Bucurii de sept-oct 2006 (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ancuta bine ai venit printre noi.
Te asteptam sa ne arati poze cu printesa ta.

Xan si aici e "bataie" pe reviste, se dau pe sub mana la suprapret, cu greu gasesti chiar daca avem multeeee chioscuri de ziare. Azi am reusit sa iau 101 Dalmatieni, cred ca o sa-i placa pentru ca ma zapacea cand vedea reclama la tv. Felicitari pentru cel de-al doilea dintuc.





1 Anisor2 Anisori2 Anisori*
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Ziua buna, dragutelor!

Se pare ca, si azi, tot in casa ne vom petrece timpul. Am scapat, oarecum, de ploi dar a inceput sa bata vantul foarte tare... Nici o sansa de iesit, la plimbare, la joaca!
Ieri, de 1 iunie, am sarbatorit, tot in casa. Mi-a spus dr. sa nu o scot, inca, in colectivitate. Si tare mi-ar fi placut sa mergem in Mall, unde s-a dat o mare petrecere pentru toti copiii, avandu-i ca invitati pe Scooby, Cenusareasa etc. Sa simta si Mitzu ca e 1 iunie, intre copii! Am incercat sa o fac sa se distreze, acasa: am dansat, mai toata ziua, am facut parada modei, am pictat, am cantat dar...n-am avut copilasi mai multi! In schimb, a venit sora-mea cu sotzul si Alex, baiatul lor si am stat la masa, am mancat tort...si cam atat!

Eeei, lume noua...

Ancuta_eu, bine ai venit! Stiu cum e sa fii la inceput de drum, intrucat, si eu, sunt ultima (ma rog...am fost...) venita in grupul acesta minunat! Asa e, MINUNAT! Sper sa te simti la fel de bine primita, cum m-am simtit, in prima zi cand am postat pe acest topic! Fetele sunt deosebite! Mamici pline de iubire fata de puii lor, si nu numai, oricand gata sa ajute, sa dea un sfat! N-ai cum sa nu te simti bine, printre ele! Te asteptam cu postari cat mai multe (a se vedea cearsafurile mele.....caci or sa ma bata fetele, cand or sa ma prinda )! Si sa ne povestesti, mai multe, despre bucuria ta!
Inca o data, bine ai venit printre noi!



Roxana, te si te felicit, sincer, pentru diploma de fotograf profesionist! (eh...mai ai putin si o vei primi...)Foarte tare! Ai fost inspirata sa urmezi acest curs! Cred ca vei avea succes, pentru ca se simte ca iti place sa faci acest lucru! Bafta cu expozitita! Sa pui si aici pozici!
Iti multumesc pentru povestioara cu albinuta. Am pus-o in practica, aseara, dar a tinut doar pana cand a vazut seringa...N-am mai putut sa o stapanesc! Offf!
O si pe Dariuta! Draga de ea! Multa sanatate! Pupici si pentru Victoras

Xan, multumesc pentru urare!
Si...spuneai ceva de cearsaf? ... Nush...da' nu cred ca mai am scapare...
Un mare micutei Diana si felicitari pentru al doilea ! sa-i stapaneasca si sa-i foloseasca sanatoasa!
Cat despre poze de la concursul culinar... Din pacate, sotul nu a mai participat! Cu o zi inainte, s-a imbolnavit micuta, a facut febra toata ziua si, itit dai seama ca nu-i mai trebuia nimic. Plus ca, la ora la care incepea concursul, trebuia sa mergem cu puiutul la injectie. Oricum, nu a fost gaura in cer. Era doar un concurs, facut intre ei la serviciu, o nebuneala de-a lor...Nu era nimic pe plan national sau judetean. Se amauzau intre ei! Care e mai iscusit!

Alina, ai fost la medicul de familie? Ce ti-a spus? Multa sanatate lui Rares! Sper sa fie totul in regula!

Ah...tin pumnii sa fie soare, si multa caldura, sambata! Sa petreceti frumos!


