miracolul supravietuirii celor 2 ingerasi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

Bine ai zis ,,la lupta ptr viata nu trebuie sa renunti niciodata,,,mare adevar,
nu avem nici un drept sa renuntam ,intodeauna mai e loc ptr o minune sau o speranta,iar daca nu se intrevede nimic bun la orizont trebuie sa ne amintim ca cel de sus pe cei dragi lui ii tine aproape prin suferinta.
Si eu am auzit pareri cum ca ar fi trebuit sa renuntam la copil sa il lasam sa moara decat sa fie un handicapat,,,asa iti vine sa le faci acelor oameni,
dar ce fel de mama trebuie sa fii ca sa poti sa faci lucrul asta,sa decizi tu, asta vreau sa traiasca asta nu, ca la piata,,,mai poti sa astepti apoi minuni si indurare de la d-zeu?
eu am spus tot timpul si cred cu tarie lucrul asta,,,daca eu am fost aleasa de cel de sus sa cresc un copil cu handicap atunci e ptr faptul ca sant o fire puternica capabila sa trec peste toate care isi iubeste copilul mai mult ca orice ,nu ma rusinez cu copilul meu din contra sant mandra si bucuroasa ca e al meu.
orice mama ar face orice sa stie ca copii ii sant sanatosi fara probleme dar din pacate nu depinde de noi,,asa ca eu zic sa vedem partea buna a lucrurilor intodeauna,,nu ceea ce ni se intampla noua e cel mai grav,,mai sant altele si mai dureroase,,
pupici la toti,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

adriana, nu am mai citit asa poveste cutremuratoare! M-a emotionat tare, mai ales ca fetita mea e de varsta baietilor tai.
Dumnezeu va iubeste mult si va fi alaturi de voi in continuare in marea calatorie a vietii.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mi s-a taiat respiratia
nu-mi vine sa cred ce citesc, Dumnezeule, prin cate ati trecut,nu stiu ce as fi facut in locul vostru, nu-mi pot imagina asemenea durere
Cert e un lucru, nenorocitii aia din Romania nu se pot numi medici si sper sa le dea Dumnezeu ceea ce merita, tuturor!
SA VA TRAIASCA MINUNILE, SA VA ADUCA NUMAI BUCURII, SA FIE SANATOSI SI VOIOSI, SI VOI ALATURI DE EI SI DE FETITA! Sunteti o familie binecuvantata!..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

va multumesc tuturor ptr cuvintele voastre,,santeti niste dragute toate
va pupam si va dorim si noi numai bucurii si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

plang ....plang si iar plang...m-a emotionat povestea ta...ma bucur ca a fost un final fericit.

ma in fata unor oameni puternici care stiu ce inseamna lupta cu viata!!

sa va dea d-zeu multa sanatate si forta sa continuati lupta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Nu pot sa spun decat atat....sa va dea Dumnezeu sanatate sa va puteti bucura de puiutii vostri. Plang incontinuu dar ma bucur ca s-a terminat totul cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Sa iti traiasca puii, sa te bucuri de ei
si Andrei s-a nascut la 1400 de grame, avorton, 24 de saptamani, eu eclampsie cu coma.Acum e un adolecent zapacit, care imi lumineaza viata, care iubeste si adora scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

si copilul meu iubeste viata la nebunie,,de fapt ei toti sant niste copii ff iubareti si veseli dar adrian e un pic mai diferit ,e copilul care rade cu cea mai mare pofta te molipseste si pe tine vrei nu vrei,pasiunea lui sant povestile pe dvd,,a vazut cateva zeci sau sute si a retinut sute de expresii de acolo pe care le foloseste cu o deosebita placere .
cand il cert imi spune serios,,,auzi mama iti dau cuvantul meu ca nu mai fac,,nu ma crezi? las ca vezi tu ca pana maine nu mai fac
sa il mananci nu alta,,,
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Ce poveste de viata cutremuratoare...nu-mi vine sa cred prin cate ati trecut...te felicit,adriana,ca ai gasit putere,iubire si speranta sa treci peste aceste momente...sunteti cu adevarat o familie binecuvantata!

Mai locuiti in Sm? daca da, mi-ar place foarte mult sa va cunosc intr-o zi... poate iesim intr-o zi in parc impreuna sa cunosc pe viu acesti mici luptatori!

Sa va dea Dumnezeu putere si sanatate in continuare sa va puteti bucura de baietii si de fetita!

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Ce poveste de viata cutremuratoare...nu-mi vine sa cred prin cate ati trecut...te felicit,adriana,ca ai gasit putere,iubire si speranta sa treci peste aceste momente...sunteti cu adevarat o familie binecuvantata!

Mai locuiti in Sm? daca da, mi-ar place foarte mult sa va cunosc intr-o zi... poate iesim intr-o zi in parc impreuna sa cunosc pe viu acesti mici luptatori!

Sa va dea Dumnezeu putere si sanatate in continuare sa va puteti bucura de baietii si de fetita!

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput