miracolul supravietuirii celor 2 ingerasi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Sa va traiasca cei 2 copilasi norocosi!
Felicitari voua parinti care ati luptat si o veti face si in continuare!

Cred ca este cea mai impresionanta poveste pe acest forum, si am citit multe povesti despre prematuri.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

va multumesc din suflet ptr cuvintele voastre,,
au trebuit sa treaca 6 ani ca sa pot sa scriu momentele de disperare si suferinta prin care am trecut atunci,,ieri toata ziua am plans si mi-am strans copii in brate,,scriind povestea lor aici pe forum am retrait fiecare secunda ,mi-am amintit de toate clipele traite la intensitate maxima,,,si mai ales mi-am amintit,,,
CUM CEL DE SUS SI-A INTORS FATA CATRE NOI,,,ptr ca daca dr care s-au luptat sa le salveze viata copiilor ,mai ales a lui Adrian spun ca e o minune ca traieste ,,atunci chiar e o minune,,,
Eu sant fericita ca e minunea mea,,,stiti de dimineata am mers la ei in camera sa ii imbrac si ADRIAN mi-a zis iubindu-ma MAMI SANT MANDRU DE TINE SI N-AM SA TE UIT NICIODATA( ii place lui mult expresia asta)
sa il mananci nu alta,,,bineinteles ca de la atat dragostit si iubit am coborat jos cu vreo jum de ora intarziere,,,
Dar ne-am permis ,,,in amintirea vremurilor trecute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:




pentru o familie minunata!

Felicitari din tot sufletul!

Mara

Cu Dumnezeu in gand


http://tt.lilypie.com/QsGpp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Adriana, imi pare rau ca ati trecut prin atatea incercari si suferinte, va admir ca ati avut atata credinta si ma bucur ca D-zeu si-a intors fata spre voi si cele doua minuni au supravietuit si v-au adus atata bucurii!
Mult succes si sa aveti parte de multa sanatate si fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Adriana, sa-I multumesti Lui Dumnezeu in fiecare zi pt minunile tale. Numai El a putut si poate face ceea ce medicii nu pot.
La multi ani copilasilor tai!

Patru luni fara Alma...
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Adriana, ma inclin cu respect in fata ta. Plang in hohote si nu ma pot abtine, desi finalul e unul fericit. Recunosc ca la un moment dat mi-a fost teama sa mai citesc...si m-am dus repede la final, sa vad finalul.
Slava Domnului pentru Minunile tale!
O poveste tulburatoare, dar extrem de frumoasa. Cuvintele fiului tau m-au facut sa plang. Cred ca simti ca explodezi de fericire cand ti le spune.
Sincera sa fiu, citind ce ai scris tu m-am rusinat gandindu-ma la momentele mele de deznadejde, cand dupa doar 3 ore de somn din 24 ma plangeam ca fiul meu (care sambata a implinit 2 luni) e un copil dificil, ca imi e foarte greu sa ma descurc cu el, ca plange din cauza colicilor, ca plange de foame, ca plange sa se alinte sa il bibilesc eu, ca ...offf. Probabil ca zambesti gandindu-te la aceasta situatie ideala in comparatie cu ce ai trait tu, tocmai de aceea spun cu mana pe suflet: ii multumesc in fiecare secunda lui Dumnezeu pentru bucuria imensa de a fi mama unui baietel.
Tie iti doresc sanatate si putere, iar celor 3 copii ai tai de asemenea sa fie sanatosi, Adrian sa isi revina complet si toti sa iti aduca imensa bucurie in suflet ca recompensa pentru efortul tau.
Respect si pentru sotul tau.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

GIGELICA20
gandindu-ma in urma cred ca as fi dat orice singura problema sa fie doar faptul ca plange copilul si eu sant obosita,,,dormeam cu copii intr-un pat ei conectati la 2 monitoare ptr respiratie,,,cand scadea frecventa cardiaca suna monitorulsi scadea cam din juma in juma de ora,,,si noi toti eram sus sa ii studiem sa nu aiba vreo criza de apnee,,,si asta a durat cam 1 an atunci am zis ca vai cu copii nascuti la termen e mai usor nu te stresezi atat dar ,,,a venit junioara,,,care dupa prima saptamana a urlat in medie 7 ore, toate noaptea era fetita si vroia sa se impuna,,,dr au zis ca e rea,,,si eu i-am crezut,,dar mi-am amintit cum ziceau dr, e copil nascut la termen si poate urla ca nu are nimic,,dar crezi ca poti ca mama,,,cu toata oboseala si disperarea din lume am luat-o de la capat,,,noroc ca a fost ceva trecator,,asa vreo 3 luni
sa nu imi ies din mana,,,
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Adriana - n-am cuvinte, m-am cutremurat!
Esti si sunteti extraordinari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Adriana esti minunata pentru multe dar eu iti multumesc ca ai impartasit povestea ta aici pe DC. Pentru Adrian: la clinica Efosan din Eforie Nord lucreaza un kinetoterapeut (Daniel Englis) cu experienta in tetrapareza. Am vazut baiat de 18 ani recuperat aproape complet. Merita sa mergi mai ales ca CASul iti deconteaza 10 zile de tratam/ 4 proceduri zilnic (si pt tine si pt copii). Dumnezeu cu siguranta va iubeste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

M-a impresionat povestea voastra, am un nod in gat si lacrimi in ochi. Cred ca ar trebui sa o citeasca oricine simte ca nu mai are speranta, si e pe punctul de a renunta. La lupta pentru viata nu trebuie sa renunti niciodata. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei.

Mergi la inceput