La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Am fost vineri la circ .Suuuuper . Merita toti banii . E si pt oameni mari .

Am inscris-o pe Bianca la gradinita , abia astept sa vina septembrie. Ea nici nu vrea sa auda de gradinita dar..... eu abia astept sa-i mai iasa fumurile .....e f f f alintata si ne raspunde de ne lasa cu gura cascata.

Sheryll mamica de Bianca(25.10.2006) si 6 +

Poze Bianca
Poze Botez Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Liliac unde ai mutata fata? La ce gradinita?
Noi deja am avut serbarea de vineri si am avut impresia ca a terminat fiica-mea facultatea nu gradinita(bine ea va mai merge un an pt ca nu face decit 6 ani), dar pt copiii care merg la scoala s-a organizat o serbare de adio cu robe de absolventi si diplome de absolvire de m-au lasat pe spate!
Fie vorba intre noi a durat aproape 3 ore serbarea si copilasii erau nauciti de caldura din clasa, nici nu mai puteu cinta spre sfirsitul serbarii iar mie mi s-a parut ca doamnele au cerut de la ei prea mult ca pina la urma era doar o serbare de pustime.
Eh, sau eu vad in ei doar niste pusti, sau m-am babit de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Dana, si mie genul asta de "spectacole" mi se par epuizante pentru ei. La un moment dat una din doamne ne-a spus ca i-ar placea sa facem o iesire undeva, impreuna cu parintii. Mie mi s-a parut o idee buna dar nu stiu de ce nu s-a mai pus in aplicare. Oricum, e bun si "teatrul" asta la ceva dar sa nu fie exagerat.
Danuta, dar Antonia a terminat grupa pregatitoare??? Ca stiu ca mandrele noastre-s de-o varsta...
Deci circul merita banii?? Hmmm, sa nu arunc cu banii de-aiurea ca nu este momentul...


Liliana, Andra-Maria & 20+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Sheryll, de ce zici ca Bianca are fumuri?? Si... de ce nu vrea fata sa mearga la gradi?? Toata vara aveti timp sa "povestiti" cat de frumos va fi si ce multi prieteni de joaca o sa-si faca si ce de-a povesti o sa asculte (speram sa fie si adevarat). Ai sa vezi ca incetul cu incetul va incepe si ea sa-si doreasca.


Liliana, Andra-Maria & 20+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Da Liliac, fiica-mea a terminat acum pt ca eu am mutat-o la grupa unei educatoare cu care eu am colaborat mai bine din primul an.
Faza este ca educatoarele nu s-au inteles cind erau micuti si in al doilea an s-au despartit, cea care a luat-o pe Antonia mergind la clasa cu un an mai mare( drept e ca multi parinti au preferat sa mute copiii dupa aceasta educatoare chiar daca au intrat la clasa ceva mai avansata).
Acum insa madam educatoarea cu care n-am putut avea o discutie normala tot anul intai, va prelua copiii care au ramas de la clasa Antoniei inclusiv copilasul meu.
Ce-am sa rid eu in toamna cand ne vom intilni!!!!!!!!!!
Ideea este ca fetei i-a prins foarte bine anul de pregatitoare pt ca a invatat foarte multe lucruri care acum nu i se vor mai parea noi si grele.
Si eu am prins experienta in a sti cum sa discut cu educatoarele astea care se cred buricul pamintului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

....hm....ati plecat in concediu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Noi n-am plecat inca. Eu mi-s programata tocmai in august si nu stiu daca sa ma incumet sa plec macar putin la mare. Sotul meu imi aminteste mereu de starea mea de femeie dar eu...nu si nu!

Andra este plecata la soacra-mea asa ca am casa goala. Ea, mititica, ma scotea in fiecare zi la plimbare si tare bine imi prindea. Sotul meu nici nu vrea sa auda...iar daca e sa-l conving...ma santajeaza...sa-i cumpar inghetata. Ii cumpar, nu zic nu, numai ca nu are chef si dispozitie tot timpul sa pape ceva rece si dulce

Voi pe unde veti pleca/ati fost plecate vara aceasta??

Liliana, Andra-Maria & cu 22+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Noi am fost cateva zile la Sinaia...maine plecam la mare, sper sa ajungem inaintea norilor; am vb cu niste prieteni si acolo nu s-a stricat vremea, apa e calda.


Sa va gasesc sanatoase si vesele si mai vorbarete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata!

Gata, noi am fost la mare, a fost frumos da a trecut si acum inapoi la munca :(.

Liliac nu ne spui si noua ca o sa faci un baiat?

Mergi la inceput