La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Buna !
Multumesc frumos Cris pentru informatii!
Intretimp m-am decis pt gradinita nr 1, Luceafarul(de la scoala 28).E mult mai aproape de noi si il pot duce chiar din februarie. De abia se mai obisnuieste cu atmosfera . Zic.

Cunoste cineva referinte despre educatoarele :Gherghisan Varvara si Nistor Daniela de la garadinita Luceafarul?

O seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Simmona imi pare rau, stiu cum e sa cauti gradinita si educatoare, dar in zona aia chiar nu stiu, despre cea de la parfumul teilor am auzit de bine, de asemeni e foarte laudata si cea de pe strada Universitatii, am colege la munca care au copiii acolo si sunt multumite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemo spune:

Desi nu sint din Galati, imi place destul de tare Galatiul, in mod sigur mai mult decit sotiei mele, care si-a petrecut acolo primii 23 de ani din viata.

Eu ajung la Galati doar in vacante, dar ma simt tare bine in orasul vostru. Faptul ca are faleza la Dunare ii confera o personalitate aparte, desi potentialul falezei nu e valorificat decit in mica masura.

Cel mai tare mi-a placut cind am venit in iunie: imi plac mult teii oricind, dar cind mai sint si infloriti ii ador. Galatiul are enorm de multi tei, ceea ce imi place grozav.

Un prieten care a trecut prin Galati mi-a laudat foarte tare restaurantul Zeba (str. Domneasca nr. 98). Daca l-ati vizitat, ziceti-mi si mie ce impresie v-a facut. Stau putin la Galati si, daca ies la restaurant, prefer sa nimeresc la unul ca lumea.

Cu dor de Galati,

Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

nemo restaurantul Zeba este chiar misto in comparatie cu altele. Mie-mi place acolo vara ca e in aer liber si atmosfera e destul de relaxanta...ca sa zic asa...
Mancarea este buna si destul de acceptabila ca pret.
Faleza intr-adevar este f frumoasasi daca este sa impresionam, noi, galatenii, pe cineva din afara, il plimbam pe faleza...ca sa nu mai spun ca nu cred ca exista cuplu de indragostiti pe la noi care sa nu se plimbe pe-acolo chiar daca vremea este neprielnica.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Salutare tuturor...

Haideti la o cafelutza, un ceai, un capucino... orice doriti, facem rost.

Ce faceti? Cum va descurcati cu vremea asta? Se pare ca anul asta iarna a fost foarte hotarata sa stea pe la noi... Bucuria copiilor...

Pupici si...
haideti la povesti!

Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)

Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Am fost ieri la derdelus cu Andra. Doamne, mi-am amintit de copilarie, de iernile alea groaznice de-atunci, de faptul ca intram in casa uzi pana la kiloti .
Imi propusesem sa repet experienta dar vremea n-a mai tinut cu mine. Azi a fost urat si parca din cauza cetii a fost totul mai gri asa ca am ramas in casa.
Vreau primavara!!!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Buna ziua!

Bine v-am gasit
Ma numesc ADINA si sunt o tanara mamica de 2 pitice gemene de un an jumate.
ne primiti si pe noi la voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
Bineinteles ca te primim, sa iti traiasca gemenele! dupa cum vezi e un subiect putin animat, fetele dau din ce in ce mai rar pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

neata!
Bineinteles ca te primim, sa iti traiasca gemenele! dupa cum vezi e un subiect putin animat, fetele dau din ce in ce mai rar pe aici!

Alina, mama de Vlad



Se poate anima inapoi,nu?
Adica ce noi suntem mai prejos?

Multumesc de primire,tuturor sa ne traiasca copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

haideti ma galatencelor ca va aduc eu pe prima pagina. Ce mai faceti? Mie dor de o intalnire cu voi, dar stiti voi din ce motive imi permit doar sa va salut si sa va imbratisez.
Pupici

Mergi la inceput