La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

helooooooooo mai e cineva in oras????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Eu da...si Dinedana si OrbuGabi, m-am intalnit eu cu ele la plimbarea de seara....:d

Dar ma pregatesc de un control de la finante....pana acum am dat batai cu balanta...si tot asa
Noroc ca n-am renuntat la plimbarea de seara....tare bine prinde un copil mic la casa omului :D ...te obliga sa iesi din casa

Va pup, sa aveti o saptamana excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Laura bafta cu controlul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mda, unii la munte, altii la mare...doar altii stau cumintei acasa, adica noi Eh, poate o sa plecam un pic, dar pana la soacra-mea, ca in rest...
Al meu sot daca-l rog sa mearga sa cumpere o paine, negociaza cu mine... ce sa-l scot la plimbare?? Nici vorba. Stam ca doi babastruci si ne prajim atat de caldura cat si de dorul copilei. Eu ma mai distrez cu burta, ca e ca un fel de jeleu si din cand in cand se mai misca brownian si incep SINGURA sa-mi dau cu parerea: cred ca asta a fost capu', curu, un picior...ba poate vreun umar

In schimb Laura are o pb cu pubela de la blocul meu . Pe unde te-ai mutat madmoazel de ti-e asa la indemana??

Alina, eu n-am ascuns nik, din contra m-am semnat cu toate literele... mare si de tipar. Uite ce bleu frumos mi-am atasat Eu tot sper sa cada cucu'....iar tat-su nu mai indrazneste sa comenteze. Cred ca jubileaza in sinea lui dar nu imi arata nimic Incerc (si reusesc!) sa ma impac cu ideea ca nu intotdeauna este asa cum ne dorim...se mai intampla si altele...

toate galatencele... si pe-alea de nu vor sa ne scrie niciun rand.




Liliana, Andra-Maria & cu 23+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ce m-ai distrat Liliac ! Pai m-am mutat langa service-ul vechi, dar cum n-am nici o pubela pe langa bloc....ducem gunoiul cu masina si oprim si noi la o pubela care e pe traseu. Ne-am ajuns

Sa-ti fie baietelul sanatos...si eu am trecut prin aceleasi ganduri la a doua sarcina....nu ca nu mi-ar placea baieteii....dar eu tot fata mi-as fi dorit. Vorba mamei "daca primul copil mi-ar fi fost baiat, nu m-as fi incumetat sa-l fac si pe al doilea"....mamele de doi baieti mi se par putin cam necajite de soarta. Cu siguranta nu e asa....dar tare imi mai plac fetitele

Alina, multumesc ! De azi incepe controlul...de fapt ii astept sa apara. Sper sa fie niste persoane mai civilizate decat cele care "ne-au calcat pragul pana acum".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraFlo
"daca primul copil mi-ar fi fost baiat, nu m-as fi incumetat sa-l fac si pe al doilea"....


eh, acum ma intelegeti??????? eu m-am obisnuit cu statutul de mama de baiat, da daca ar iesi si al doile baiat??????? ce ma fac? mai bine nu imi incerc norocul!

Liliac doar ma stii ca sunt chioara !!! sanatate tie si baietelului !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Alina si daca ratezi sansa de a face o fetita?? Pai nu-i pacat?? Si daca iese baiat..mai incerci inca odata...si daca si-a treia oara tot baiat iese...atunci te incadrezi la "soacra cu 3 nurori" Eu zic sa-ti faci curaj...

Noi ne gandisem de multa vreme daca vrem un singur copil sau doi si am ajuns la concluzia ca daca mizam pe egoismul nostru de parinte... e mai putin benefic pentru copil. Ma uit ca in momentele in care se intampla ceva bun/rau in familia mea (aia de bastina ) il am pe frate-miu cu care pot sa rad/plang linistita si am convingerea ca el simte EXACT ca si mine. Degeaba ii pove sotului sau altor apropiati... ei pot aproba/dezaproba pe loc, dar nu e acelasi lucru.

Laura Bafta cu controalele!!! Eu cred ca o sa fie bine, n-ar avea ce sa "comenteze" cu toate ca acum shacalii sunt pusi pe "capatuiala"=amenzi (asa am auzit, speram sa nu fie cazul)
Ahaaaa, cu gunoiul.. mister descifrat. E bine ca nu-l uitati in masina cum fac altii .
Vis-a vis de dus "gunoaiele"... In masina eu imi pun in torpedo tot felul de pungulite...pe care imi inchipuiam ca o sa le folosesc doar la drum... in ale sarcinii... numai ca s-au dovedit utile in multe situatii. Asa ca de cate ori am cateceva de strans, pun la pungulita! Sa va spun cati km fac pungile alea???? Le plimbam cateodata cu saptamanile. Si nu ca n-am vedea pubelele ci ca suntem cazuti din luna.
Acum de ex. am convingerea ca am o pungulita cu mucuri de tigara stranse ca sa nu lasam mizerie (noroc ca este legata bine-bine)+o pereche de sandale de-ale Andrei...pe care le plimbam de vreo 2 saptamani. Heeelp, ma mai fac eu bine???