Andreea, scumpilor, cum sunteti? Ati rezolvat ceva? V-ati mutat in alta parte? Offff!!! Acum ati dat peste gandaci...
Multa putere, scumpo! Trebuie sa fii optimista! Multa sanatate lui Bibi! Veti trece si peste asta!


Monique, offff! Multa sanatate Cosminutei! offf! Periculos pana si laptele...nici nu stii ce, Doamne iarta-ma, sa mai cumperi!
Referitor la febra, asa si Mitzu avea 39 si zburda prin casa...Nici un semn cum ca ar fi vorba de asa ceva...Eu credeam, in prostia mea , ca e incalzita de la atata sarit, harjonit etc. pana cand i-am pus, totusi, termometrul...
Multumesc! Din fericire, aseara a fost ultima injectie! Dar, azi vad ca e, iar, fornaita! Nush ce sa mai spun!

Colectia cartilor cu povesti...am ratat-o pana acum... Dar, ieri, i-a bubuit sotului mintea si s-a inscris pe o listuta la el la serviciu (nush de ce nu a a facut-o pana a acum...) ...unde vor primi, cartile. Vorba Alexandrinei...si pentru asta iti trebe pile...

Gety, atat de scurt?

Lexi, unde esti? Cum te mai simti?

Itzy, Ramo?!

Fetelor, hai ca iar, am facut-o lata...sau mai degraba...lunga...

Va pe toate! O zi buna in continuare, tututor!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

buna din nou
multumesc fetelor, pt felicitari. mai am mult pana sa ma perfectionez, dar ma bucur ca am finalizat cursul. si sa va mai delectez cu cateva poze de-ale noastre (semiprofi) va invit sa ne vizionati [url=”http://family.webshots.com/album/572780670SrpmXu?start=12 “]aici[/url]

Ioana, noi ii ascundeam seringa, e adev ca faceam tot felul de diversiuni. sper sa nu mai aveti nev de injectii vreodata, sunt tare urate!

fetelor, vreau sa cumpar o perna pt victor si n-am idee de unde. eu am mai luat doua de la ikea, dar nu m-as duce pana acolo pt o perna. vreau sa fie din puf si noale, ca pt victor nu pot folosi altceva. ma poate ajuta vreuna cu idei unde gasesc?

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

nu stiu de ce nu mi-a iesit sa pun cum vroiam pozele, sper sa le vedeti, daca nu, semnalati-mi


Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta_eu spune:

GETY
xandrutza_76
Monique_new
Ioana
Va multumesc pentru primire.
Eu am citit la acest subiect de multa vreme , adica de aproape doi ani (ia uite cat a trecut ... , abia acum realizez ... )inca nu-mi revin din uimire ... Doamne cum mai trece timpul asta !

Pot spune ca va stiu binisor. Stiu ca sunteti toate super mame, super prietene, sunteti minunate.

Va multumesc si am sa revin si cu fotografii si cu alte povestiri despre noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Salutare...
Dimineata la ora 2 am terminat de carat lucrurile....ne-am certat cu proprietaru de la care am stat 2 zile deoarece mi-a oprit 50 Euro...ca doar am stat 24 ore la el in apartament...de parca m-a tinut in regim hotelier...off bine ca am scapat
La aceeasi bani ne-am intors in zona in care am stat, numa ca in Rahova...un apartamet tare frumusel...asa cum mi-am dorit...macar daca dau bani...sa dau pe ceva ce sa ma satisfaca

Merg sa pun sa fac ceva mancare gatita deoarece Sebi a mancat numai tampenii zilele acestea.:(

O sa intru mai tarziu sa mai vorbim
aa Sebi e atat de fericit, se vede ca ii place noua casa.
Proprietara este de acord sa mergem la financiar sa declare contractul...asa ca vom avea si viza de flotant in cel mai scurt timp.

Pupici!!!

, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra

D'ale lui Bibi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Andreea ca bucur ca ati gasit alt apartament.

