La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:


Alina, da...se pare ca nu gasim subiecte comune ...sau cine stie...
Liliac tu cum esti?
Ce face bebelusul? Dar Andra ? E in clasa I, nu?

Eu am o mare problema; Clasa Dariei merge in tabara, copila evident ca vrea....dar am o retinere in a o lasa. Stiu ca s-ar distra, ca i-ar face bine sa fie singura, sa fie nevoita sa se descurce singura, locatia e super, o cunosc, am fost acolo cu sotul....dar nu-mi pot scoate din minte ideea asta: daca s-ar intampla ceva, m-as putea ierta ca am lasat-o sa mearga singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Buna fetele...

Eeee.. Laura, nu trebuie sa te gandesti la rau. Daca am pune mereu raul inainte n-ar trebui sa-i lasam fara noi nicaieri, nici la gradi nici la scoala. Peste tot se pot intampla diverse accidente. Nu-i putem proteja la nesfarsit, ca ei de acum cresc si usor, usor trebuie sa devina independenti. Nu o sa putem sa mergem impreuna cu ei o viata intreaga. E adevrat ca e foarte greu sa iei hotararea sa plece pentru prima oara singuri... dar mai devreme sau mai tarziu, va trebui.
Fii optimista si ai incredere ca vei lua hotararea potrivita. pupik!

Cris, Razvanucu (23.11.2004) si 27+ Riana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

si mie mi-ar fi extrem de greu, si noi suntem protectori din cale afara, poate pentru ca sunt mici acum, desi ma indoiesc.eu imi fac sperante ca paote mergem cu totii in w-d si prindem si copiii in tabara/excursie si suntem toti fericiti.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Wow, Mara nici prin gand nu mi-ar fi trecut sa te "vad" la subiectul asta. Eu iti admiram lucrarile pe lucrudemana. Ma bucur ca te pot felicita "IN DIRECT". Mi-ai inseninat ziua.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

hi, hi, ce mica-i lumea!da, stiam mai de mult de acest topic, dar am intrat mai rar din lipsa de timp. cel mai des citesc si scriu la topicurile piticilor mei, 2005 si 2009.

multumesc ca ti-ai facut timp sa ma vizitezi pe blog!ma bucur ca iti plac!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

eu abia acum am descoperit subiectul asta, mai sunte-ti pe receptie fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Salutari.

Pacat ca nu mai e activitate aici,suntem o mana de mamici galatence si ne-am dat "uitarii".

Va dorim sarbatori cu fericire,bucurie si fie ca Mosul sa va aduca tot ceea ce doriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

alexa_teo poate reusim sa readucem subiectul intr-o zona fierbinte.
link-ul nu merge

va doresc sa petreceti de sarbatorile galatiului!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

La multi ani Galati!
La multi ani andreilor si Andreelor!
La multi ani tuturor ce traiesc in Galati sau au trait vreodata (oriunde ar fi ei)

cum sunt sarbatorile la Galati zilele astea? s-a mai intrerupt circulatia pe Brailei? Cum e vremea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

maru eu sincer nu am fost prin oras la sarbatorile galatiului, dar in ultimii ani a devenit mai mult o sarb de chiciuri... cu siguranta toata lumea a observat aceasta tendinta de chicizare, pe mine m-a adus la disperare, si observ de la an la an tendinta de modernizare a chiciului. La fiecare eveniment mai important prin oras apar tarabele cu chiciuri.
vremea e cum rea: ger, polei, bate vantul.....brrrrrrrr

Mergi la inceput