta, dar acum ca s-a intamplat ma simt vinovata ca nu am avut aceeasi bucurie si asteptare ca la primul copil. In plus, cand ma gandesc ca ma fac cat o balena iar si ca trebuie sa imi fac in fiecare zi o injectie in burta ( am FV Leiden si asa am facut si la prima sarcina) imi vine sa ma arunc de pe Intercontinental. In fiecare dimineata ma trezesc cu greata, ma culc cu greata, dar ma gandesc ca nu am decat 9 luni si dupa aia o iau de la capat si o sa reusesc sa slabesc si eu in viata asta. Mi-e ca nu mai apuuuuuuuuc


Laura

mamica Evei


imi pare rau de tine , eu credeam ca vrei cele doua liniute pup sa treaca depresia ... si las ca vei slabi tu dupa ce nasti

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 20 kg, mai am 10 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1705 spune:

buna vetelor!!

valentinag,eu timp de 3 ani nu am stiut ce e aia paine si am slabit pana la 52kg,am inceput iar sa mananc paine cand am vazut ca sunt slaba si am pus la loc kg.
gety am rezolvat treaba cu cantarul,l-am pus pe gresie si arata 67kg fata de acum 2 zile cand arata 69kg.Se poate asa ceva in 2 zile??
la_cristescu- sa ai un bebe sanatos!!meniul de azi:MD:un mar(pauza),omleta cu branzica,rosii si castraveti!P:pulpa de pui la gratar,salata de varza!!C:cred ca o sa pap un iaurt 0%!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Laura, felicitari si fi curajoasa mami. Nu e musai sa te ingrasi foarte mult in sarcina . Eu asa zic ca la urmatoarea sarcina o sa am mai multa grija ce mananc tocmai ca am vazut ce greu e sa slabesti . Poti tine monti in continuare chiar daca o sa mai faci si abateri.

Gety, socata nu e monti din pacate.

O zi frumoasa si conforma

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

Laura, un buchet imens de flori pentru tine!
Eu subscriu la ce spune Valentina. Se pare ca facem parte din aceeasi categorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_cristescu spune:

Multumesc frumos pentru incurajari fetelor.
Este adevarat ca la inceputul anului ne doream inca un bebe, dar intre timp ne-am facut un program asa de frumos cu sala, sport, miercurea jucam tenis cu niste prieteni, avem viata sociala, vizite, prieteni incat am zis sa ne mai bucuram si noi anul asta de libertate. Cand colo, surpriza! Va rog sa nu va suparati pe mine si sa credeti ca sunt nerecunoscatoare, doar ca sunt luata pe nepregatite si de foarte mult timp(aproape 3 ani) nu am mai fost asa de aproape de greutatea ideala. Pe Eva am crescut-o singuri si nu am avut pe nimeni in Buc sa ne ajute, asadar pana am gasit bona am fost lipiti toti trei, nu am facut un pas unul fara celalalt. Acum, ca Eva are 2 ani si ceva, poate sa mai stea seara fara noi si e altceva.
La prima sarcina m-am facut cat un butoi fiindca nu puteam manca decat carbohidrati, si mai ales din aia rai, in special cartofi, fiindca mi-a fost foarte rau pana la 5 luni.
Dar, timpul trece repede, poate de data asta pot sa mananc echilibrat. Oricum o sa tin Monty in continuare cat de mult timp o sa pot, poate totusi scap cu mai putine kile. Vad ca nu am probleme cu mancarea, pot sa mananc legume si fructe, tocmai am tocat 1 kil de cirese. Nu pot sa suport dulcele, ceea ce e bine. Deci din partea mea puteti vorbi de inghetata pana poimarti, ca nu ma prindeti cu ea in mana.

Pt we am facut o corbita de vacuta cu bors ( avem voie bors? e abatere?) si dovlecei umpluti ( fara orez). O sa fac azi si salau cu maioneza ( fac eu maioneza, nu cumpar), deci avem menu echilibrat.
L-am rugat de sotz sa imi ia cereale Sanovit pt dimineata si mi-a luat Muesli Sanovit. Asta e abatere, nu? ca are fructe uscate si fulgi de porumb integrali. Nu?

Va pup si we placut,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:



ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 20 kg, mai am 10 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Laura, te inteleg . Si eu intrasem in depresie cand mi-a intarziat ciclul acum vreo doua luni. Adica chiar nu ar fi fost momentul. Despre musli de la Sanovita, dintr-aia mananc si eu. Nu sunt chiar conformi dar de-aia simpli chiar nu pot manca.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Unde umblati frumuselelor? Las ca va vad eu maine la raport .

O duminica frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

, chiulim, ca maine e sarbatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva@maria spune:

Buna sa va fie inima fetelor!
Andanii iti spun de pe acum sa ma treci maine cu porc , sunt sigura ca nu am cum sa fii scazut la cantar. De 3 zile incoace am fost foarte dezordonata in ale mincarii, am avut musafiri, am si umblat cu ei brambura si nu m-am putut tine de baut lichide, de facut miscare de genul gimnastica(decat plimbare a la long si umblat prin magazine - adunat cate 6-7 ore zilnic - dar din pacate vad ca nu se simte ). Inafara de asta, ieri am mincat o chifla si u nsnitel (pt ca se facuse deja ora 17 si nu apucasem de la micul dejun sa mai inghit nimic si nu am avut alternativa) iar azi am mincat o pacatoasa de inghetata (bunaaaa ) de nuci si deci iarasi o zi compromisa Chestia e ca pe haine nu se simte deloc ca as fi mai umflata, tot asa se balanga langa, insa cantarul e incremenit

Ca atare am si eu o intrebare adresata fetelor mai experimentate: pot cumva sa fortez un pic dieta asta? Ceva mai drastic? Sa recuperez greselile zilelor acestea? Exista vreo posibilitate?

Laura felicitari si din partea mea pt sarcina a doua, sa fie usoara si frumoasa! Acum stiind principiile Monti, daca le vei putea respecta, eu cred ca nu te vei ingrasa asa mult.

Va pup fetelor si sa aveti/ avem o saptamana conforma cu Monti si frumoasa desigur



Mergi la inceput