D'ale lui Bibi

D'ale lui Bibi | Autor: mexxa

Link direct la acest mesaj

Astept de ceva timp sa deschis acest subiect sa va povestesc ce perlutze scoate al meu pozas.


Acum cateva zile iesim afara...batea soarele foarte puternic si Sebi " Mami chide becu"...[mami inchide becu]

Sebi in spital:
Vine la 12 naptea sa'i faca infectia:
Asistenta a vazut ca e cam murdar pansamentu si a decis sa il schimbe.Sebi somnoros o vede cu foarfeca in mana si zice: Hei tanti ti pati tai manuta mea??[hei tanti ce faci tai manuta]

Revin cu restu ca nu ma mai lasa...imi zice gata a tecut oia ta:D adica gata a trecut ora ta.

, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Ieri: ne uitam la cateva poze a unei mamici de la bucurii. Fetita pe role:
Se uita curios...la care Sebi dupa 5 minute Da de ce are roti la picioare





, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra

D'ale lui Bibi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Tot ieri am facut dovlecei pane.
Sebi deja stie cum sta treaba cu faina si oul asa ca super entuziasmat se urca pe scaun si asteapta farfuria cu faina
La un momendat imi da mana la o parte si zice nu asa...fac eu:
Si incepe : iei asta, pui in faina si asa asa(si incepe sa bata cu mana bietul duvlecel pana sare toata faina pe jos) apoi dai la oua .
In intreb : dar eu nu am facut la fel?
S: Nuuu, tu nu l-ai batut bine


( el stalceste cuvintelele, dar mi-a fost greu sa formulez exact cum a zis el, asa ca v-am zis eu )

, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra

D'ale lui Bibi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

super tare Bibi! Ia te rog sa iei lectii de gatit de la el, pai ce inseamna asta, sa nu stii cum se bate dovlecelul!
Un mare de la noi pentru micul poznas.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cat de dragut Sebicu scump


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Pupam Sebicu vorbaret si nazdravan

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput