La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Am uitat sa scriu ca de scoala 28 am mai auzit, pe langa faptul ca e de fite, ca e scoala buna. Acuma ... sincer, ..as avea nevoie sa aflu si ce inseamna ''de fite'' ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Timp pentru joaca si extrascolare este, pentru ca temele si le face cam intr-o ora. Nu se lungeste el, cand se apuca, le si da gata, doar daca are neclaritati ma asteapta pana vin eu de la serviciu. Eu il controlez, daca sunt greseli, reface, daca a mai uitat ceva, baga pe loc. Exista si programul "Scoala dupa scoala" sau ceva de genul asta. Asta inseamna ca dupa terminarea orelor, pe la 12:30 mananca in clasa (catering) dupa care pana in jur de ora 15:30 isi fac temele pentru a doua zi cu doamna. Nu stiu sa-ti spun mai mult, pt ca nu a frecventat deloc acest program.

Cat despre fite vs. carte, eu cred ca poti sa faci carte oriunde, daca vrei, nu trebuie sa faci o anumita scoala. Cel putin la acest nivel. Fitele constau in: daca ai telefon mobil clasic, mai bine nu vii cu el la scoala, nu orice adidasi sunt adidasi, daca nu ti-ai petrecut vacanta in strainatate, mai bine spui ca te dor dintii si nu poti vorbi despre asta, daca nu ai nici un obiect vestimentar la moda pe tine samd...

Cam asta...or mai fi, dar nu le stiu eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Indiferent de pareri iti spun sigur ca scoala 13 nu este scoala de fite.Pana la urma fiecare scoala are o doza de "snobism" mai mare sau mai mica sau macar o "doamna" cu pretentii peste medie.Alege ce crezi tu ca e mai bine pentru copilul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Eu cred ca scoala 13 e foarte ok, am vazut ca participa la tot felul de concursuri, sunt activi, cu initiativa. Nu stiu ce nivel au cerintele doamnelor invatatoare de acolo. Scoala 13 a fost una din optiunile mele pentru Tudor, dar a picat deoarece imi era foarte departe de casa. Deci daca as fi mai aproape de ea, as vota fara ezitare pentru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Ms frumos!
M-am mai linistit ... Sunt convinsa ca e doar teama de nou, de necunoscut ... Dar ca in final va fi bine. Indiferent de scoala.

E cineva pe aici care stie sa schimbe subiectul? Ma gandesc ca 27, sunt deja suficiente pagini scrise ..

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Dupa vreo 4 - 5 zile mi-am dat seama ca de fapt, intrebam daca stie cineva sa schimbe CAPITOLUL. Nu subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Ooo nu s-a mai scris nimic pe aici de un " car de ani".
Noi am intrat la Sc. 28 pana la urma.Nu stiam ca listele cu copiii inscrisi se afiseaza pe geamul scolii.
cand m-am uitat pe liste mi-am amintit de examenele mele de admitere la liceu...la facultate....cand ne uitam sa vedem suntem admisi sau respinsi.

Asta e..ne dam dupa vremuri....

Gitana, mami de Marina(4 ani) si Tania (7 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dragele mele..

bun gasit in primul rand!


vin in vizita la voi cu o intrebare..propunere

Mamici inimoase ale acestui forum 'au infiat' (neoficial) cativa copii din familii sarmane din tara in sprijinul carora dorim sa venim prin campania Gestul care poate schimba un destin

Am fost la ei de cateva ori cu diverse lucruri de necesitate primara.
Va prezint acum o familie din Tg Bujor, la care prietena noastra Rall a ajuns de cateva ori. iata cateva detalii de la ultima vizita:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171278&whichpage=27

Ne gandim sa facem mai mult pentru acei copilasi, si pentru asta avem nevoie de oameni cu suflet mare care sa completeze efortul nostru.

aici (in postarea mea de la mijlocul paginii) erau cateva propuneri pt care avem nevoie de cineva din Galati sau imprejurimi pentru a le pune in practica

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171278&whichpage=28


va doresc zile frumoase

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput