Colectia de toamna - iarna 2005 (239)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello, hello, pe unde sunteti, doamnelor?

Gabitaco, acum am vizionat si eu montajul cu serbarea Mateei. N-as fi recunoscut-o! A si crescut domnisoara mare, dar parca si pozele au fost mai rarute in ultima vreme . Super-reusite desenele de pe fetze, cred ca a fost o serbare tare draguta.

Ca ramasesem datoare: Cristi a spus poezia la serbare!!! Incetisor si cu ajutor la strofa a doua (aia pe care nu mai apucasem s-o invatam bine), dar a spus .

Mandy, felicitari pentru carnet, sa-l folosesti cu bine! Urata criza asta, dar din cate citesc, unii deja spun ca ce a fost mai greu a cam trecut. Oricum, se intampla lucruri interesante (tocmai am vazut ca rusii cumpara opel, pe hummer parca-l iau chinezii )...

Va asteptam cu pozele de la intalniri
Si mai cu viata, va rog, ca m-am plictisit citind subiectele de la culinar. Si nu face bine deloc nici la kg, offf offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Salutari din departari!


Am apucat sa vad si eu ( in sfarsit!) poze cu Lavi si fetele la Cisnadioara , Ana ( ce papanas dulce) si Cristi ( inaltut si subtire , seamana cu tine ) de Maria, cu frantzuzoaica eleganta Amalia de Alina (ce-mi place cum ii sta cu parul lung) cu pufulet Cristian de Coralia (este dolofanel) cu cocheta Rianna si moderna de Mima, cu buburuza Nati ( ii sta superb in rosu!), autoportretul Silvicesc - perlucesc si cu fluturas firav Mateea de Gabitco ( mi-a placut site-ul mult si muzica aleasa). Tare dulci fetite-cu-funditze! ( si baieti -Cristinei )

Lavi, ce-a crescut Filip! inca putin si-i iei motul. Baieteilor nu li se taie turta, nu?
Ultima data cind am citit intrebai ce ar trebui sa cumpere nasii finului. Eu i-am cumparat finutei noastre o casetutza de bijuterii din argint pe care am gravat ceva de genul " din partea nasilor tai, cu drag " si cu data cind i-am taiat motul ( acum vreo 4 ani in urma). Adica, ceva semnificativ zic eu, sa-si aduca aminte peste ani. Jucariile se strica, se arunca, dar un lantisor cu cruciulitza sau ceva de gen se pot pastra in ani.

Roxi, succes cu petrecerea de duminca!
Eu am pregatit pentru tava lui Bobby urmatoarele ( deocamdata, ca am inceput operatiunea asta de ceva timp si tot mai adaug cite ceva ) :
masinuta, minge ( micute de tot) chei de masina, pix, carte, surubelnita, casca de protectie ( ptr copilasi, mica - daca i-o calca pe urma lui taica-su, in santier o sa-si petreaca zilele) un instrument medical ( luat de prin jucariile lui Rachie) bani, calculator, iconita, telecomanda , si as vrea si un mouse.


Despre noi, sintem bine, eu sint pe fuga mereu, am pb cu dantura si vizitez cabinetul destul de des, am participat la prima sedinta cu parintii la viitoarea scoala a lui Rachie ( cu instructiuni gen ce sa le dam la pachet, cu ce sa-i imbracam, ce le este permis sa faca si ce nu, etc.) mergem la cursurile de inot, patinaj ( la asta vom renunta din lipsa de interes, o sa prestam un balet sau niscaiva ore de muzica, dupa preferinta d-rei) participam la zilele aniversare ale prietenilor lui Rachie ( cind o sa inceapa si Bobby cu astea, chiar nu stiu pe unde voi mai scoate camesa ). Cam astea.
Scuze ca sint telegrafica, mi-as dori sa chatuiesc mai mult , mi-e dor de voi!
Vacante placute tuturor!

Roxi , am pus poze in ct. comun, asa cum am promis.

va pupicesc de o mie de ori

People who have a sense of worth don't need any other baggage; they can travel anywhere.
And do almost anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

salutare!
Am pus o ciorbita de pui la facut, pana atunci sa dau niste raspunsuri:

In primul rand Noki esti o draguta, iti multumesc ptr oferta cu masina, din pacate eu joi am avut program plin, am ajuns pe la 9 acasa.
Dar poate altadata va intalniti mai prin centru, ceva Terasa Doamnei, unde ne-am intalnit cand eram ? Ca nu ma omor dupa fitzele de Dorobanti
Daca te mai intalnesti cu Xandra, transmite-i multa sanatate din partea mea lui Vladut, ca am vazut ca are ceva probleme.

Gabitaco dulcica foc Mateea, parca s-a mai ingrasat, are mai multa carnita pe ea, eu mi-o aminteam mai firava. Ii sta mai bine asa. Frumoasa gradinita, mi-a placut ca are un aer vesel.

Lavi ce maini dibace are sora ta, i-au iesit f.bine antenutele, iar Nati era tare draguta costumata asa.

Corap vanzare buna maine la targ!



Noi suntem tot pe drumuri ca sa luam ce trebuie ptr noua baie, azi am fost la Praktiker, cesarom, Cora, piata. Apoi seara am scos copilul in parc. In Tineretului, mare gresala, uitasem de ce il urasc, azi mi-am adus aminte - e plin de "minoritari". Si azi am prins si un concert al lui Smiley, deci cocalarime la greu.

