Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_tinaus

Georgiana, mi se pare mie sau fetele astea a noastre de Cluj seamana...
Apropo...a mea nu e licitata inca..au mai ramas baieti?


Cristina, mami de Ana - 30 martie 2009

Poze broscuta harnicuta

eu am multi 3 baieti de licitatcine da mai mult?

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza..am avut si eu o naopte..ok..cu o trezire simultana(mai nou asa fac gogosile) la ora 5

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna mamici de ghiocei,

noi suntem ok si noi mai avem colici dar nu foarte" rai"-plange e maraita dar sunt de scurta durata.
La multi ani!
Alexandra- bebe de Novus

Crina- bebe de Silvi8
Calin Nicholas- bebe de Gina2008,
Sophia- bebe de OlgaTarziu

Ioana- bebe de M_monique

petrean mereu mi-a fost frica sa nu am gemeni,sa nu ceara amandoi odata pa-pa;ka-ka singura nu a-si fi facut fata.Asa se poate intampla si cu doi copii de varste diferite(cazul nostru) dar puteam sa-l aman putin pt Bodo(pe mine ma ajuta sotul cand vine seara de la servici-atat)-nu stiu daca tu ai ajutor dar mi se pare f greu. pentru tine si multi -ici



Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata tufete

raportam o dragoana care papa din nou la fiecare 3 ore sintem iara la cca 7 mese/24 ore.

Raportam si caldura mare, am avut probleme cu tzitzile, am facut masaj dupa fiecare supt si si-au revenit, facusem ceva nodule dureroase spre subrat si sub tzitzi... bineinteles ca am incetinit lichidele ca sa se goleasca tzitzile. Acu dragoana e suparata ca n-a avut deajuns laptic da-i trece peste o ora cind vine iar (am baut acuma mult).



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

mneata tufete!

LA MULTI ANI Alexandra, Crina, Calin Nicholas, Sophia, Ioana!!!

Multi pupici si floricele pentru mamicile lor curajoase: Novus, Silvi8, Gina2008, OlgaTarziu si M_monique

Dupa ziua de ieri epuizanta (fetele stiu de ce!) - apropo, nu de palarie de soare se plangea baba, evident! In plus, copchilu era complet la umbra, sub parasolarul caruciorului. Sunt mereu cu ochii pe el, sa nu mi-l prajeasca vreo clipa. Oricum, soarele nu era super shining, mai mult era timid si se ascundea printre norisori. Era insa caaaaaldddd - inapoi la poveste. Azi-noapte dormi copchilu' de la 10 la 6 dimineata. Si nici atunci nu plangea, ci doar se foia. Cand am vazut lumina afara nu-mi venea sa cred!!!

Azi zi scurta la birou, ca am musafiri dupa-amiaza. Asa ca pupam fetele in case ca nu ne mai vedem.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna dimineata!

Azi am lasat fata cu bona si l-am dus eu pe Clau la gradi. Alex e plecat de la ora 4,30. De obicei il duce bona cu taxi daca pleaca el de dimineata, sau il duce soferul, dar acum nu avea cine. E prima data cand o las cu ea. Zice ca nu a plans, ca bona (buni lui Clau) e si ingaduitoare, si s-a jucat cu ea si au gangurit amandoua, nici nu cred ca mi-a simtit fi-mea lipsa. Cu masina fac 3 minute pana la gradi (stiu ca inainte de a intra pe strada unde e gradinita inceteaza sa piuie alarma pt centura, pe care nu o pun tot timpul). Deci in vreun sfert de ora eram deja inapoi.

Dodo, te astept pe messenger sa rezolvam produsele de la Bazar. Plizzz help me!

Fetele, luna asta pe 30, in memoria Almei, vreau sa dau fetitelor de la odisee o jucarie de plus roz. Cine doreste, va rog sa-mi spuneti. Nu vreau sa aleg eu, nici sa se creada ca e preferential, nici sa se simta cineva obligat sa accepte desi nu doreste.
Va multumesc anticipat!

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani!
Alexandra
Crina
Calin Nicholas
Sophia
Ioana



Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza!
Chatonico, nu te plinge, ca si a mea maninca tot cam la 3 ore, desi de fiecare data cind termina de mincat eu apas o data pe tzitzi si curge jet, deci n-ar fi problema ca nu are destul lapte. Nici nu adoarme mincind. Acum parca incep sa inteleg o fosta colega de facultate, care a nascut odata cu cumnata-sa, si care mi-a zis ca pe la 4 luni i-a dat celui mic formula la masa de seara, ca vedea ca celalalt bebe doarme practic toata noaptea, pe cind al ei se tot trezea sa ceara de mincare. Pe de alta parte, cu sistemul asta cu dormitul impreuna, nu ma deranjeaza asa de tare trezirile de noaptea - singura treaba nasoala e ca e prea ingusta canapeaua aia, si dimineata ma dor spatele si/sau soldurile de behai.

Am citit si eu ca la virsta asta ar trebui sa aiba 5-6 mese pe zi, dar mi se pare imposibil, atita timp cit alaptatul la cerere presupune sa nu ii dai nici apa nici ceai.

Citisem in capitolul trecut ceva cu fontanela "depresata". Nu stiu daca e chiar asa (sau poate nu am inteles eu corect); la noi, dintotdeauna, in zona fontanelei tesutul a fost mai "jos", senzatia pe care o lasa e cea de denivelare cit e grosimea osului.

si noi ne-am descoperit minutele si privim cu maaare interes degetele, care se misca numai cum vor ele. Cea mai tare faza a fost in prima zi de urmarit minutele, cind le apropia incet de fata, uitindu-se tot mai crucis la ele, pina isi dadea cu ele peste nas si se speria, si tresarea cu miinile in lateral.

Mai noi prinde in mina jucariile (greu si neindeminatic, dar ii iese pina la urma) si uneori le duce la gura, iar pusa pe burta incearca sa se tiriie pina la jucarie - intinde o minuta - si...forta de frecare e mare

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Buna mamici de ghiocei,

noi suntem ok si noi mai avem colici dar nu foarte" rai"-plange e maraita dar sunt de scurta durata.
La multi ani!
Alexandra- bebe de Novus

Crina- bebe de Silvi8
Calin Nicholas- bebe de Gina2008,
Sophia- bebe de OlgaTarziu

Ioana- bebe de M_monique

petrean mereu mi-a fost frica sa nu am gemeni,sa nu ceara amandoi odata pa-pa;ka-ka singura nu a-si fi facut fata.Asa se poate intampla si cu doi copii de varste diferite(cazul nostru) dar puteam sa-l aman putin pt Bodo(pe mine ma ajuta sotul cand vine seara de la servici-atat)-nu stiu daca tu ai ajutor dar mi se pare f greu. pentru tine si multi -ici



Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!


Nu am ajutor...decat dupa ora 16 cand vine sotul aksa..in rest sunt mereu singura cu cei 3 iezi cucuieti..am mai spus-o si repet..cu Andrei mi-e cel mai greu..ca acum e la varsta mofturilor..a figurilor..a crizelor de personalitate...si mi-e mai usor cu 2 copii decat mi-a fost cu andrei singura sa-l cresc
As minti sa spun ca nu simt uneori ca cedez..insa trebuie sa merg mai departe..i-am facut..ni i-am dorit..trebuie sa-i crestem cum putem mai bine

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

`neata!
pisigri, eu am zis de frontanela, vad ca s-a mai discutat pe forum:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=41546&whichpage=1
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=105

Daca e sau nu asa, nu stiu, dar eu am vazut diferenta intre inainte si dupa ce i-am dat apa. Eu nu alaptez, deci e ok sa-i dau apa.

Aris, eu n-am nici wrap, nici marsupiu, ti-am zis doar ce am citit. Tot zic ca probez mai intai cu ceva material de prin casa sa vad daca ar sta, dar nu apuc, aseara am adormit inaintea copilului.

10 saptamani si 5,9 kg

Mergi la inceput