Roxana super pozele si protagonistii, mi-au placut se vede ca te-ai specializat. Incearca si ceva alb negru , banuiesc ca ai invatat cum se fac din aparat....asta ca idee nu ca nu mi-au placut pozele, ma gandeam pentru expozitie, mie imi plac foarte mult genul ala de poze.



1 Anisor2 Anisori2 Anisori*
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
Ancuta_eu, bun venit printre noi! Cand e nascuta micuta ta, ca s-o trec in listuta?
Yoanna, Xandrutza, am bolit zilele astea, suntem tot infundate, si eu si Maria, eu mai si tusesc, ei doar ii curge nasul.
Andreea, ma bucur ca in sfarsit ati gasit o locuinta pe gustul vostru. Unde stati in Rahova?
Ieri am iesit si noi prin oras in speranta ca vom gasi macar un carusel ceva, de 1 iunie. Ei bine nu am gasit nimic. Mey, dar chiar nimic nu au organizat astia de 1 iunie, ma apucasera toate alea ca Maria vroia cal, balon, etc

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Of, Yoanna, pe scurt ca nu-mi mai ajunge timpu'.
La servici am un c...t de calculator, care merge cu viteza lui melcu' si care-mi scoate peri albi.

Acasa cand ajung am multa treaba si mai vrea si Maria la calculator si asta e....

Monique_new, n-am reusit sa iau nici o carte pana acum. Se dau dis de dimineata... Nici nu stiu cum arata. Eu mai astept sa mai vina un targ de carti, ca a fost unul recent in Iasi cat am fost cu Maria la tara, sa mergem si cu ea sa-si aleaga ceva.

Roxana01, pozicile sunt tare frumoase. Se cunoaste ca au ceva in plus. Ori e aparatul, ori e tehnica, ori sunt amandoua foarte bune.

Mexxa, ma bucur ca ti-ai gasit casuta dorita de inchiriat. Acum de s-ar rezolva problemele de sanatate ale lui Sebicu'.

Multa sanatate bucuriilor bolnavioare.

Yoanna, in octombrie i-am pus Mariei branula, ca sa nu-i intep funduletul prea des.

Am vazut si pozicile Princess-ei. Mi-au placut alea din turn.

Mai voiam sa scriu ceva?
Revin. Dar nu stiu cand.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Bine ai venit Ancuta.

Andreea, ma bucur ca v-ati gasit apartament. Io cred ca as fi facut scandal pt cel 50 de euro.

Am vazut ceva poze, din ultimele zile, dar nu mai vechi pt ca nu am avut timp.

Sper ca bolnavii sa se faca bine, de la cei mici la cei mari.

Roxana, felicitari pt absolvirea cursului si asteptam cat mai multe poze profi. Si mie imi place mult sa fac poze, in generala am facut si ceva curs foto, dar niciodata mai mult. Cand am sa pot am boala sa-mi iau un aparat profi si sa fac o gramada de poze.

Noi am sarbatorit ziua de 1 iunie duminica. Una din aradence a avut o idee minunata si anume sa mergem cu trenul la Timisoara, iar acolo la gradina zoologica si la plimbare si apoi inapoi cu trenul la Arad. Ne-am trezit de dimineata, 3 mamici si 7 pitici foarte bucurosi ca merg cu trenul, mai ales ca a fost sageata albastra. In Timisoara am luat tramvaiul pana aproape de zoo, iar de acolo pe jos. Ne-am plimbat la greu, copii au fost cuminti si foarte incantati. Dupa zoo am mers in Piata Operei, am alergat porumbeii si am papat, apoi am ales parcul din apropiere pt plimbarea de dupa masa si cu tramvaiul inapoi la gara si acasa. Am ajuns acasa la 7 seara si de la 7:05 Bogdi a adormit si nu l-am mai putut trezi pana dimineata . Nici eu nu am fost mai prejos, la 10 fara 10 dormeam.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Mergi la inceput