In schimb, azi cred ca a fost o zi nefasta ptr Ili, a avut mai multe accidente ca in ultimele 6 luni la un loc (ea nu se prea loveste) - cand s-a dat pe un tobogan gonflabil, s-a lovit de un baietel si si-a spart buza, apoi a cazut cu trotineta si si-a julit genunchiul, iar acum 2 minute a incercat sa urce canapeaua si nu a reusit, a cazut si si-a lovit capul de masa. Ce-o avea copilul asta? Poate e doar obosita.

Hai ca ma intorc la bucatareala. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy!

Feli, Bietul soarec, sigur era obosit si de-aia a cazut atata. Si Sarah mai are zile de-astea.

Inuta- mi-e dor de postarile tale!

Corapino- tinem pumnii maine sa te imbogatesti si sa lasi si suuper impresie!

Roxi- distractie faina de tot maine la de-motzare!

maria- bravos viteazului Cristi spunatorul poeziei! Nota 10!

---

Ador sarbatorile si week-end-urile prelungite! Stiti de ce? Ca e gol Bucurestiul!Am fost asta seara in Herastrau si spre maaaaaaarea mea mirare era super lejer.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:


ma bucur ca v-ati distrat laintalneala.
noi iar fuseram ieri cu trenul la balotesti, inca nu l-au scos.ieri a fost prima data cand am plecat de acasa si l-am lasat pe fi-miu plangand dupa mine.cum nu s-a inteles maica-mea cu el mi l-a adus pe cap la cosmetica. A stat cuminte pe scaun cat a durat un tratament cosmetic si in epilat complet,inclusiv inghinal.tot punea intrebari ca ce-mi face, de ce, cat mai dureaza,voia sa-mi dea pup cand aveam masca pe fata, dar a avut rabdare asa ca l-am recompensat.

saptamana care vine iar am vinerea libera, as vrea sa plec cu D la mare cu trenul si sa vina si S dupa noi.oare gasesc cazare doar ptr weekend?

aaa.uitasem.am platit biletele ptr duni-pelican 1-7 august.nu s-a mai rzagandit Sorin.dar dupa...tre sa merg la Herculanema deranjeaza mirosulde sulf.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ce faceti doamnelor, nu mai ziceti nimic? Hai ca in parc nu cred ca sunteti. Cel putin in Bucuresti, ploua

Noi avem parte numai de aglomeratie oriunde mergem, aseara am fost in parcul Titan si iarasi am gasit tot poporul. Poate tot din cauaza ca era concert, de data aceasta de muzica po****ra. Ne-am delectat insa cu kurtos si turta dulce facuta in casa

Acum asteptam sa se opreasca ploaia...

PS: evident, accuweather a dat-o IAR in bara, zicea ca azi va fi frumos, eu nu mai am incredere in acest site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

are cineva salvata celebra reteta de ciorbita de dovlecei care a circulat intens pe la subiectul LR?

EDit: gata, am gasit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

helou, helou,

ina, mi-au placut pozele de copii fericiti:) si comentariile tale la poze. chiar ca aia cu rachie in fuste colorate e etnica rau:)
completa lista ta de tava de taiat motul! bravo. cum stati cu lucrul la terasa?

joy, ce mai faci?!

corapina, cum a fost ieri? mie imi pare rau ca n-am ajuns din motive de program de dimineata, aseara am iesit cu noki si vorbeam de tine, speram amandoua ca a mers super la targ.

l-am tuns pe bulina ca nu se mai putea. ii sta lui bine parul ala poetic, dar acum cu canicula era lipit de cap, frunte etc, curgea apa din el de transpiratie, saracu'.

eu am pus la uploadat pozele de la intalnirea din ior de saptamana trecuta, 180 de poze maricele, a trecut o ora, cica mai are 10 ore de urcat

roxi, cum a fost taiatul de mot?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Mi-am revenit si eu putin si am intrat sa va salut!
Ma bucur ca e bine toata lumea !

Mandy, sanatate multa lui Kriszti (sper sa nu fie nimic grav)

Nunta a fost frumoasa si m-am emotionat ... nu ma asteptam, ce-i drept! Destul de multa lume, multi colegi de-ai lor, atmosfera ok - l-au avut pe Daniel Lazar plus DJ si inca o "formatie" de 3 gagici... oricum show-ul cu vioara al lui Daniel Lazar a fost bestial! N-am rezistat incaltata pana la final - de pe la 1 noaptea am ramas desculta ! Trimit acum poze in contul comun, daca aveti chef de vizionat.
Aaaa... pe Daria nu am luat-o decat la cununia civila si zic eu ca a fost OK asa ! (a fost agitatie multa, lume multa ...) Am bocit, bineinteles, la un moment dat ca n-am avut-o cu mine, dar nu a mai fost niciun copil si s-ar fi plictisit ingrozitor!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

http://picasaweb.google.com/flavi2005/AndreiSiFlavi#slideshow/5344912993017745730

salut!

andrei, azi, fix la 5 luni, are 9,7kg si 73 cm. e alaptat exclusiv.deja "face flotari", dupa cum vedeti din poze. am vrut sa-i comand tortulet , dar a fost inchis la cofetarii.

ieri, flavi a implinit 3 ani si jumatate.vrea si ea tort musai cu mica sirena.

azi noapte andrei nu a dormit de la 2,30 la 5 dimineata.cred ca din cauza caldurii, ca nu am patit de mult asa ceva.


am vazut poze, super frumoase si relaxante!binenteles ca le vad pe bucati!
vacanta placuta celor care deja plecati!

mara, flavi(7 dec 2005) si andrei (8 ian 2009)

Mergi la inceput