La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraFlo


Si, azi nu ne-am sincronizat...am dus gunoiul la pubela ta.


Hmmm, numai sotul meu este de vina ca n-am reusit sa iau pulsul ca-lumea. Tre sa-i aplic o pedeapsa. Ce sa-i fac?? Sa-l pun sa bucatareasca sau sa spele geamurile??

Citat:

mancare am facut ieri


Ce?? Ca eu sunt in pana de idei... Si daca s-ar putea de-alea rapide care sa dureze muuulte zile si sa se pape mai reci... Nuu, nu-s pretentioasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Neata....mancare care sa tina mult ...la noi inseamna ca nu e buna sau ma rog pe gustul familionului. Daca e bun se termina repede. Ieri am facut o ciorbita de legume ( ca se mananca rece ) si orez cu piept de pui.

Orez, pt ca am luat un virus ceva ...sambata am tot vomat vreo 12 ore.....Dar mi-a trecut...am ramas doar cu starea de slabiciune.

Fug sa beau o cafea...oare dauneaza? o sa aflu .
Va pup, sa aveti o saptamana excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata! azi luni 13, sa aveti o saptamana minunata!

Liliac sper sa nu imi para rau mai tarziu pentru ca nu mai vrem inca un copil, nu suntem parinti buni, eu nu am rabdare, Ion si el cate odata rabufneste, nu stim sa educam un copil, drept urmare avem una bucata plod cocotat in capul nostru, facem numai ce vrea el, cum vrea el ,unde vrea el, noi nu mai existam de cand l-am nascut, nu suntem in stare sa stabilim limite, asa ca avem un copil foarte alintat, nu stie ce inseamna "nu" , boceste si tipa pana cedam noi.

Cristina bine ai revenit, comoditatea e boala grea sa stii


Cat despre concediu a fost, a trecut si de saptamana viitoare ma asteapta iadul la munca, nu am sefa o lunaaaaaaaa, o luna isi ia concediu si eu cica tin locul ,nici nu vreau sa ma gandesc, daca supravietuiesc e bine, asta in cazul in care mai avem o colega in concediu, noi suntem cei 4 apostoli ...... stiti voi si colega cu care raman e panicoasa si nici nu prea stie mai nik, da m-am plans de ajuns, o sa vad eu , le-am zis: daca intrati in birou si ma vedeti ca rad singura cu o fata tampa nu ma deranjati, mai bine suna-ti la aia care dau camasi cu maneci lungi.

In alta ordine de idei sambata am o nunta si m-am vazut cat purcica , evident singura rochie in care mai intru e una elastica si mulata, da nu vreti sa stiti cum sta pe mine, of ce nasoala sunt , ieri m-am urcat pe cantar si cand am vazut ce imi arata m-am deprimat rau si am mancat o punga de bomboane de ciocolata (200g) de suparare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Hai ma Alina...sigur te alinti....eu te stiu de 62 de kg...si asta dupa ce ai nascut.....
Eu n-am avut 62 kg ....de un secol....e de vina garderoba nu kg tale...sunt sigura.

Te pup. Fruntea sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Laura io ma alint da cantarul imi arata 68kg :(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

offff....al meu arata 71.6 kg....asa ca...nu te alinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

Laura pai nu e bine ca asa am mai ajuns eu odata de la 60 la 65, 70, 75 pe nesimtite si parca nu as mai vrea, da ce sa fac daca sunt gurmanda , poarca sau cum sa imi zic ? da la fel am ajuns si de la 90 la 58 ehhhhh, vremuri, de putut se poate da nu am deloc vointa.

Liliac nu te lauzi cu greutatea? macar tu ai motiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hehe, cum sa nu ma laud ?? Io-s ca trestia!! Mai bine ma sari decat sa ma ocolesti Da' fereasca Al de sus sa spuna cineva ceva. Fii-mea cica abia asteapta sa vina acasa sa ma vada "grasa". Cel mai aiurea este ca sunt abia in luna 6-a... mai am cele mai "tari" luni de sarcina de suportat, si eu abia ma dau jos din pat.
Cam atat de la mine, deocamdata.

Alinuta Unde ai cele 68 de kile???? Hai ca exagerezi!! Sau..cel putin nu s-ar spune. Poate ca ti se trage de la oase...dar asa..vizual n-as crede ca ti se poate da mai mult de 58 (si asta un pic exagerat!!!)

Pe Laura n-am mai vazut-o de multa vreme asa ca nu pot sa zic nimic .

Io-s ca structura...cu oasele goale...si vb lu' hazband: "daca-ti dau drumu' de la balcon, in loc sa te faci praf, tu zbori!!!"



Liliana, Andra-Maria & cu 25+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Liliac deci ii trece prin cap husbantuluisa te arunce hehehehe

da, eu am oase grese si muschi , pe Laura am vazut-o eu de curand impingea la carut, da tu pe mine nu m-ai mai vazut de mult mai

De maine cica vine canicula, nasol, imi placusera zilele astea ploioase si "friguroase".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

Liliac deci ii trece prin cap husbantuluisa te arunce hehehehe

Ehe...vb reclamei, asta-i doar o fantezie de-a lui

Citat:
De maine cica vine canicula, nasol, imi placusera zilele astea ploioase si "friguroase".



Si mie mi-a placut la nebunie!!

Aseara pentru ca era racoare si bine, ce mi-am zis eu...hai sa calc cateva bluze ce-mi mai ramasesera. Si-am scapat fierul de calcat pe covor Unicul meu covor!! Acum are un semn de toata frumusetea care urmareste perfect talpa fierului de calcat Nici nu apucasem sa-l scot vreodata sa-l bat de praf Dragul de el


Liliana, Andra-Maria & cu 25+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput