La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

ce mai fac fetele din Galati?

Maru e urat si frig si polei si gheata pe masini , da nici la voi nu cred ca e chiar vara :). De sarbatorile galatiului a fost inchisa faleza superioara vreo saptamana de la pastila la elice, iar pe 30 si brailei pe o bucata, aglomeratie, multe tarabe, neinteresant, sau am trecut eu de varsta cand un pahar de vin fiert era bun baut in ger .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

La multi ani! Pt ziua Galatiului, pt ziua Romaniei, pt sarbatorile care vin.
la mamici
Mai povestiti de prin Galati, fetelor, ca asa imi mai alin si eu dorul.



Alma & Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

almy sincer nu e prea mare lucru de povestit despre galati, m-am obsinuit cu el asa cum e, zi-mi ce iti doresti sa afli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Alma de cand nu te-am mai "vazut" , ia spune tu ce iti fac copiii? va pregatiti de sarbatori? de ce ti-ar fi dor ? nu prea ai de ce, acelasi oras gri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Multumesc, mi-e dor de locurile natale, de faleza mai ales, ca am stat in port. Ma ma uit la poze, si-mi trece. Dar imi place sa mai povestiti si voi, asa parca sunt mai aproape.

Alina, n-am mai scris, fiindca la serviciul dinainte nu puteam accesa forumul, iar acasa n-am timp nici sa respir. Acum insa, vad ca pot sa intru pe forum, iar uneori ne cam batem de musca, asa ca am timp berechet si tare mi-a facut placere sa citesc tot capitolul asta! Dar un singur capitol acopera mai mult de un an, pai asta-i treaba??
Copiii cresc, Eleni e cu o zi mai mica decat Vlad al tau, deci probabil ca face cam aceleasi obraznicii, dar si are aceleasi dragalasenii, iar Stefan pe cele specifice de 2 ani jumate. Azi cand l-am lasat la day care vine o fetita la el si-l imbratiseaza si-l pupa cu foc, la care eu: "e prieten cu tine?" Si ea: "Nuuu, il iubesc!"... Ce sa mai comentezi?
Noi ne pregatim de sarbatori, vreau sa imi iau cateva zile libere ca sa pun putin casa la punct, ca nu avem ajutoare de acasa, deci sunt singura cu toata treaba , iar programul de la servici 10:30-19 nu imi permite sa fac nimic in timpul saptamanii, dar imi convine ca am timp sa ma ocup de copii dimineata, si nu-i trezesc cu noaptea in cap.

Multumesc fetelor pt ideea cu calendarul de la spiridusi, am pus-o si eu in aplicare si am avut putina liniste, macar cateva minute, dar ma tin de ea, ca uneori incep sa se paruiasca de la cate o jucarie, de nu ma mai inteleg cu ei. Dar si cand se inteleg si se joaca frumos, ti-e mai mare dragul.



Alma & Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Alma cum bine ai observat nu mai scrie nimeni la acest subiect din fetele "vechi", nu stiu de ce, mie imi placeau si intalnirile noastre :).
Ma bucur sa aflu vesti despre Eleni si Stefan :).

Hai Galati dezmortirea!

Sa lustruiti ghetutele deseara si mosul sa le umple cu bomboane !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

LA multi ani sarbatoritilor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Cum mai e la gradinita, Alina? Ca am citit din postarile tale anterioare ca nu erati prea multumiti.




Alma & Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata! La gradi e bine, da am schimbat gradinita si programul, anul trecut a fost la grupa mica program de 8 ore, da statea pana dupa masa de pranz, educatoarele nu mi-au placut, copilului nu i-a placut, oricum a stat mai mult acasa mucos, adevarul ca am un copil cam incomod : galagios, egoist, mofturos. Anul asta l-am dat la program de 4 ore alta gradinita, alta educatoare, alta viata, merge cu placere chiar daca e inca copilul problema incet incet se conformeaza, e la grupa mare si nu ii place sa faca liniute si bastonase , coloratul e pedeapsa, da ii place sa cante sa danseze, doamna e oarecum ferma si cam dura, adika la ea in grupa nu auzi galagie si scandal, ii pune de dimineata la colorat, desenat samd. Vlad e in general neatent, daca nu vrea sa deseneze face scandal si nu deseneaza, e egoist "numai eu ....." face parte din vocabularul curent samd, ar fi multe de spus de Vlad da ma opresc aici si sper ca in timp sa se mai schimbe, ar putea fi usot incadrat la ADHD :( .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Eu zic ca mergi prea departe ca te gandesti la adhd. Mie imi suna a alintatura, mai ales daca sta cu bunicii. Am trecut si noi prin asta. Dar pe de alta parte, daca nici bunicii nu-i alinta, cine sa-i mai alinte? Ca noi suntem ocupati, stresati, mereu pe fuga...





Alma & Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput