Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor!

La Multi Ani Olishka si Anamariame, sa fiti sanatoase si fericite

La Multe lunite Victor Christian!

Monnvas, am eu fata de dat, ca nimeni nu s-a oferit. Ia uite aici, ultimele poze cu mandruta http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/106#


Noi suntem iarasi cu colicii in floare, deja nu mai pot, nici nu stiu daca sunt colici da are niste crize de urlete de nu mai pot. Nici nu prea se satura cred, dar nici nu se omoara cu mancatul, refuza bibele, de abia abia trage putin din el, desi la titi plange si urla dupa 5 minute, nu mai stiu ce sa mai fac cu ea
Am aruncat biberoane intregi de formula, m-am chinuit sa ma mai si mulg si tot degeaba. Se agita cand mananca, e f agitata inainte de culcare, adoarme f f greu, sper sa fie burta si sa scapam curand ca nu mai pot

Pe 7 avem si noi botezul, mai are cineva atunci?

Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Cris_tinaus, Bris e clujanca, dar s-a nascut la Baia Mare, la aceeasi maternitte cu Sophica, de-aia zic Acum m-am uitat mai cu atentie la pozele de pe picasa si am vazut ca e o freza destul de comuna la fetitze! Sau asa o fi trendul anul asta? Eu am pus poze noi la album, sunt mai "in coada".
Olishka, 12 ani diferentza zici?! N-as fi zis in veci! In sensul ca amandoi aratati foaaarte tineri, credeam ca sunteti de-o varsta, aratati asa...ca doi studenti!;). Da' numa io nu regret "early twenties"?:)) Io in ruptul capului nu m-as intoarce la 22 de ani; nu zic, viatza mea a fost frumoasa mereu, nu ma pot plange, dar de la 29 a inceput sa fie superba!
Vreau sa vad si eu poze cu bebe Alexandros in wrap!! Voi unde le-ati vazut, ca eu nu gasesc?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


Ilinca sper sa fie asa cum zici tu: adica sotul meu arata mai tanar, nu eu mai in varsta

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Aha, deci ma banuiesti de "diplomatie", ca am zis ca pareti tineri sa te menajez? Hehe. Nu, tufata, amandoi pareti indecent de tineri:)). Esti o pitica, dar tot nu esti mezina, ca din cate stiu eu cea mai tanara mamica e Nikoleta Si stiu si care e cel mai tanar tatic!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisik multumim pt urari

Si pe al meu David il chinuie burtica. Da nu stiu exact daca astia sunt colicii. Si m-am speriat f tare, caci i-am pus mana pe burtica si m-am ingrozit: zici ca ii umbla cineva pe-acolo asa se simtea. Ati patit asa ceva? A fost agitat toata ziua, doarme cate putin, cand e treaz e marait. Acum doarme, dar nu ma culc inca, sunt sigura ca trebuie sa se trezeasca acum.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Oli, da, se simte bolboroseala in burtica si trage muuulte parturi
Si la noi de cand s-au intoes colicii, iarasi nu face caca singurica...oooofffff, nu se mai termina perioada asta, ca deja nu mai pot

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Cris_tinaus, Bris e clujanca, dar s-a nascut la Baia Mare, la aceeasi maternitte cu Sophica, de-aia zic Acum m-am uitat mai cu atentie la pozele de pe picasa si am vazut ca e o freza destul de comuna la fetitze! Sau asa o fi trendul anul asta? Eu am pus poze noi la album, sunt mai "in coada".
Olishka, 12 ani diferentza zici?! N-as fi zis in veci! In sensul ca amandoi aratati foaaarte tineri, credeam ca sunteti de-o varsta, aratati asa...ca doi studenti!;). Da' numa io nu regret "early twenties"?:)) Io in ruptul capului nu m-as intoarce la 22 de ani; nu zic, viatza mea a fost frumoasa mereu, nu ma pot plange, dar de la 29 a inceput sa fie superba!
Vreau sa vad si eu poze cu bebe Alexandros in wrap!! Voi unde le-ati vazut, ca eu nu gasesc?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


da..de-aia am zis eu l inceput ca e Bris clujeanca..n-am stiut ca o sa o revendice Baia Mare
pozele cu Alex nici eu nu le-am vazut...da` ma gandeam ca e ceva cu mozilla al meu si nu-mi arata semnatura lui Aris
deci...vrem si noi sa vedem wrap-ul pleasssseeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

in sfirsit, terminai treaba

oli, costum de baie cu burta ai sigur pe-acasa, d-ala de piscina de iarna, nu? ia-l ca e bun :) io asa facui!

ilinca, pozele cu alexandros sint la semnatura lui aris, dai click pe BB.

fetelor, sa ma laud copsei vinetele, dupa ce facui si prajitura cu ciocolata (fondant de ciocolata, de fapt) si ... tam, ta, nam!!!! CALCAI!!! Nu tot, normal, dar o parte din lucrurile de BB, ce ii trebe zilele-astea. Miine daca am curaj sa continui, ca am musafiri vineri, imi vine o fosta colega de master sa ne vada

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

hi hi...m-am prins si eu cum e cu pozele lui aris..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Am gasit si eu cu wrapul asta: asa arata http://www.bris.ro/magazin/produs/Wrap-Carry-On-81

Cris, ai dreptate, seamana bine fetele noastre. Drept e ca e baimareanca si dupa locul nasterii si dupa taica-su :D. Mie la inceput mi se parea ca seamana cu Sophi a lui Ilinca dar prima si prima oara cu Luana...

Ilinca, wellcome back, mami. Bine ca ai scapat de virusi.

Pupici la mamici si bebici

Mami de Bris, 16 apr 09

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

in sfirsit, terminai treaba

oli, costum de baie cu burta ai sigur pe-acasa, d-ala de piscina de iarna, nu? ia-l ca e bun :) io asa facui!

ilinca, pozele cu alexandros sint la semnatura lui aris, dai click pe BB.

fetelor, sa ma laud copsei vinetele, dupa ce facui si prajitura cu ciocolata (fondant de ciocolata, de fapt) si ... tam, ta, nam!!!! CALCAI!!! Nu tot, normal, dar o parte din lucrurile de BB, ce ii trebe zilele-astea. Miine daca am curaj sa continui, ca am musafiri vineri, imi vine o fosta colega de master sa ne vada

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



O ce harnicuta!!! Si cate bunatati

Nu am costum de acela. Ma duc zilele astea sa caut.

Ilinca mai e si Leeloo. Ea cred ca e cea mai mica.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput