Licurici de ianuarie-februarie 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetelor! Intru si eu repede ca doarme printul!
LA MULTI ANI LICURICILOR CARE ASTAZI IMPLINESC LUNITE!

Subscriem si noi la categoria (cred) avem exact starile descrise de voi...dormim putin,maraim la greu,balim la greu,muscam ...norocul meu este ca macar maninca.
Fetelor am si io o intrebare :fontanela lui david e aproape inchisa !credeti ca e vreo problema?

Iris am vazut "doua fete cucuiete" SUPERBE deci ne inscriem si noi pe lista candidatilor pentru manutele lor.Eu am doi flacai frumosi asa ca poate unul din ei reuseste.La care gradina mergeti? la Blijdorp cumva? Ca e foarte aproape de noi..asa ca ne-am putea vedea intr-o buna zi!

Fetelor eu una m-as apuca de regim dar marturisesc ca imi este cel mai greu sa renunt la DULCIURI(ultimul meu viciu).Nu stiu cum am sa fac dar TREBUIE!

Pupici la toata gasca!


poze cu noi 1
poze cu noi 2
poze David Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truth spune:

merci, Aalina, o sa intru cand doarme david

trebuie sa-mi dau seama cum scrieti voi raspuns la fiecare, parca tin minte de o discutie cu deschis mai multe pagini. si scriu incet de tot ca david vrea si el la tastatura. mai baga spatii.

si fiindca tot sunt pe aici, va rog sa ma lamuriti cum e cu statul in fund. vad ca din ce in ce mai multi bebei se cer in fund, dar mamicile sunt prudente. pe david il tin in fundulet la mine in brate si sprijinit de la 4 luni, s-a cerut ridicat si mai devreme. acum deja reuseste sa stea si singur, pentru putin timp e adevarat.
oups! a adormit la mine in brate .
de intors nu se intoarce (de 2 ori de pe burta pe spate se pune?), piciorusele nu si le ridica sa le duca la gurita, desi si le-a descoperit aplecandu-se din pozitia sezand (nu-l las sa se aplece, doar se uita). sa fi gresit eu ceva?

am tot citit si pe aceasta tema si nu ma lamuresc, ba ca nucleii de crestere (????), ba ca un copil nu ar face, ceea ce nu ar putea sa faca.
si nu mai amintesc de impinsul in picioare, pediatra a zis sa nu-l mai incurajam si ascultam, dar bebe vrea sus, se catara pe noi.

va pup, ies acum, ca la noi s-a facut frumos si putem iesi la plimbare in carucior

mami de pui mic, david




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

zicea mamaia mea ca bebeii ajung sa-si bage piciorusele in gurita cand au supt 9 vedre de lapte...cred ca ne apropiem ca si Alexutu se chinuie sa le ridice...

cine stie cum se face sosul la chiftele ca azi sunt in mare forma, am voie sa sar peste dieta, daaa? de fapt, dieta mea este fara paine, decat dimineata 2 felii ca sa pot sa mananc unt si fara dulciuri, si fara mancat dupa 6, hai 7 sera. luni dau si eu raportul ca fac o saptamana, sper sa vad ceva in minus ca altfel ma descurajez de tot..
fug la blat

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truth spune:

ariya si eu ii ziceam butelcuta cu lapte. david suge cam 10-15 min la un san, apoi daca il pun la celalalt trage cateva guri si-i da drumul. insa dupa cateva minute, excesul de lapte ii vine inapoi - pe mine bineinteles, miereamara(ai pus in cuvintele potrivite ceea ce traim cu toatele)

vedeti ca m-a prins microbul DC? zau ca sunt pasionante discutiile aici, da' eu abia acu m-am simtit freaky doar stand si citindu-va (am vazut pe un alt thread cum le barfeau pe cele care nu intra, doar citesc)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

multumesc mult de urari, dragoste si intelegere si voua, tuturor!

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

cristi, doar o sugestie, nu o pune in practica inainte de a te documenta: in apa in care sta cu funduletul nu se poate dizolva putin bicarbonat de sodiu alimentar sau pune niste ceai de galbenele?