Si hai sa va mai povestesc ceva...ca-s pusa pe povesti.

Tot in masina...

Urcam! si daca eu simteam cu ce parfum s-a dat vecinul de la et 8 (eu stau la 5)... bineinteles ca simt un miros fff ciudat. Ceeee, canalizarea era Channel 5! Fac panarama amandurora ca nu s-au putut abtine sau ca n-au lasat "mirosurile" afara...si suport. A doua zi, mai groaznic. Il pun pe-al meu sot sa aeriseasca, sa o verifice pe la motor de vreo mata moarta sau vreun sobolan... Vreo 3-4 zile am zis ca inebunesc!!
In cele din urma, dupa ce-a verificat saracul Marius toate cotloanele masinii...se uita si-n portbagaj. Moamaaaa... bomba chimica! Aveam o punga de leustean "proaspat" pe care uitasem sa o scoatem. Deci, pungutele cu resturi de napolitane sau biscuiti si alte ambalaje pot sa stea linistite la locul lor...nu-i bai

Astia suntem noi


Liliana, Andra-Maria & cu 23+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Heeeeeey... ce frumos povesteste Liliac... chiar a reusit sa mai animeze subiectul... si mai mult decat atat sa-mi dea un imbold sa va scriu. Sincera sa fiu, dupa o lunga absenta... mi-a fost rusine de mine sa va mai scriu... Dar surpriza.. chiar m-am regasit printre voi....

Asa ca mi-am calcat pe rusine...si am zis sa dau un semn de viata... pentru ca orice ar fi..de uitat nu v-am uitat... Singura problema la mine.. pe care o recunosc dar nu stiu sa o tratez... e aceea ca sufer de o boala serioasa... comoditatea 9ma rog, asta cand am timp efectiv sa fiu comoda).

Lasand la o parte toate astea vreau sa felicit toate proaspetele mamici, care au trecut deja la bebe nr. 2. Va respect si va admir pt curajul de a o lua iar de la capat..Poate daca voi petrece iarasi mai mult timp cu voi, veti reusi sa ma molipsiti si pe mine cu acest curaj...

Trebuie sa va pup acum.. Cu bine...

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hehe, cristina... "primul" pas este facut... Sa speram ca si partea cu bb2 se ia Asta cu comoditatea...cred ca pe toate ne ajunge din cand in cand dar este tratabil Nu esti o cauza pierduta!
Deci daca "povestile" mele va cheama la sezatoare...sa stii ca am tolba plina...numai ca uneori mi-e teama sa dau din casa, nu de alta dar recunosc ca din naivitate dau in ridicol... si-mi dau seama prea tarziu.
Si doar mi-am promis ca ma tratez... dar se pare ca nu am leac

Laura cum stai cu "controlul"?? Nici gunoiul nu l-ai mai adus in zona mea atat esti de ocupata Aia este ora de iesit pe balcon si verificat temperatura de-afara (stii, bag cotu' pe geam!), beau o gura de cico-rico si ud florile. Adicatilea sa nu credeti ca stau agatata ca tzatzele ca sa vad cine vine si cine pleaca la prima ora.

Doar noaptea, cand nu pot sa dorm, mai ies pe balcon sa iau pulsul si ma enervez cand vad ca unii la ore de-alea mici isi duc bagajele la masina si pleaca in CO (asa banuiesc)!! Daca e cu noaptea-n cap, clar nu merg la Sovata!

Alina moama ce telegrafica ai fost in privinta concediului. Scurt si la obiect: plecat-vazut-placut-intors. The End! Bravo tie!!

Ce planuri de we aveti??

Eu deja am agenda plina Sambata: Facut piata, calcat un mormaaaaaaan(si eu vara apretez tot ce se poate apreta), facut dus si somn, iar duminica va fi si mai variata : Tv, nanita pranz si TV...hai poate-mi conving consortul sa iasa din casa macar pana la coltul blocului da' tre sa-l ademenesc ori cu vreo 10 buline de-alea de inghetata ori cu pizza ori cu hotdogi. Sa vedem cum va veni inspiratia...


Liliana, Andra-Maria & cu 25+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Liliac....cu controlul stam bine....azi ( cica) e ultima zi ....dar pana nu vad raportul semnat si stampilat nu le cred

Si, azi nu ne-am sincronizat...am dus gunoiul la pubela ta.

Cristina....sa stii ca toate avem boala asta...cand ne permitem.

Planuri de week end ? Hm....sper sa nu trebuiasca sa vin la serviciu...mancare am facut ieri....de calcat....nu prea mult ,.....in rest plimbari cu copilasii....si somn.

Mi-ar placea la un gratar ...undeva la umbra, intr-o padure....dar nu prea avem astfel de locatii.....

Va pup . Sa va distrati ...au doamnele de la control nevoie de creierul meu

Mergi la inceput