Licurici de ianuarie-februarie 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mi-a umblat acum David la tastatura,ca l-am avut pana acum in brate si vad scrisul imens pe forum.Nu stiu pe ce o fi apasat,ca a apasat pe toate butoanele si nu stiu sa repar "minunea".
Revin, ca urla..nu vrea sa doarma si pace.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Pup toate fetele si licuricii,

Trecem si noi printr-o perioada mai grea de aceea nu prea mai apuc sa scriu .
Alice a devenit - vb lui Roxanaz - un micut monstrulet...
Eu cred ca ii ies dintucii; pentru ca are temperatura 37.4 - 37.7 si desi nu prea o molfaie pe Sophi, Sophi are dungi albe pe urechiuse, in plus nu prea mai mananca, e f nervoasa, nu doarme, binenteles musca tot ce prinde si baleste la greu...
Ieri o alintam cocozombi pt ca era "terminata" a dormit noaptea de la 12.30 la 3.30 dupa aceea a adormit abia la 10.30 dimineata si a dormit fix 2 ore si atat...toata ziua m-am rugat de ea sa doarma si am incercat toate metodele si nik adormea la san 10 min si atat....a plans, a tipat, dar de dormit nik.

I-am dat perdolan si pt ca i-a revenit febra, am repetat si am luat si eu un paracetamol. In fine a adormit abia la 8.30 seara.
Imi e tare mila de ea si nu prea stiu ce sa fac sa o ajut mai mult - vb lui Irina- plang si eu cu ea
Maine mergem la dr. abia astept.
In alta ordine de idei si Alice a descoperit ca poate tipa si tipaaaaa si tare ii place , vorbeste si rade prin somn , si vrea neaparat sa stea in fundulet.
Biberonul tot nu il accepta asa ca ii dau cu lingurita apa si ceiut si ia doar daca sunt 3 - 4 picaturi daca sunt mai multe le da afara...deci Ledi te inteleg perfect .
Miere - vezi tu...de aceea iti duceam dorul si eu sunt cu nervii la pamant si ffff obosita, pt ca doar eu ma ocup de Alice si ma oboseste groaznik, dar, o iubesc atat de mult si mi-am dorit atat de mult copilul asta, plang de oboseala si de ciuda ca nu pot face mai multe pentru ea dar - nu o pot lasa sa planga - Nu am nimic impotriva, un copil tre sa mai si planga dar pe mine ma exaspereaza plansul ei, ma oboseste mai tare, deci, prefer sa incerc sa o calmez.

Felicitari fetelor pt kg -lele pierdute
La multi ani tuturor licuricilor

Fug sa ma spal si eu cat doarme Alice si poate reusesc sa mai fac si altceva pe acolo ca nici de asta nu mai am timp

Fotografii noi si vechi
http://b1.lilypie.com/fsVKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truth spune:

Cristi_2003 il pupam pe Carol, bebe cuminte si rabdator, sa-i treaca. Uf, cate au si ei de dus...

cami_antonia am citit mesajul tau cu lupta pentru bebe, emotionant. cunosc si eu disperarea de a nu avea doua liniute pe test. timp de 2 ani am incercat, pe noi ne-a ajutat tratamentul homeopat si acupunctura (aplicat la amandoi). dupa nici 2 luni il aveam pe david in burtica. scump moment, boceala mea cand am vazut testul.
si ce e foarte dureros, e ca lupti singur si daca nu poti sa sustii financiar aceasta lupta, nu prea ai solutii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

LA MULTI ANI ELIZA SI DAVID!!!

La 5 si 15 dormea printul...s-a trezit la 7, a baut niste san (ca nu se numeste mancare ce a tras el de 3 ori) si s-a pus pe somnic langa mami. Apoi, la 9.30 suculetul de morcov si mar, la 10 si ceva lapte de la mami apoi direct nani...Stie el ca mami are treaba sa faca tort ca azi se implinesc 3 ani de casnicie cu tatiii!!!!!

Vazut poze cu David frumos si dulce


de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Cami, ne-a trecut raceala, ne putem vedea bineinteles. Vreau si eu sa vad povestea ta ca toate fetele vorbesc de ea si eu am ratat-o. Imi dai un link te rog

Cristi uff, multa sanatate va doresc, sper sa nu ajungem si noi acolo....lui Vlad a inceput sa i se desfaca dar cu greutate, a zis medicul ca s-ar putea sa scapam.