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

selene - m-am gandit si eu la galbenele, da mi sa nu se vindece prea repede, adica sa se inchida la loc.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ziua buna la toata lumea!

LA MULTI ANI David de Truth si Eliza de Ira-Liza

Am aparut si noi...am papat de dimineata, iar acum bebe isi face nani de-al doilea (sau al treilea) in bouncer. Iar mami asteapta... sa-i vina masa si scaunele si umbreluta (adeca setul de gradina) comandate acum 2 zile. Ca a dat instructiuni sa fie livrate pana la ora 1... ca dupa aia il ia pe bebe si "mergem la copii", adica la baby group.
Fetelor, am vazut ca va place viitoarea noastra destinatie de vacanta. Chestia e sa vedem cand putem si ajunge acolo. Probabil cam pe vremea asta la anu'(vara asta suntem ocupati cu naming ceremony +familia mea in vizita, si cu cele 3 saptamani in Romania)... da' nu-i rau nici asa.
Mai raportez inca juma' de kil dus. Deci...am ajuns la 69 kg. Bun lucru .

Cristi, sanatate multa la Carol, sa nu-l mai supere "operatia"

Aalina, Chios e o terasa faina la lacul din Parcul Central din Cluj (asta daca imi aduc eu bine aminte din vremurile de studentie). Neaparat ajungem si noi la intalneala, probabil in primul sau al doilea week-end din septembrie (ca in al treilea plecam inapoi). Abia astept sa ne cunoastem

Lisa, felicitari pentru biletele cumparate Voi cat stati in Romania?

Veronica, sanatate multa la puiut! Hai ca o sa treaca si perioada asta de "zombilisme" odata si odata!

Bebelusi, tin pumnii sa nu fie nevoie sa-l operati pe Vladut.

Micola, multi multi ani impreuna cu sotul tau .. si sa iasa foarte bun tortul . Cam ploua in gura la mine da' rezist

Truth, ce flacau mare ai! Si ce dulce e!Si MisterMister papa de la ambii sani la fiecare masa, adica dupa ce il lasa pe unul, eu il ofer si pe celalalt. Uneori vrea si mai papa bine si dintr-al doilea, uneori ia doar cateva gurite de lapte si atat. Daca bebe e alaptat exclusiv, nu e nevoie sa te grabesti cu diversificarea, cat mai aproape de 6 luni e OK. Ai PM cu parola

Cami, ce noapte agitata ati avut! Poate noaptea asta va fi mai bine

Flowerbee, las' ca nu-i asa mare baiu' cu "scaparea la dieta" ... da' acu' intreb si eu... tu "de unde" vrei sa slabesti? Mie imi pari subtirica

Iris, deci ne vedem in Chios, nu ?

Ariya, felictari pentru kilogramele pierdute!

Ledi, pai carevasazica bebe vrea o mami activa, nu?

Am vazut pozici de Anuta de Lisa, David de Truth, Paul de Pyc, Stefan de Carmen, Iulia de Jasmi... unde-s pozele lui Naty ca nu le-am gasit?



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Micola, eu la chiftele fac sos de rosii... si cartofi piure. Noua tare ne place combinatia asta.

Alina, eu zic ca cel mai bine e sa intrebi pediatrul ce si cum cu fontanela. Noi ne putem da doar cu parerea, pediatrul e cel ce stie mai bine cum stau lucrurile.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Am reusit si eu sa intru in sfarsit! De vineri seara nu am avut net pana acum si tare mi-ati lipsit
La multi ani Eliza Teodora si David Andrei(o dulceata de baiat )

Si la multi ani si buburuzei mele care astazi implineste 4 luni!!!
A fost foarte greu dar nici nu stiu cand au trecut aceste luni. Acum tot stresul si oboseala sunt topite de zambatul minunat si ganguritul dulce al fetitei mele pe care o iubesc cu fiecare zi tot mai mult.

Am vazut ca ati pus listuta de slabit pe prima pagina iar eu sunt cap de lista.... Dar, cu toate ca nu am tinut un regim ci doar am mai imputinat dulciurile si painea si nu am mai mancat dupa ora 20, raportez si eu 1 kg minus.

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput