La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Eu v-am adus pe prima pagina...
Dar nu stiu sa schimb capitolul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

in mod normal LauraFlo ar fi bine sa schimbe capitolul ca e pe nik-ul ei si cap asta, daca nu e pe receptie il schimb eu.

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mir3lly spune:

Salutari, dupa o lunga absenta! Rusinos, nu? Am uitat de mine, am uitat sa intru si sa-mi beau cafeaua cu voi. M-am lasat luata de tot ceea ce inseamna casa, familie, servici... Promit ca de azi voi veni la cafea cu voi!Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mir3lly spune:

Buna dimineata!Ati servit cafeaua?Poftiti, va rog!O dimineata racoroasa dar insorita la Galati.Sa aveti un weekend perfect!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna mamici,
Am demarat actiunea " ajutoarele lui Mos Craciun" si daca vreti sa fiti si voi printre ele, va astept cu drag !
aici gasiti detalii.

O seara buna !

............................................................

Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Buna !

Deja au trecut cateva luni bune de cand nu s-a mai scris aici ...
Se pare ca timpul a devenit f scurt.
Cum imbratisati ultimele noutati in materie de clasa pregatitoare si clasa I?
Eu voi merge in etapa a 2-a. Am ales clasa I la liceul pedagogic. Daca nu voi avea loc, voi merge la scoala de care apartin cu domiciliu, adica scoala 13.
Cum e la cls I la scoala 28?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Clasa I la scoala 28, daaa, nu stiu cu ce sa incep. Trebuie sa fii constient ca parinte ca, daca iti inscrii copilul la scoala 28, va trebui sa faci fata pretentiilor si sa te ridici la nivelul standardului acestei scoli. Asta se proclama deschis inca de la primele sedinte cu parintii. Pretentiile la care se face referire sunt atat de natura financiara, cat si dpdv al cerintelor de studiu. Partea financiara in cazul nostru a fost in jur de 500 ron, din care 70% au fost pentru dotari, restul pentru auxiliare si optionale. Scoala in sine e ok. Dar f mult depinde de colectiv, si nu in ultimul rand de parinti, iar asta nu tine de scoala neaparat.
Clasa I e grea pentru ca e un an de acomodare, de integrare intr-un alt regim decat cel de la gradi, atat pentru copil, cat si pentru parinti.
Hai ca ti-am scris generalitati, e adevarat, asa cum le percep eu. Intreaba mai specific, ca nu stiu ce detalii sa-ti mai dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Da Vilma, f bun raspunsul ... Cred ca la modul general e cel mai corect sa vb atata timp cat nu o doamna invatatoare reprezinta o intreaga scoala sau invers. De scoala 28 am auzit ca e o scoala de fite. La fel cica e si scoala 13. De liceul pedagogic am auzit ca trebuie sa te tina bine buzunarele daca ajungi acolo. Dar se pare ca nici 28 nu e departe. Eu am invatat la scoala 28 clasele 5-8. Dar pe acea vreme, nu se facea diferenta intre scoli. Cartea era carte, indiferent daca scoala era de cartier sau de centru ...
Poti sa-mi spui daca copilul mai are timp si de joaca? Sau teme, teme si iar teme...

Mergi la inceput