Jos cu kilogramele, haideti fetelor...curaj

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Veronica multa sanatate va doresc

IRINAAAAAAAAAAAAAAAA unde esti???

ALINAAAAAAAAAA tu .....unde esti???

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

V-am zis ca are radar?????? Cand am terminat tot si ma asezasem si eu sa imi fac unghiile s-a trezit

licuricilor sarbatoriti astazi

Acum am vazut ca sunt pe listuta la inceput. Ingrid ca uite asa m-am motivat.

Vazut Anuta ciufulita scumpa foc. Lisa iti statea bine cu doi
Foarte frumos joculetul Anei.
Arata super salata da eu nu pot manca rosii. De doua ori am incercat si Fabian nu a fost de acord. E singurul aliment la care am vazut ca are reactie. In rest vad ca e o.


Leditia bine ca mananca iar. Poate gaura de la tetina nu ii convine fiind prea mica deja?

Iris lasa ca e bine atat timp cat kg scad si nu cresc. O sa vezi ca odata intrata in ritm se vor duce mai repede.
Fetelor ce multe veniti in Cluj. Sper sa facem o intalnire la care sa ajung si eu. Noi in august nu venim ca sunt plecati cumnatii mei in concediu. Asa ca vom ajunge in iulie si septembrie. Ce e Chiosul?

Cristi imi pare rau ca se chinuie atat Carol. Avea probleme de l-a operat? Mie pediatra mi-a recomandat la Dorian dar am refuzat si copilul nu a avut pana la 6 ani nici o problema.

Roxana spor la treburi. Sper sa te lase Eva

Bee spor la regim. Important e daca o comiti sa nu o lasi apoi balta ci sa continui sa incerci sa te tii de alimentele permise. Asa macar daca nu scazi spectaculos nu pui in plus. Ma bucur ca a fost totul bine la medic. Alexia e o scumpica.

Cami azi dimineata vazusem ca vine ziua ta si m-am uitat repede in calendar ca nu stiam ce data e astazi. Asa ca nu te uitam! Si Fabian mai are colici dar isi face efectul debridatul si espumisanul. Spor la teza.

Truth scump foc puiul tau. La multi ani. Noi nu mancam mereu din ambii sani. Cand vad ca il lasa pe unul il ridic si incerc sa i-l dau pe celalalt. Uneori il aceepta alteori nu.
Ai PM

Irina cum e bucataria???? Cum sunteti ???

Bebelusi poate e din cauza vremii. Eu am incercat sa il scot cate un pic macar chiar daca a fost urat. Dupa ce s-au invatat afara cred ca e normal pe vremea asta sa simta si ei.

Ada adevarul e ca Daria e o scumpa si a fost cumintica foc la intalnire. Doar ca e activa. Oricum cei mici au fost deliciosi la plecare cand au inceput amandoi sa planga de zicea lumea ca ii jupuim in gasca

Ciufik ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun cu diversificarea. Spor la facut bagaje.

Alina2700 bine ai revenit. Spor la slabit cu sau fara regim.

Dark arata super locul ala. Sa va iasa planurile.

Daiopri da tu, tu cum esti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

bebelusi - vezi sa nu i se inchida ca e tare rau. da daca da semne de deschidere inseamna ca mergeti spre bine. la noi era tot mai inchis, tot mai rau.

da uite ca acuma nu mai plange ca ieri, doar cate putin si-i trece cu un pic de dragoste. plus stat cu fundul in lighean.

irina - cand pot sa te sun fara sa te deranjez spune-mi te rog.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Cami,multumesc,dar mai am de dat ca am talie nu!e bine ca am dat 2cm jos intr-o saptamana...problema e ca am ramas speriata de durerea pe care am simit-o cand am vrut sa fac abdomene si nu prea am curaj...

La multi ani licuricilor!

Micola,la multi ani si multa fericire!

Nu mai stiu cine a zis de suptul din ambii sani...eu il tin juma de ora doar la unul,cu pauze de scos aer,pt ca nu mai vrea la al doilea ca e satul,ii ajunge !si vad ca a inceput sa se opreasca singur acum cand e satul,dar ii curge laptele din gura,e tare haios...parca ar fi o sticla umpluta pana la refuz!

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

micola - la multi ani si multa fericire, dragoste si intelegere.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput